zastřelení psi při lovu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

dobře se to rozjelo.. - podle mě, když to bude fakt neštastná náhoda - naprosto nečekaně odražená kulka od kosti..
ale v naprosté většině případů jde podle mě o nekázeň - hlad po ráně, střelba nedovoleným směrem (do leče), vyhecování - běží kolem mě prase, to slovím i kdyby za ním šel jagoš

udělat vyšetřování jako u zranění člověka a trestat - vystřelil si mimo výseč? po odtroubení? papíry, flintu zlomit o záda...

celej život mě se zbraněma učej 10x si to rozmysli než to zmáčkneš... ale co tak pozoruju ve "vesnické" myslivosti spousta z nich je jak rambo - pálí jak u verdunu.. to je otázka statistiky kdy se něco stane - a taky se průsery furt dějí

jestli jsou místní nespokojení s prací psů, mají si sehnat-vycvičit-pozvat jiné (kteří se nebudou motat u zvěře) a tu ránu si odpustit - jestli to neumí, tak ať hromadné akce nedělají

kulovnice s dostřelem 2-3 km, průbojnost 4 třídy neprůstřelné vesty, kolikrát 20 dioptrií a alzheimer - promiňte, ale tohle jde o život každému, ne jen psovi....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Zdenek41 »

Byl bych opatrnější se slovem "vesnická" myslivost.To byla ještě myslivost....Jsem na ty to slova dost háklej.Špíš si myslím,že dnešní uspěchaná doba a nevážení si všeho je hlavní přičinou toho,že někdo loví psy místo černé.Neříkam,že se nemůže stát,může.Ale za té vesnické myslivosti se to stalo tak jednou za 10let a to ještě uplně z jiných příčin.Nechci si hrát na ředitele zeměkoule,ale tohle to pravé ořechové neni co jsi Petře napsal....I když v některých bodech s tebou souhlasím.
Jinak normální kulovnice má dostřel 5000m.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Leon »

Zdeňku v nekterých věcech s Petrem nesouhlasím ale o tom zdravotní stavu na 100% když kolikrát vidím kdo má ještě flintu tak nechápu jak mu doktor mohl dát razítko,každý budeme jednou starý ale měl by člověk mít soudnost kamarádovi bylo 75 vzal kulovnic a prodal jí a brokovnici nosí prázdnou a to napráská na střelnici daleko mladším s přehledem.
Jeden takový bez soudnosti trefil mě i mojí fenu a hrozně se divil že už tam jsme a že mu nadávám naštěstí to bylo jenom brokama na dálku tak jsem měl jenom modřinyna ruce díky tomu že jsem měl vestu ale před pár lety mi trefil brokama nějaký blb bílou fenu a broky jsem jí tahal z hrudníku peánem a některý tam má dodnes
CZ 550 american 308win.
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od johanes1 »

Nechytejme se kluci za slovicka :wink: Pravda, oznaceni „vesnicka“ myslivost s timhle tematem nemusi moc souviset. Zazil jsem kolikrát v ramci „vesnicke“ myslivosti vice autority, kazne a organizace nez u statnich lesu, i když to nebylo pravidlem.

Rad bych se zeptal zda tu není někdo s pravni erudicici nebo osobni zkusenosti, kdo by byl ochoten osvětlit, jak se vlastne k zastreleni nebo postreleni LUP na spolecne akci stavi zákon a jak v takovem pripade z hlediska legislativy spravne postupovat. Dekuji
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Zdenek41 »

Problém je v tom,že pes je věc.Já bych asi postupoval tak,že bych dotyčného vyzval k opuštění společného lovu a nechal prostor po přerušní lovu aby se oba mezi sebou domluvili.Pokud ne předal bych pokud to bylo porušení bezpečnosti při lovu státní správě.Poškozený policii a popřípadě soudu pokud se nedohodnou.Jak jsem psal bohužel, pes je brán jako věc.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Zdenek41 »

Leone spočítal jsi si,kdy jdeš do důchodu? :wink: Já si alespon představuji,že si ulovím prvního jelena.A tak asi budu muset prodat kulovnici,jelikož už budu senilní dědek 65let.Ale co naděláš do práce na vozejku,ale s flintou už ne.Tím nechci něco zlehčovat s Petrem jsme si to vysvětlili po SZ on je adept ještě pozná horší věci,ale musí se taky trochu nad ně povznést.Všechno je v lidech a o lidech i já co by starej vůl to dnes poznávám.....Zřejmě jsem byl jinak vychován a do dnešní doby jsem neupotřebytelnej.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:56, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

Zdenek: něco jiného je individuální lov s kulovnicí kdy myslím že ani starší nemají problém - střílí se v klidu (doufám), střílí se na místech obeznaných nebo s průvodcem - riziko dalších lidí je minimální když jsou dodržené základní pravidla střelby..

něco jiného kde je 30-50 lidí na rozměru 2 fotbalových hrišť, vidíte tak 2 okolo, psi, rachot, zvěř, adrenalin ve smyslu "nesmí mi to utéct" - a do toho dalekonosná kulovnice.. to je vražedná kombinace, tam ten věk opravdu hraje roli si myslím - a to neříkám že mladý je na tom nějak lépe, tam zase hrajou roli jiný věci ...


add zákon: je to že pes je "živá věc" když to neodporuje jiným zákonům (pes nemůže nabývat vlastnické právo..), hlavně je to myšleno na posílení ochrany "psa" - tzn. týrání je trestný čin

dřív když někdo zlikvidoval psa, řešila se jen majetková podstata - cena psa atd.. a jelo se dál.. nyní se do toho může přidat i citová újma (člen rodiny) náhrada škody atd...

reálný případ - to sem fakt neslyšel, otázka jak dokazovat citovou újmu u loveckého psa protože zase může být námitka že ho tam pán vzal dobrovolně a musel s rizikem počítat

platnost ještě není, alespon co vím - bude to totiž velký třesk celého práva
http://www.novinky.cz/domaci/233716-vla ... zakon.html

Obecné normy

Návrh zavádí zvláštní právní režim pro živá zvířata, která již nemají spadat do pojmu věc, ale a ustanovení o věcech se na ně mají přiměřeně vztahovat, pokud to neodporuje jejich povaze živého tvora nebo zvláštním zákonům o ochraně zvířat. Tato změna se setkala s námitkami.[9] Život zvířete má mít při záchraně přednost před majetkem, nesmí však být způsobena větší škoda, než jakou má zvíře cenu.[9] Osoba mladší 15 let nemá být způsobilá koupit živé zvíře.[9]

Vyčíslení náhrady škody za věc nebo domácí zvíře má zohledňovat „cenu zvláštní obliby“.[9]

Mají být zrušeny pevné tabulky pro odškodňování za újmu na zdraví a v rozhodování mají mít větší volnost soudy.[9]
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:57, celkem upraveno 1 x.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:57, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

celé je to o tom - vyvodit důsledky a jako hospodář-vedoucí honu postupovat podle zákona.. tohle se ale hodně neřeší (sme přeci kámoši a dlabeme na to..) kdyby se každý problém vyšetřoval "padni-komu padni" tak toho asi bude ubývat
druhá věc jestli to v těchto "kamarádšoftech" jde..

pobavila mě ta hláška při honu na kachny tam nemají dlouhonozí psi co dělat a odešel :-) to jako vyhlásili změnu podmínek honu před jednou lečí na černou?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

to je právě špatně...
zakázaný způsob lovu:
e) nahánět zvěř srnčí pomocí ohařů, ostatní zvěř spárkatou s pomocí psů v kohoutku vyšších než 55 cm

jestli je to hon na kachny kde se na nástupu řekne střílí se "kachna-liška-černá" tak není žádný důvod nepustit do leče psa vyššího 55 cm - protože on vyhání drobnou, malí psi vyhání prasata..

proto jsem se ptal, jestli tahle leče na obeznaná prasata dostala zvláštní nástup kdy se vyhlásila "jen černá" - to by bylo se psem v pořádku, ale pochybuji že se každá leč vyhlašuje na něco jiného - hlavně jestli to bylo u rybníka v rákosí

nebo se mýlím? zeptám se za 14 zkoušejícího na právo, ale co jsem se ptal obecného právníka (myslivce) tak říkal že jestli je hon vyhlášen i na drobnou, výmluvy na vysokého psa nebrat

a i kdyby zastřelil libovolného pobíhajícího psa - není MS, nemůže - už jen prosté uplaťnování škody - cena psa, chovnost, zkoušky, náklady na žrádlo, doktora, jestli už kryl, šampion krásy - u některých loveckých plemen skončí na prokazatelných (účtenkama) 100 000,- ani neví jak
pobíhajícího psa myslím - pes patřící myslivcovi který byl pozván do honitby na hon a provádí zde procházku a pustil psa na volno, žádný zatoulaný trhající zdivočelý vlčák
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od dalas »

Nemůžeš udělat leč, kde se střílí zároveň drobná a spárkatá. Tato leč musí být vyhlášena samostatně a psi v kohoutku vyšší jak 55 cm do leče nesmí. Bohužel praxe je jiná a pak se divíme. Tlačí se drobná s ohaři, někdo zařve prasata, broky ven, slugy dovnitř (v tom lepším případě) a už se to mydlí hlava nehlava. To, že to může velice často dopadnout špatně je nasnadě.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

jen by mě zajímalo co by dělal kdyby tam byly feny retrieverů, které mají v kohoutkách 52-54 (v papírech)... a je to "dlouhonohý" podle chápání myslivců...


ale co sem zažil tu realitu za 2 roky asi v 6 sdruženích - jak říkáš - jdeme na kachny, ale loni se tu bouchlo 5 prasat v rákosí, mějte slugy na pažbě... - realita... proto do tohodle psa ani nepouštím a nosit z vody až se odtroubí konec (a spolehám že tam nejsou hladovci co bouchnou i po odtroubení)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět