SB Extra

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
danys
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 15.4.2012, 14:15

SB Extra

Příspěvek od danys »

nemáte někdo zkušenosti s tímto nábojem? http://www.cevoxhunt.cz/12x70-sb-extra-sb-P165/ nezaznamenal jsem žádné zkušenosti,recenze či test,vím že je v nábídce snad v každých loveckých potřebách.Cena je kolem 10,-/ks,ptám se jestli má smysl je vůbec kupovat nebo se raději držet osvědčeného.(Fortuna,Corona,Red and Black...)
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: SB Extra

Příspěvek od Veselý Pavel »

Je to jenom fortuna z vysokým kováním a vysokou cenou :D . Stejné množství olova stejná rychlost,pokud si potrpíš na luxusní věci tak je to patrona pro tebe :P
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: SB Extra

Příspěvek od Toma »

Je to tak u více nábojů SaB ,stejná rychlost,gramáž ,rozdíl jen v barvě hilzny a výšce kování(a ceně).A pak hurá nový náboj.
Lovec zabíjí jednou ranou.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: SB Extra

Příspěvek od marnet »

Záleží jen na Tobě Danysi,zda si je koupíš.Kolegové nad mým příspěvkem správně napsali,že cena těchto nábojů je daná především výškou kování tj.23 mm v porovnání s např.Fortunou,Coronou nebo Red and Black je 12,5 mm.Před 10 lety tyto náboje nabízeli jako novinku na výstavišti v Lysé nad Labem.Mimo jiného na letáku bylo uvedeno,že jsou určeny pro uživatele vyžadujícího určitou dávku luxusu.Já osobně brokové náboje z Vlašimi rád používám,ale tento druh jsem zatím nevyzkoušel.Cena za 10 Kč/ks je přibližně stejná se současnými S&B Red and Black(papíráky).
danys
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 15.4.2012, 14:15

Re: SB Extra

Příspěvek od danys »

Napadlo mě,že může mět jiný lépe hořící prach,tvar spalovacího prostoru,lepší košík.... tím se dá změnit hodně a přitom zůstane složení stejné :) nebo se může jednat jen o běžný náboj s vyšším kováním a vnitřní složení totožné s obyčejným nábojem za 7,-
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: SB Extra

Příspěvek od marnet »

Ohledně lépe hořícího prachu a lepšího košíku nevím.Můžeš napsat dotaz emailem do S&B.Já to před lety udělal skrz kulový náboj 7,62x39.Odpověděli mě rychle.Další možnost je vyzkoušet náboj osobně.Na znečistěné hlavně po výstřelu si uživatelé nábojů z Vlašimi stěžují.Mě osobně tato věc nevadí,protože mám zvyk zbraň po střelbě co nejdříve vyčistit.Nejvíce si u nábojů S&B cením možnosti výběru různých druhů(velikost broku,gramáže,výběru zátky a materiálu nábojnice)včetně stálosti na trhu v ČR.
Odpovědět