Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bonecrusherx55 »

s tou hlavnou to bude asi tak, ako pises-inak na presnost svojej gulovnice sa stazovat nemozem-to je pravda. 375H&H so strelivom 300 grainovym norma oryx na 100 metrov rozptyl cca 2-3 cm. strielal som aj ja a spravca strelnice u nas p. Šuľa a obaja sme mali rovnaky rozptyl-spravca si nenechal ujst moznost strelit par ran z holandky... :mrgreen: teraz mam kupene Hornady Interlock 270 grainove SP-RP Superformance 375H&H. Do konca mesiaca nastrelim a zavesim sem terc.

K tomu zaveru-mne doslovne nedrhne, ale ide hrmotnejsie, ako na starej ZKK-cke. uvital by som lepsie spracovanie tychto zbrani.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od odo »

no, nevim jakého myslíte prodejce v Brodě, jestli paní Maršíkovou, tak ta určitě neochotná není a je ochotna dát na výběr klidně z 8 flint, když je dopředu naskladní, dle vašeho telefonického požadavku. jinak v Detexu v Praze mě poslal do ... když jsem se optal, jestli si mohu vybrat z jiné tikky, než z té ošoupané a orezlé z vitríny. že prej jiná není a nedej bože když jsem se optal na jinou ráži než .308 nebo 6,5x55. prý jsem "blb", kterej tomu nerozumí a 308 se sejme všechno. no, že by tikka byla v ruce nějakej "zázrak", nevím, to marlin v plastu za litrů mi přijde pomalu lepší. ale každýmu podle svého. jinak to reznití je též o ošetřování zbraně a kor v dnešní době na podzim, když je inverze a kyselé deště, to vám řekne každý puškař. reznou i flinty za kilo.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

odo píše:no, nevim jakého myslíte prodejce v Brodě, jestli paní Maršíkovou, tak ta určitě neochotná není a je ochotna dát na výběr klidně z 8 flint, když je dopředu naskladní, dle vašeho telefonického požadavku. jinak v Detexu v Praze mě poslal do ... když jsem se optal, jestli si mohu vybrat z jiné tikky, než z té ošoupané a orezlé z vitríny. že prej jiná není a nedej bože když jsem se optal na jinou ráži než .308 nebo 6,5x55. prý jsem "blb", kterej tomu nerozumí a 308 se sejme všechno. no, že by tikka byla v ruce nějakej "zázrak", nevím, to marlin v plastu za litrů mi přijde pomalu lepší. ale každýmu podle svého. jinak to reznití je též o ošetřování zbraně a kor v dnešní době na podzim, když je inverze a kyselé deště, to vám řekne každý puškař. reznou i flinty za kilo.
Tak tohle byl konečně po dlouhé době pořádný kus pravdy, který mi stál za to, abych ho přečetl celý!
Jednoduše každý bude vychvalovat to co má doma a u obchodníka to co má na skladě (aby prodal). O zbraně jsem se vždy staral a nikdy mne nezklamaly. Osobně nemám potřebu si pořizovat třeba Merkela za 100 tis., když mi CZ550 udělá stejnou službu (mám vyzkoušeno), to raději zbylé peníze nacpu do kvalitního střeliva. Možná mám kliku jako blázen, ale na žádné z ČZ se mi nikdy nic neporouchalo a neselhalo.
Equitable
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.12.2008, 20:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Equitable »

Osobně si myslím, že s novou kulovnicí v CZUB nespěchají, protože nyní dělají velkou zakázku pro Armádu ČR s CZ 805 BREN. Navíc se s touto zbraní ucházejí o přezbrojení celé indické armády a ještě jedné, ale stát si nevybavuji. Takže těch pár myslivců si může klidně chvíli počkat. Je to logické a nelze tomu co vyčítat.
Co se týče modelu CZ557, tak se přiznám, že při "kvalitě" marketingu CZUB se nedivím, že není jisté, zda se v USA prodává nebo ne. Ke zbraním CZ nemám výtky. Jsou velmi dobré. Můj osobní názor je, že je velmi špatná výstupní kontrola. Nevěřím tomu, že ve Steyru nebo Saku neudělají zmetek. Tam je ale asi důslednější výstup. Kdysi jsem jim fandil. Dnes mám raději Steyra. CZ550 jsem měl dvě. Jedna byla super. r. 30-06. Byla velmi přesná. Ale to proto, že tam mám známého a ten mi vybral zbraň podle nástřelného terče. Vybíral mi to několik dní. Pak jsem chtěl r. 308. Tu jsem si koupil sám na pultě. Katastrofa. Tak jsem si koupil Steyr.

A co se týče prodejny v Brodě a Detex Praha, naprostý souhlas s Odo. Mám podobné zkušenosti. Paní při nabídce ochotná, Detex při reklamaci shi..
predator1
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pon 21.5.2012, 10:35

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od predator1 »

Včera jsem ji měl v ruce - na závodech ve Světnově.Je to výborně udělaná flinta - to jsou slova figiho, který u toho byl.Hodnotil - vynikající spoušť, tichá pojistka, rychlí a lehký úderník, hladký chod závěru.Flinta vypadá moc pěkně, pažba sedí. Je na co se těšit.Bez plastu.figi řekl, že Tikka nemá šanci.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

a tvůj názor je jaký ?
CZ 550 american 308win.
predator1
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pon 21.5.2012, 10:35

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od predator1 »

Mě se moc líbila. Prohlížel jsem teď i Tiku, Savagi, a tahle se mi líbí nejvíc. Asi si počkam.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

foto by nebylo ? Nejaky lepsi popis take ne?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Čouda »

No a co jsem povídal?? Měl jsem ji v ruce před dvěma lety a taky jsem hned říkal, že je parádní. Se starou CZ 550 se to nedá srovnávat. A to určutě za ty dva roky ne ní udělali další změny k lepšímu.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lörinc »

... takže za dva roky bude na pultech :? . Nevím co si o tom mám myslet, takhle si Zbrojovka reputaci nespraví......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
predator1
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pon 21.5.2012, 10:35

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od predator1 »

pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

2 Pred1 :D Pěkné. Jen škoda, že se autor článku neobtěžoval pročíst i jiné otevřené zdroje - včetně například tohoto vlákna, neb by nevyhnutelně nalezl více informací z širších zdrojů a jeho příspěvek mohl být kvalitnější - takhle je to - alespoň na první dojem, takový pochvalný "Helebrant" směřující k ČZUB. :)
Pufr
predator1
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pon 21.5.2012, 10:35

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od predator1 »

figi asi ví daleko více informací a detailů, ale jak mi sám řekl, CZUB nechce zatím žádné detailnější informace zveřejňovat ( a nikdo neví proč ). Takže napsal jen obecné hodnocení, a jako loveckou zbraň ji hodnotí tak, jak napsal.

OT části příspěvku odstraněny - využívejte prosím příslušná vlákna. Pufr
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

To pufr: Podle mne Figiho článek má mnohem větší vypovídajíci hodnotu než píšeš - je kvalitní a dostatečný. Na rozdíl od o ostatních, kteří vytvářejí své teorie o tom jaká ta kulovnice bude, jí měl v ruce a může hodnotit a ten článek má hlavu a patu! Otázkou je spíš to, co ti na tom článku přišlo málo kvaliní?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

ČZ prezentuje zbraň naprosto otevřeně jako "ekonomickou" variantu, k jejímu uvedení zejména na americký trh byla přinucena konkurencí - viz zde na fóru celkem kompletně probírané US produkty posledních cca dvou let v obdobné kategorii.
Pokud se někdo další chce dostat do této "ligy" nabízející možná více než 95% užitných vlastností za cca 50 - 60% ceny musí se snažit. A to se naštěstí ČZ povedlo (pozn. - mladý konstruktér - autor nového typu - pracoval přímo pod dozorem "generálního", což výrazně odstínilo obvyklé negativní vlivy "rodinných" struktur podniku :) ). Výsledkem je zejména velmi povedený spoušťový mechanizmus, pažba atd. Technologie nového povrchového zpracování dřeva přišla do výroby nezávisle a netýká se jen nového typu 557. Ostatní důsledky "efektivizace" výroby zde jsou popsány a mi - musím se přiznat - moc nebaví někomu, kdo přelétne poslední tři příspěvky přepisovat a dělat výtahy z obsahu vlákem fóra - za to se omlouvám, ale není čas (nehledě na to, že často je hlavním motivem emotivních diskusí "měření" důležitosti, ne poskytnutí informace).
2Kodiak et all identity - Nepřehlédni prosím začátek mé reakce na odkaz, kde o celku říkám, že je pěkný :)
Pufr
Odpovědět