"smrt krasnych srncu" & chovatelske zasady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

3 roky. Musím se přiznat, že podle toho, kdy byl vytlučen a podle dalších znaků i chování jsem ho jednoznačně viděl jako staršího. No, ne vždy je vše podle pravidel a je pořád co se učit.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Zdravím! Tak jsem byl celej víkend v lese a viděl tři odstřelové srnce, bohužel daleko nebo za křovím, ale mám obeznaného ?pičáka výška kolem 10 cm a věk tak ?dva? roky, hroty obou ?pic jsou lehce natočeny dopředu, tak nevím jestli ho mám střelit.Co vy na to??
LukasD zh 324, 7x57R/16
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Lukas.Dolezal píše:Zdravím! Tak jsem byl celej víkend v lese a viděl tři odstřelové srnce, bohužel daleko nebo za křovím, ale mám obeznaného ?pičáka výška kolem 10 cm a věk tak ?dva? roky, hroty obou ?pic jsou lehce natočeny dopředu, tak nevím jestli ho mám střelit.Co vy na to??
No pokud jsi si jistý že to není roček tak bych ho asi ulovil. Pokud ale nemáš jistotu tak asi ne.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Zdravím všechny, chtěl sem se s váma poradit, stříleli byste na tohohle srnce? Jedná se o honitbu v polabí , kde sou srnci poměrně silní. Mně osobně přijde na poměry (200 m.n.m. a hodně krmeni) celkem slabý i když se jedna o hodně mladéh srnce. Co vy na to? Díky
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No byt to u nas tak asi ne. Vypada nadejne ikdyz to nema zase tak vysoke.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tohle je srnec jo a ne. :wink: může? ho zkusit, ale jde o to jak se k tomu pak postaví váš hospodář. Já osobně nejdřív chodím po paličkářích a ?pičáky nad 6-7cm nechávám být. Střílím také v Polabí a říkám, že roček by u nás měl být minimálně vidlák a normálně ©esterák, ale teorie a praxe je rozdíl. :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

no nevim,podle toho obrazku si netroufnu neco tvrdit ale zda se mi starsi nez rok.osobne bych ho jeste chvili cetl a pak se rozhodoval.evidentne o tobe nevi takze by asi byl cas.v pripade ze to je rocek tak bych ho nechal.neni sice vysoky ale pri zvetseni obrazku bych rekl ze na tom nejhur neni.pri onom zvetseni ale je videt dost silne lodyhy hlavne ta prava.krk taky nema zrovna utly a hrbet mi taky rika ze jde o starsi kousek.foto muze klamat a proto bych zavery nedelal.kazdopadne kdyby se z neho vyklubal starsi kus tak bych nevahal :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To nebude roček ikdyž to Labe dokáže hodně,ale jestli je dvouletej.Tak bych tě za něj pochválil.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

roček?

Příspěvek od SEDM »

U nás (Břeclavsko), je tento srneček průběrný, až už má rok či dva. Za chovné jsou bráni srnci od 10 cm nahoru, pokud je vyšší, ale je tenký (slabé pučnice) tak také. Je nutné zvážit jak vypadají ostatní srnci ve va?í honitbě v příslušném věku. Tohoto srnce bych s klidem střelil.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Stejně jako Martin(SEDM) bych u nás tohoto srnce odlovil bez výčitek svědomí. Lovíme té? srnce 1. věkové třídy do výše 10 cm. Asi opravdu Záleží na lokalitě a na kvalitě srnčích trofejí.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

to klouda: no tak to je skoro jako ten co jsem ho chtěl ulovit v neděli,ale zkusím ještě obeznat nějakého paličkáře a tohohle bych si nechal v záloze po říji
LukasD zh 324, 7x57R/16
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Jen aby jsi ho po říji taky našel!!! :wink:
Takovéhle srnce to chce odlovit tak do poloviny června, pak už se s ním nemusíš setkat, pochybuji, že po říji bude mít stejné stávani?tě jako nyní. :!:
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

1. Dvouletí srnci neexistují! Sám jsem si to ověřil. Dokonce i když ty jsi po lovu přesvědčen, že má dva roky, tak komise je na vá?kách a vrazí mu 1. Zdůvodní to, že je napřed ve vývinu :)
2. U nás je také chovný nad 10cm, ale z té fotky bych řekl, že je celkem nahraně. Jinak sílu opravdu nemá.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

paličkář II.

Příspěvek od SEDM »

V neděli jsem se vypravil na dalšího obeznaného srnce, tentokrát byl však úspěšnější on, vyšel asi na 200 m a dost pozdě, potom odběhl za srnou a už se nevrátil. V pondělí jsem tedy v 19:30 seděl opět na místě a čekal. Vy?la různá zvěř od srn až po silné srnce III. věk. pouze můj paličkář ne. už jsem to viděl špatně, protože v místě se objevil starší srnec asi 5 let a říkal jsem si, že srnečka vyplatil a zahnal. Za kazatelnou byl takový menší remíz, kde celý večer něco lámalo, myslel jsem že prasata, omyl. V 21:00 jsem se dočkal, srneček vytáhl na pole, asi 2 m od kazatelny, tak jsem musel čekat až trochu poodejde, po ráně značil spodní komoru a odběhl k porostu vrb a kopřiv asi 10 m, kde jsem jej potom našel. Střílel jsem kul. Z 7x57 střela SP 9,0 g.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

LOVU ZDAR Martine!
Odpovědět