zastřelení psi při lovu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Lubba »

Gampl: nevím, proč by měl za toho psa přijít o papíry .... to mam nejradši, prd o tom víš a hned odsuzuješ. třeba pes staál za ho... a neposlouchal. pokud někdo má o psa strach, nemá ho tam vodit. za další nadháňky by měli zakázat, v pátek po několika letech jsem jednu absolvoval a nemám slov o dnešních "myslivcích" a nechci to ani komentovat.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od dalas »

Nevíme jak se to stalo, ale pokud na psa vystřelil, že si jej spletl se zvěří, měl by dotyčný ve vlastním zájmu a zájmu jiných účastníků přestat chodit na společné lovy. To je přesně to, čeho se na těchto akcích bojím pokud neznám účastníky. Je lepší na poslední leči poslouchat, jak jsem něco pros...l, případně i na to dát litr, než střelit něco co nemám, a nedej bože chlapa. Jednou se mi stalo, že mi šlo prase z huštiny na 4m. Protože jsem koukal kde kdo stojí a nebyl si jist jestli to není pes, zapoměl jsem odlistit. :oops: Málem jsem narovnal spoušť. Prase se stočilo a mířilo dozadu za tlak. Kolega křičí střílej! V přesvědčení že je v tom směru volno jsem za prasetem poslal Slug. Ten se svezl po lebce a narazil do oplocenky mezi dvěma střelci. Ty pocity nikomu nepřeju, ale je možná dobře, že se to takto stalo. Jsem vyléčenej.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od Petr1970 »

add to množství - nemůže to být i vylepšením "komerčních" jatek? Karel-černáhora panství atd?
slyšel jsem o výřadech 400ks/den a druhý den další várka když se žene zpět - jsou to obory, takže to neškodí mimo a přitom počty jsou jak za půl kraje.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od motolada »

Gample trochu bych uklidnil emoce opravdu nevíš jak to bylo takže nikoho nesuď.Je 100 způsobů jak toho psa omylem střelit(vždy je to omyl!!!)
Jsem taky toho názoru,že pokud se o psa bojím,nikam ho neberu,ale k čemu je takový pes a myslivec?K ničemu!
Můj pes je vždy připravený na jakýkoliv lov a nikdy se nestalo,že bych ho někam nepustil z obavy o život,pokud zemře při práci-bohužel,ale to je risk,pokud zemře rukou střelce vyřídím si to sám,ale nechci aby mě někdo soudil na netu kdo o tom nic neví.
Až ti zítra skočí děcko pod kola,celý národ se na tebe nase..,ale jen ty víš jak to bylo...
Takže trochu zdrženlivosti...


Dalas:mám takovou zkušenost,že ošulit se dá i černá,loni jsem se dozvěděl,jak se prasata VYŠETŘENÁ ztrácí v žaludcích lovců (ty se do statistik nedostanou)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od Petr1970 »

motolada: nekdo nemusi uznavat hromadné dýchánky... takže ten myslivec i s tím psem je v pohodě "použitelný" takže bych brzdil i s odsuzováním toho kdo se bojí "hromadných akcí" děláš to samé z druhé strany...

a hrdinů jsou plné krchovy
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od motolada »

Pozor nepochopil jsi můj příspěvek tady nejde jen o naháňky,o těch nepadlo slovo mám namysli jakýkoliv způsob lovu třeba norníky v kontaktu s liškou či jezevcem,barváře při dosledu kňourů,ohařů při kachnách atd...jak píšu o psa můžeš přijít na 100 způsobů,v podstatě pokaždé když ho pustíš z vodítka.... :wink:
Naposledy upravil(a) motolada dne pon 23.1.2012, 22:14, celkem upraveno 1 x.
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od Lubba »

Gampl: Já jen ctím presumpci neviny. to že mi někdo řekne, že někdo na honě zastřelil psa, tak toho člověka hned neodsuzuju, nebyl jsem u toho, neviděl jsem to a pochybuju, že ho zastřelil úmyslně. všechno je jedna bába povídala. ty bys ho hned pomalu pověsil na oprátku. nikdo nění neomylný a bezchybný, jsme jenom lidi a aby se to jednou nestalo i tobě.
já jsem sám v pátek dostřeloval prase cca 70 kg na kterým viseli 4 psi a honec visel pomalu na stromě. všichni na mě řvali, ať jim psa nezastřelím. jelikož se prase točilo a psi byli u hřbetu a pucovali ho, tak ze strachu, že se dupleks monolit sveze po hřbetě na psa, jsem ho dostřelil na komoru. pak jsem dostal vynadáno, že jsem blb, že se dostřeluje za slecho a že jsem zničil zvěřinu. jo pro dobrotu na žebrotu.
jinak nevím, proč ten člověk by měl kvůli tomu přijít o papíry nebo nechodit na hony. dle mě lovecký pes je k lovu cvičený a ke všemu s tím spojený.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od kopov.c »

Když na tom visí 4 psi,tak v žadným případě nedostřeluju,ale dám záraz nožem(tohle by měl provést psovod a cízí u toho nemá co dělat).A jestli se někdo bojí prasete,tak at sedí radši doma.Tohle je nejlepší cesta jak toho psa opravdu zastřelit. Vím,že su OT ,ale musel jsem-těch zastřelenejch psů už je kolem moc....... :evil:
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od johanes1 »

Lubba píše: já jsem sám v pátek dostřeloval prase cca 70 kg na kterým viseli 4 psi a honec visel pomalu na stromě. všichni na mě řvali, ať jim psa nezastřelím. jelikož se prase točilo a psi byli u hřbetu a pucovali ho, tak ze strachu, že se dupleks monolit sveze po hřbetě na psa, jsem ho dostřelil na komoru. pak jsem dostal vynadáno, že jsem blb, že se dostřeluje za slecho a že jsem zničil zvěřinu. jo pro dobrotu na žebrotu.
jinak nevím, proč ten člověk by měl kvůli tomu přijít o papíry nebo nechodit na hony. dle mě lovecký pes je k lovu cvičený a ke všemu s tím spojený.
Uprimne ti Lubba dekuji, ze sis vybral tentokrat spravne a uprednostnil zivot loveckych psu pred kusem flakoty. Snad ti to i pres to vynadani vydrzi i priste. Jinak ver, ze lovecky pes neni cviceny k tomu, ze potka trotla, ktery ho z nejakeho, a ver, ze je mi uplne jedno z jakeho duvodu zastreli! Reci a myslenky o tom, ze se vlastne nic nestalo, protoze se to muze jednou stat kazdemu, je presne to, co lidi zbavuej zodpovednosti za to jak se chovaji a co delaji!

Omlouvam se za OT, ale podobne nazory mne fakt dokazi vytocit. Mozna by nebylo od veci zalozit tema, kde si vyrikame vyznam loveckych psu, jejich prinos a vnimani a pripadne nejake zasady jak se k nim chovat. Nikdy by mne nenapadlo, ze to na Loveckem foru bude potreba, ale nazory nekterych diskutujicich mne presvedcuji o opaku.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:54, celkem upraveno 1 x.
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Prasátka se nám utěšeně množí, bohužel

Příspěvek od Lubba »

já nadháňky nemusím a jak jsem psal výše, nechci tuto komentovat. jinak na záraz postřelený bachyni, která seděla na zadku, točila se a cvakala zbraněma jsem fakt neměl. a ještě byla ve křoví, narazil na ni psovod s dvěma psy bez zbraně a já byl nejblíž. jak jsem napsal nechci tuto nadháňku komentovat, ještě dodnes jsem ji nerozdejchal a dlouho na žádnou nepůjdu. bylo cca 85 střelců, pravidla nikdo nedodržoval a co se hejbnulo - naštěstí jen černá a lišky, tak každej střílel jak o život. po 10 minutách, co se narazilo na černou, se mi chtělo fakt zvracet, už chyběli jen granáty a fullsamopaly. dále to rozebírat nebudu. zlatý hony před 20-ti lety.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od RuStaff »

Nepohyblivá bachna nebo jiné prase na zadku, psi kolem, dostřelující NEmajitel psů - tak to je moje nejčernější noční můra!!!

2. věc - se stávajícími počty černé a související intenzitě společných lovů k timhle situacím bude docházet čím dál častěji (postřel, kontakt, mela...) - pokud maj psi dělat svojí práci, tak je musí v leči vodit lidé, kteří jsou na místě včas, situaci rychle vyhodnotí, umí lov bezpečně dokončit a jsou na to psychicky, fyzicky i technicky vybavení. Byl jsem na několika nadhankach, kde někteří psi neměli reflexní označení, někde dokonce ani lidé v tlaku - celkem jsem trnul i za ně... :(
Za mě: použití GPS, vest pro psy (reflexně ochranných),...

sorry za OT (a díky případně za přesun jinam)
Naposledy upravil(a) RuStaff dne stř 03.4.2013, 11:44, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od motolada »

Myslím,že se tady asi všichni shodnem na jedné věci ato té,že s přibývajícím počtem černé,roste počet náháněk a stím možný počet průšvihů....
Bude to chtít opravdu hodně zodpovědnosti,ale tak nějak mě připadá jak de o prase u hodně naháněk jde rozum mimo.Na honech na drobné se toto neděje proč??
Pro střelce je to neštěstí a bude si to dosmrti pamatovat....
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kasari »

Upřímně řečeno nevidím dneska důvod, proč by do leče měl nosit kulovnici někdo jinej, než psovodi. Tam přece nejde o úlovky, ale o takovýhle případy. Na posledních 2 akcích jsem poslouchal debilní kecy o tom, že ten pes je málo vidět, protože v 1. leči ztratil vestu a měl jen širokej oranžovej obojek. Ptal jsem se obou aktérů, jestli dobře vidí na dálku a jsou schopný posoudit na co střílí. V případě že ne, ať radši už sedí doma na prdeli a přestanou ohrožovat ostatní. Protože příště si můžou se zvěří splést něco jinýho.
Každý lovec je odpovědný za svůj výstřel. Pokud zastřelí psa, nevidím důvod, proč by neměl přijít o papíry.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od MiraDuchek »

No a co nějaká náhrada škody? Pokud je viník jasný není co řešit ale jsou případy kdy pes zustane v leči a nikdo se k postřelení nemá,ukončit nadhánku a začít vyšetřovat? Podle mého by měla být na takové případy sdružení ( polesí,hon.společenstva) povině pojištěna.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Odpovědět