Nákup střeliva přes internet

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Nikde jsem tady tu problematiku nenašel, tak zakládám nové téma. Rád bych se zeptal, jak tato koupě probíhá, zda-li je to vůbec možné. Spusta internetových e-shopů nabízí střelivo k prodeji, rád bych věděl jak je to ošetřeno legislativně a jak vůbec potom proces od prodejce k zákazníkovi probíhá. Jaké dokumenty musí být případně vyplněny a jak probíhá případné doručení. Díky.
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od harrycallahan »

:) doporučím více číst podmínky internet.obchodů, většinou je to uvedeno přímo u položek, vyžadující zbrojní průkaz: "pouze osobní odběr"
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Daniel Vyoral »

No právě někde není uvedeno nic, jen obrovskej výraznej košík a zboží v něm :D . Myslím si, že ta legalizace by nebyla nadarmo. Proběhl by tady potom možná lepší konkurenční boj a možná by i patrony trochu zlevnily. Třeba bychom v budoucnu našli patrony i na slevových portálech :D
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od mikis »

Pokud vím , existují přepravní firmy které se na přepravu zbraní a střeliva specializují(mají tuším zbrojní licenci?? nebo licenci na přepravu tohoto zboží?, nebo tak nějak), v podstatě pak kontrola tvých dokladů probíhá při předání zboží (v praxi jsem je ovšem viděl vozit jen mezi obchodama nebo na střelnicí apod. a ne k soukromemu odběrateli). Nicméně požadují vždy platbu předem a jsou i poznání dražší než klasické přepravní společnosti, stejným způsobem se dají posílat třeba i leky podlehající recetu apod.

Ovšem v drtivé většině e-shopu si mužeš zboží jen rezervovat.... s tim, že třeba zaplatíš část a pak si to vyzvedneš osobně,nebo ti ho převezou do nějaké partnerské prodejny kterou maš blíž. Jestli nějakej prodejce pošle střelivo nebo zbraň(část zbraně podléhající registraci) poštou nebo PPl to už je fuk...tak je blazen koledující si o pořádný prušvih.
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od navip »

Provokatéry mám rád a ty co jim na to skočí ještě víc :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Petr1970 »

navip: neříká Ferona-dealer nastav druhou tvář?:-)
legální možnost je víceméně podomní prodej - domluvíš a pak dojde někdo kdo má zbroják (papíry) a prodá ti to místně... z auta... to pokud vím je legální, ale nikdo normální to nezaplatí (není tam žádná úspora), auto co vyhoví transportu střeliva, člověk se ZP atd.....
nevidím prostor pro přivýdělek při cenách 4-5 kč/brok....

jo chápu to když si někdo vybavuje RD raketometama, minometama a jinýma specialitama, tak to asi zaplatí :-)
http://www.lidovky.cz/v-doubravach-na-z ... _domov_mev
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Lotr »

Nebo Ti to solidní internetový prodejce doveze až domů. Viz moje víc než dobrá zkušenost se serverem zbranenaobjednavku.cz, kdy majitel této firmy obchodně cestuje po celé republice a při této příležitosti svým zákazníkům rozváží zboží. Není proto problém dovézt domů i zbraň zakoupenou v tomto obchodě. Nebo bydlet kousek od sídla firmy jako já :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Lesomil »

Plně potvrzuji z vlastní zkušenosti to, co napsal Lotr!!! Ono to bydlení poblíž, není taky bezpodmínečně nutné... Já bydlím podstatně dál od uváděného prodejce než Lotr (cca. 80 km) a mám naprosto stejnou zkušenost. Skutečně jezdí pracovně po republice a je ochoten (netvrdím, že vždy!!!) zboží přivézt až do bydliště zákazníka. Já mám od něho svého Sauera 303. Dovezl až domů včetně střeliva...., bylo potřeba zkrátit pažbu, protože nejsem zrovna čahoun.. Přijel, zbraň odvezl a upravenou zase dovezl... Objednané další střelivo = měl cestu okolo, dovezl až domů..... Já jsem tedy velmi spokojen a s úctou smekám....! :wink: Ale jak jsem uvedl, netvrdím, že to tak udělá vždy, ale je ochotný a velice seriozní.... :)
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Lesomil »

No, ještě bych snad upřesnil, že zkrácení pažby prováděla odborná dílna fy. ARMS-cz.cz a to až..... tuším v Humpolci....... Vše potřebné zajistil.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Kodiak1 »

Dobrý den pánové,

střelivo podle zákona poštou zasílat NELZE a pokud máte s prodejcem tak nadstandardní vztahy, že Vám to pošle, tak to prosím neroztrubujte na veřejném fóru!!! Veřejné znamená, že sem může kde kdo a proč si takovýma řačma kálet do vlastního hnízda? Až zase někde uslyším odpůrce zbraní, že je třeba zpřísnit zákon o zbraních kvůli tomu, že četl na internetovém fóru, že jsou běžné nějaké nezákonné praktiky, tak to bude jen proto, že to někdo na to fórum napsal - prosím Vás pánové pokud někomu chcete dát zprávu podobného znění, tak přes SZ! Chtělo by to aby se o podobné texty zajímal admin!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nákup střeliva přes internet

Příspěvek od Leon »

Pánové je to pořád dokola tak znova pro ty co si neumí přečíst pravidla fóra: 7. Je zakázáno porušování (i nabádání k porušování) platných zákonů ČR a EU. V případě lovu na základě výjimky ze zakázaného způsobu lovu je nutno uvést dané MS.Je také zakáno navádět k porušování bezpečnosti při manipulaci se zbraní či střelivem.

téma jsem promazal .Leon
CZ 550 american 308win.
Odpovědět