35 Rem

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

35 Rem

Příspěvek od malak »

nahodou som narazil na kal. 35 Remington (9,1x ?) a podla toho co sa mi podarilo najst sa mi zacina pacit cim dalej viac .Energia na 100 yards(cca 91m) sa u tovarenskeho streliva pohybuje od 1580J - 2300J k tomu prijemny spatny raz a pekna balistika do 120m zacina vo mne nahlodavat myslienku ci neist radsej do neho ako 45-70gov.
- je tu niekto kto by sa mohol podelit o skusenosti,postrehy s tymto kalibrom v praxi?
- su aj nejake poeuropstene pusky v tomto kalibri?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: 35 Rem

Příspěvek od milan »

Zdar,
lovím s ní tři roky a nakrátko jinou flintu neberu. Mám ji postavenu na Zetce celopabě, 9,1x47,
zatím jsem měl přebíjenou munici, teď jsem si na zkoušku objedna FTX od Hornadiho (vyšší laborace).
Účinná na vše tak do 120m, velmi příjemné střílení.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 35 Rem

Příspěvek od Jiří K. »

Klasickou opakovačku vyráběl Remington model Seven. Snad je dodnes dělají v jejich custom shopu. Dokonce i jako celopažbu, označují to jako mannlicher stock. Jinak samé pumpy a lever action.
Pokud se nepletu tak ta Milanova "Zetka" tu někde v kulových zbraních je.
O přestavbě kulovnice na danou ráži dlouhodobě uvažuji, ale v trezoru zatím není místo a ničeho se nechci zbavovat. Dostupnost střeliva je taky horší než v případě .45-70. Pro přestavbu zvažují vyjít s nějaké vystřílené ZKK 601 kvůli krátkému závěru.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: 35 Rem

Příspěvek od milan »

Winchester a Hornady střelivo dělají a je za rozumné peníze.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 35 Rem

Příspěvek od Jiří K. »

Ten postesk nebyl na výrobce ti jsou. Spíš o možnosti koupě. Tady je problém sehnat 9,3x62 Lapua či PPU o .35 Rem mnozi prodejci ani neslyšeli. Dokud se neotevřel v Ostravě Detex tak sehnat Normy neskutečný problém.
Co se týče Winchestru sehnat cokoliv co není v katalogu pro EU opět potíž. Ač třeba jde o blbé .308 Win Silvertip.
Prozatím jsem se nerozhoupal k přebíjen,í proto i to váhání s přestavbou, což je u těchto nestandartních ( myšleno v Evropě) ráží asi to nejednoduší řešení. Hilzny i střely koupím přes net a bez problému mi je pošlou poštou.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: 35 Rem

Příspěvek od malak »

milan ako sa prrejavuje na zverine pri lahsich kusoch (srncia,skodna,hola) - podliatiny,rozbijanie, ... ? na kolko vyjde cca taka prestavba ,lebo som pozeral tu Seven-ku ,tak momentalne sa nevyraba (the model is discontinued).
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 35 Rem

Příspěvek od rimar77 »

Jiří K. píše:Ten postesk nebyl na výrobce ti jsou. Spíš o možnosti koupě. Tady je problém sehnat 9,3x62 Lapua či PPU o .35 Rem mnozi prodejci ani neslyšeli. Dokud se neotevřel v Ostravě Detex tak sehnat Normy neskutečný problém.
Co se týče Winchestru sehnat cokoliv co není v katalogu pro EU opět potíž. Ač třeba jde o blbé .308 Win Silvertip.
Prozatím jsem se nerozhoupal k přebíjen,í proto i to váhání s přestavbou, což je u těchto nestandartních ( myšleno v Evropě) ráží asi to nejednoduší řešení. Hilzny i střely koupím přes net a bez problému mi je pošlou poštou.
najdi na netu kdo prodává, stáhni kontak a dej to svému prodejci střeliva a pokud nedokáže to sehnat ani potom je to ..... a nemá cenu se sním dál zabývat :-) já takhle čekal rok na náboje do 45-70Gov a nikdy jsem se nedočkal hold sehnal jsem si je jinak a pořídil přebíjen a do toho obchodu už nechodím byť za cenu toho že musím jet do jiného města když potřebuju brokovou munici, jjinak se koukni na proarms ty tam mají od Hornády munice dost.
Odpovědět