Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kajinek.sniper »

S těma manekýnama je to naprosto trefný :D já tam byl v pátek a v případě jakéhokoliv dotazu se odkazovali na reklamní letáky a uculovali se co jim pusa stačila. Ovšem co bylo k vidění v některých stáncích z "východní" produkce alá turek, prostě nádhera. Viz odkaz (horní brokovnice, na míru s výběrovým dřevem a výměnné choke - 1800$)http://uloz.to/xBscfpy/p1070696-jpg
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

dalas píše:Kluci, nebyla to 550? :lol: Nějak se mi nechce zdát, že by tam obchodníci vzali nějakej krám. Tím rozhodně nechci zpochybňovat to co píšete, ale když zvážíte co taková výstava stojí a ještě se to využije pro antireklamu, je to na vyhazov. Jinak s 2012 to asi vydržím nafurt.
tak ani v Brně ten effect nešel zlomit bez použití hrubé síly a to ho měl v ruce chlapík kolem dvou metrů tak jsme se tam dost nasmáli když jsem jim vyprávěl jak reagoval ten amík na IWA :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Myslíš Leone ten Lux FS? Taky jsem s ním chvíli zápasil a nakonec ho vrátil do stojanu, protože za mnou byla fronta dychtivých lidí, co to chtěli taky zkusit. Prvně jsem si říkal, jestli to není schválně sletovaný na pevno, aby s tím každej nevergloval :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

To je ta jejich novinka. Naprosto neznužitelná zbraň, použit lze pouze jako kyj. :lol:
Beze srandy toto je u CZUB naprosto běžné. Ty to neoteviratelné kulovnice byly v Brně už v roce 2010. Loni na předváděčce CZ v Ostravě. A co je nejlepší i v jejich podnikové prodejně v UB. Na dotaz zda opravdu za to chtějí ty prachy se obsluha divila v čem je jako problém. Nesetkal jsem se zatím s jediným majitelem těchto jednušek, který s tím neměl problém. Neznám jich, ale moc.
Fakt jsem velice zvědav kdy s tou novou kulovnici vylezou. Pokud to chtějí stihnout letos tak už jedině v Lysé.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od zispo »

Něco k čz kolega si zakoupil novou čz 550 exkluzive. Dovezl jí s velkou slávou na střelnici nabil a problém závěr nešel dorazit. Zůstal tak cca 1cm před zavřením. Po ohledání jsme zjistily problém v drapáku vytahovače je příliš těsný a náboj nechce pustit do polohy hlavně. Kolega volal do prodejny do UB a tam mu řekli že to má přivést a že každá zbraň se musí dopasovat. Docela mě překvapuje jejich přístup za ty peníze mohl mít zbraň od jiného výrobce která funguje. :lol:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Take jsem mel pravdepodobne drapak doladen-dopasovan ruco, 550 z roku 98. Drapek asi na bruzce liznut vice nez bylo nutne.
Pri pomalejsim pohybu zaveru, kdy celo zaveru tlacilo naboj pred sebou, v jednom okamziku dno nabojnice vyzkocilo, ale nechytlo se za drapek a naboj tak byl tlacen pred rapkem. Po konzultaci s Figim jsem zkusil zaver dovrit a drapek prezkocil a bylo vse OK, ale ten pocit jestli se drapek ulomi nebo ne, no reknu vam :roll:
Pote co jsem ho dopasoval do mrtva a vyrobil z toho jednoranku s vytahovacem a koupil novy, ktery byl zase natolik tesny, ze jsem byl v trochu lepsim stavu nez popisuje Zispo, ale naboj SaB sel fakt velmi stuha, Sako slo lepe. Problem se tyka i vyroby nabojnic, kdy kazdy vyrobce ma trochu jiny vnitrni prumer drazky v nabojnici. Drapek jsem lehce ladil a zkousel nabijet ruzne nabojnice a chodi ted lepe nez nova 550. Mauser vytahovac je mnohem narocnejsi na vyrobu a pri co nejvetsi unifikaci dilu muze byt problem, pac kazda nabojnice ma trochu jiny prumery drazek nabojnic a kdyz se sejdou tolerance nedopada to asi dobre.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od zispo »

nábojnice by měli bít normalizovány. Alespoň v knize to tak uvádějí.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

To by urcite mely byt, akorat jsem nikde nenasel tolerance. Jestli si dobre vzpominam tak drazku SaB melo u 7x64 okolo 10,6-8 a Sako cca 10,4, ale uz je to nejaky rok co jsem to meril, tak abych moc nekecal. O velikonocich zmerim.
Jo a ten vytahovac s drapkem by mel byt univerzal a pro jednotlive druhy naboju by se mela upravovat ve vyrobe protejsi protejsi strana na zaveru (http://www.rifleshootermag.com/files/20 ... web-03.jpg - spodni cast zaveru) o kterou se opira dno kdyz se zasaouva dno nabojnice pod drapek. Pokud ale naboj nejde zasunou upravuje se drapek urcite rucne.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

Sice trochu OT, ale 7x64 má dle ČSN 39 5020 vnitřní max průměr drážky 10,50mm a min. šířku 1,00mm. Průměr rantlu 11,95, jeho výška 1,30 se sražením dna 0,30. Přední okraj drážky je 3,20 mm ode dna. Případné pokračování v příslušné ráži.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Čouda »

Na IWA 2011 jsem přemluvil jednoho maníka ze stánku CZUB a v zadní místnosti stánku, tak , aby ho nikdo z kolegů neviděl, nám ( mě a tátovi) slavnostně půjčil funkční vzorek CZ 557. Můžu tedy říci, že ty fotky, co jsou na amerických webech a tady jsou na ně odkazy, jsou fotky klasických 550, protože CZ557, co jsem měl já v ruce, má naprosto jiný tvar závěru ,pažby a i hlaveň je jiná díky světlovodné mušce. Zaujala mě spoušť, protože napínáček natáhneš lehce a bez cvaknutí a pojistka taky úplná lahůdka. Měl jsem ji tedy v ruce asi 2-3 minuty, ale aspoň něco. Zatím jsem se v tomto vláknu dočetl samé bludy, protože polovona příspěvků je o klasické 550, která se z marketikgových dovodů v USA prodává pod CZ 557.
Ten chlápek říkal, že ta zbraň má vyměnné hlavně a že půjde letos do prodeje. To byl ale rok 2011 a letos na IWA 2012 zase nebyla vystavena.
Tak asi zase za rok to zkusíme. :D
Dodatečně si vzpomínám, že ta pojistka je klasicky na hřbetě pažby.
Naposledy upravil(a) Čouda dne stř 25.4.2012, 5:37, celkem upraveno 1 x.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Očvidně udělali někde soudruzi chybu, jinak už by musela být v prodeji :wink: Dokud ji neuvidím, neuvěřím :lol:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Čouda píše: CZ557, co jsem měl já v ruce, má naprosto jiný tvar závěru ,pažby a i hlaveň je jiná díky světlovodné mušce. Zaujala mě spoušť, protože napínáček natáhneš lehce a bez cvaknutí a pojistka taky úplná lahůdka. Měl jsem ji tedy v ruce asi 2-3 minuty, ale aspoň něco.
Není nic jednoduššího, než vzít Sauera S 202 a razidly "vybouchat" do pouzdra závěru CZ557 :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od gonias »

Novou kulovnici slibovala ČZUB už někdy v půlce minulého roku v článku v Myslivosti. Sice se slovy, že to bude ještě "pár" měsíců trvat. Řekl jsem si, dám jim šanci, počkám a od té doby čekám doteď.
Nyní jsem ovšem nesmírně rád, že mé čekání ukončí svou KR-1 zbrojovka, která si zbrojovkou může po právu říkat(Merkel).

Protože u mě pár = 2! I tak jsem myslím dost trpělivý. Tohle je ovšem už příliš a další zbraň (mám doma CZ malorážku) si od nich nekoupím už jen ze zásady!A to už se ani nechci zmiňovat o jejich cenové politice a o tom jak přistupují k domácímu trhu .
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

tak to už mi přijde jako extra úchylný.. prodávat v emerice 550 jako 557 jen proto "že marketing" :-) a že nic nemáme..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Rogam »

Původní "sláva" CZ zbrojovky ve světě je bohužel už pryč
Odpovědět