Silva Regina 2012

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Silva Regina 2012

Příspěvek od Petr1970 »

ahoj, chystá se někdo tenhle víkend (do 4.4.) do Brna?
uvažuji se jet podívat, nevím jestli to bude alespoň na úrovni Lysé? - z hlediska různých věcí, nerad bych jel na rybářských veletrh s 3 stánky o myslivosti..
nic vyloženě konkrétního nesháním, spíš se podívat na hadry, zbraně.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od kopov.c »

Myslím,že se to s Lysou asinebude moc dat srovnat,ale i přesto tam bývá dost věcí za rozumný peníz.Já tam v uterý mám byt se psem na stánku SK,tak si to tam projdu.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od ares »

Ahoj,já se chystám. S Lysou se to asi opravdu nebude dát srovnávat, na druhou stranu tam bude více jak 3 stánky o myslivosti :wink:
Dle plánku je pro myslivost a lesnictví vyhrazeno "Z-tko". To si myslím, že by i mohlo být zaplněno.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od motolada »

jedu v pondelí
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od precechtel »

chystám se tam, jezdím pravidelně, nemám to až tak daleko a podívám se jak na myslivecké věci tak i včelařské. Také bych si chtěl vybrat nějaký trezor na zbraně. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od lörinc »

Taky pojedu. A o moc radši než na Lysou. Prostoru spousta a je tam taky a co koukat. Dva roky zpět bylo tuším taky "Z" slušně plné.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od tonny »

Jedu v pondělí, jezdím pravidelně a je na co se koukat, nejen na myslivost. V Lysé mi to připadá moc našlapané ale také pojedu.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od kojot »

Taky se zúčastním. Nevím ale, proč by se to nemělo vyrovnat Lysé? Vystavovatelů tam bývá více a ke všemu na 2x větším prostoru. Nikde žádné mačkanice a když si chci něco prohlédnout, tak si to prohlédnu, aniž bych musel vystát frontu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od Petr1970 »

nevím, jestli to bude lepší, jedině lépe (více místa atd..) nikdy jsem tam nebyl a občas mám z různých pospjovaných veletrhů že je to cokoli jiného než o myslivosti.. jestli to tak nebude, budu jedině rád, jestlit o stihnu tak v sobotu večer něco napíšu....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Z Lysou zkušenosti nemám, ale Silva Regina byla pro mne naprosto dostačující :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od Petr1970 »

takže zážitky celkem pozitivní (srovnávám s lysou)...
1) lidi - hodně nacpáno, ale díky většímu místu a většímu prostoru se to celkem nechá, pavilon Z (myslivost) celkem dost chvílema plný - průchod stížen, ale nechalo se procházet i dostat k pultu a řešit svoje věci kdo chtěl, paradoxně poledne a po obědě to bylo horší - asi vyrazili poobedári....

2) rozsah - mnohem větší záběr, od hobby věcí, včelaři, samozřejmě agro-technika v obrovských kvantech, lesnictví (od obrovských harvestrů až po tuny štípaček, štěpkovačů, obří zemědělskké mašiny - na podívání zajímavé....

3) prostředí - kultivovanější, víc místa venku, nechalo se stát bokem a dívat se případně, jen počasí venku byla větrná hůrka

4) pavilon Z - myslivost - hustota lidí asi největší, na ochozu v patře výstava uniforem z půlky světa a stovky z čr (historické..), trofeje z Brna - zde bych rád upozornil na 2 letého srnce, velmi tmavé paroží, 6terák - to fakt nechápu jak si zdůvodnoval střelbu.. je na jednom krajnímpanelu vlevo nahoře, při pohledu na panel je po levé ruce výstavní plocha....

prodej - běžné známé značky zastoupené, celý sortiment na osahání, z těch sem chtěl mě zaujala Riserva (za ty ceny co jsem viděl bych si to nekoupil, i když jsem původně chtěl podle internetu, čekal jsem lepší kvalitu-jiné materiály...)
zbraně - méně než v lysé, ti známí tam jsou... CZ stánek v obležení, walther-trading - tam všichni okukovali podle poslední myslivosti "bergara" výměnný systém 7 hlavní v jedné :-) , náboje jakok obvykle, SaB...
jinak zbraní samotných pomálu proti lysé
hadry - zdaleka nejvíc, snad všechny značky co mě napadly, takže na podívání osahání velký sortiment
optika - všeichni známí, nechalo se klasicky osahat, swarovski, noční vidění, meopta, nikon.....niko-sterling
docela zajímavé věci typu boty na zakázku i za rozumné ceny -3-9....
bull-pup rakouská kulovnice s hlavní 66, flinta celá měla snad 70 cm :-) Pfeifer SR2, cena lidová 2500 E:-)
celkově bych to tam hodnotil dobře, nic sem vyloženě nesháněl ale něco bych si tam vybral..
jinak samozřejmě od všeho trochu - maskáčoví lovci, trezory, vábení....
jídlo: připravte se na přirážku, guláš v přízemí za 120, klobása za 60.... sednout si moc není kam, party pivařů kolem poledne obsadily stolečky u restaurací - jídlo ale kultivovanější, různě rozmístěné stánky-karavany-restaurace po celém výstavišti, venku i slušnější ceny než v Z (klobásy atd..)

expozice africké zvěře (safari lovy) hodně vycpanin, Swchwarzenberg panství velká výstava od historie do současnosti - pěkně udělané, uniformy, doplňky... zajímavé na podívání

jestli budete mít nějaké dotazy tak se klidně zeptejte, třeba si budu něco pamatovat, nyní nějak nevím co psát....

nezůstat mi žena u stánku se šperky, tak to ani tolik nebolelo :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od zispo »

Souhlasím s Petrem1970. Lidí teda mrak. Jen ze zvědavosti jsem zavítal ke stánku Sb zeptat se na náboje, které bych si bez tak nekoupil. A na kulových nábojích měli o 2 koruny víc jak normálně v obchodech. Jinak doplňků pro lov nepřeberné množství. Zamrzelo mě menší zastoupení dovozců střeliva a zbraní. Jinak veletrh hodnotím velice kladně.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od Petr1970 »

tady jsem pár fotek jen pro inspiraci.. - ty huberťáky mají na petex stánku, jak tu furt někdo sháněl :-)
dávám to sem bez linků, každá fotka má 200kB, tak aby si zobrazil každej co chce....

africké trofeje
http://img193.imageshack.us/img193/3106 ... a20121.jpg
švarcnberg výstavka 01
http://img17.imageshack.us/img17/1234/s ... a20122.jpg
švarcnberg výstav 02
http://img109.imageshack.us/img109/5281 ... a20123.jpg
petex hubertusy
http://img27.imageshack.us/img27/5362/s ... a20124.jpg
parohovej nábytek, když už něco, ten stůl byl pěknej
http://img809.imageshack.us/img809/4120 ... a20126.jpg
je to firma "lovinterier.sk"
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od kojot »

Petře, byl jsem v neděli. Jako přes kopírák.........
Výstava povedená, zbraní a střeliva málo, oblečení mraky. Petex mě kvalitou a cenou příjemně překvapil, tudíž se brzy vypravím do Jihlavy na větší nákupy. Zbrojovky naše malé se ale moc nepochlapily. Na repre akce vozí zbraně, které nejdou zlomit, mají volné předpažbí a je na nich vidět pod drobnohledem sem tam rez. Jediné, co mě zaujalo, byla CZ 527 Carbine. Akorát bych si ji nechal zapažbit do pažby Ebony edition.

Zvažuji výlet ještě ve středu na doprodeje :twisted:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Silva Regina 2012

Příspěvek od gonias »

Také jsem zvolil neděli.

Trošku mě zklamala nevalná účast firem prodávající zbraně. Klobou dolů před Walter Trading s.r.o. a Sport a lov, s.r.o., to byly prezentace hodné kvalitních prodejců zbraní.
Výběr oblečení byl dostatečný a ohledně naší zbrojovky máte bohužel naprostou pravdu. Jejich stánek vypadal, že je tam tak nějak z povinnosti.
Ošahal jsem hlavně dalekohledy, škoda, že nebyl k dispozici Steiner.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět