Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Zbyndour5
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15.7.2008, 18:27

Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od Zbyndour5 »

Mám prosbu.Máte někdo skušenosti s touto optikou:Láká mě 8X56 se světelným bodem bude na ráži 8X60S a vydrží na této ráži případně montáž z duralu moc děkuji a nebo doporučíte něco jiného za slušnou cenu?Děkuji
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od Carnivore »

Tyhle optiky jsou obecne low end a videl jsem jich uz par s urvanym krizem. Radsi par korun prisetri, finalne usetris. Montaz bych vzal radsi ocelovou, tva raze neni zadna malorazka.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od lanus »

Edenberg je síce vyskúšaný,ale prepadák !!! :wink: To už radšej v eko-triede skúsiť novinku : http://www.dalekohledy-fomei.cz/puskohl ... _-127.html

Kvalitnej duralovej montáži s oceľovými upínacími elementami sa netreba báť;bežne sa používa i u magnumov a 8x60 JS "kope" napodiv menej ako 8x57 JS. :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Re: Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od Carnivore »

Ono dost záleží na hmotnosti flinty a hmotnosti optiky, nicméně právě ty ekonomické duralové montáže zrovna moc kvalitní nejsou, a ty opravdu kvalitní duralové montáže stojí stejně, nebo víc jak ocelová. Na druhou stranu jsem viděl taky hromady nekvalitních ocelových.....:-)
jurazicha
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13.1.2012, 12:21

Re: Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od jurazicha »

Edenbergy byli jednu dobu móda, ale kluci, co je měli se toho už dávno zbavili, protože, i když osnova vydržela, postupně ztrácely světelnost a nebylo přes ně vidět za šera a tmy. Asi byl někde v optické soustavě nějaký prvek z plastu a jak stárnul, zašel... Řešil jsem teď taky nějakjý levnější puškohled na druhou kulovnici /8x57is/ a pořešil jsem to Nikonem řady ProStaff za 4,5tis. Zatím velká spokojenost a při porovnání s Meostarem 8x56 v noci na sněhu jsem nenaznal rozdíl, ale to ukáže čas.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Máte někdo praxi s Edenberg,Sutter

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ano, s edenbergom je to pravda o tom, ze strati " obraz" mam totiz jeden doma a celkom zozltol obraz-vnutri su cocky s umelej hmoty. ten puskohlad ma realnu cenu okolo 10 eur. vyrabaju to v kazdom cinskom sklepe a tu sa predava 20x drahsie. je to crep-potvrdzujem z vlastnej skusenosti...ruky od toho prec a ani zadarmo ho nechcem
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Odpovědět