Ukázněnost na střelnici.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Meduna
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20.7.2010, 19:51

Ukázněnost na střelnici.

Příspěvek od Meduna »

Dobrý den přátelé myslivci,

včerjšího dne jsem prožil jednu nepěknou příhodu na nejmenované středočeské brokové střelnici. Protože nebyl nikdo do party, šel jsem první položku baterky střílet sám. Na druhou položku také nikdo nebyl tak jsem šel zase sám. Zhruba u 13 terče jsem zaregistroval, že skupina ,,myslivců", kteří předtím stříleli parcour přišli až na střeliště, kde si sedli na zábradlí a koukali na mě. Bylo mi to poměrně nepříjemné, nehledě na to, že tím porušili bezpečnostní pravidla střelnice, kdy na zastřešení každého stavu je velká tabule, kde je psáno, že v době střelby nemá na střeliště nikdo chodit, kromě personálu střelnice. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěl přerušovat střílení, neřešil jsem to a střílel dál. Úplným vrcholem však bylo, když na mě jeden z party střelců začal pokřikovat, jestli bych nemohl zrychlit, že si chtějí také zastřílet. Toto mě vyvedlo už značně z míry a šel jsem se dotyčného pána zeptat, co mu vadí a v čem vidí problém. Odvětil mi, že strašně dlouho čekám než jdu střílet další terč. Je pravda, že jsem nikam nespěchal, ale čas, který jsem čekal nebyl zhruba ani tak dlouhý, jako kdyby bylo pět stanovišť plně obsazených a střílela se položka v plném obsazení. Stále jsem byl zaražen chováním jednoho s ,,kolegů" a řekl jsem mu, že střílím já a oni budou muset počkat až dostřílím. Na pánovi bylo vidět, že jsem ho tímto naštval, kdy se k němu přidal ještě jeden jeho kamarád v brýlých a měl další nemístné poznámky. Držíc se hesla moudřejší ustoupí, dostřílel jsem položku, kterou jsem mimochodem zkazil a svůj velký podíl v tom měla právě tato událost a odešel. Značně řozhořčen jsem vše sdělil správci střelnice, který mi řekl, že jsem měl přijít hned. Slíbil, že se pánů doptá proč se takto chovali a upozorní je, že porušili bezpečnostní pravidla střelnice. Bohužel jsem nemohl čekat až parta dostřílí a musel jsem odjet.
Za celou dobu co jezdím po různých střelnicích jsem takovéto jednání nezažil. Pánové se chovali, jako by byla střelnice jejich a vůbec nebrali ohledy na druhé. U správce jsem se dozvěděl, že jsou to občasní návštěvníci. Nevím jestli to některý ze zůčastněných pánů bude číst, ale byl bych rád aby k věci podal svůj názor. Jestli se takto někdo chová při výkonu práva myslivosti např. při styku s veřejností, nedivím se, že má věřejnost na myslivce negativní názor. Nikdy bych toto už nechtěl zažít, přesto bych pány rád ještě někdy potkal a celou věc probral. Chtěl bych vidět jestli by byli tak ,,silní a chytří" kdyby byli sami a né v sedmi.
Chtěl bych se Vás tedy zeptat jestli někdo zažil něco podobného a jak to následně řešil.
Michal.J
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20.10.2011, 20:45

Re: Ukázněnost na střelnici.

Příspěvek od Michal.J »

Mám také podobnou zkušenost, jen s tím rozdílem, že se jednalo o krátkou kulovou střelnici. Po dostřílení jedné směny zazněl povel k odložení zbraní a opuštění střeleckých stanovišť s přesunem k terčům. Při zpáteční cestě od terčů jsem si všiml jednoho hosta, který nešel kontrolovat zásahy, jak se vesele mazlí se svojí zbraní. Přiznám se, že mne přeběhl mráz po zádech, pána jsem polohlasně upozornil, že tohle se opravdu nedělá. Jeho pohled stylem " ty my taky můžeš" jsem nějak nepobral. Samozřejmě pokračoval dál v mazlení. No dobrá, šel jsem za správcem a upozornil ho ať si sjedná nápravu. Co mu tehdy řekl nevím, ale pán se tam od té doby neukázal. Nic jiného se ani dělat nedá. Myslím, že si reagoval správně, i v tvém případě se rozhodně jednalo o porušení provozního řádu střelnice a tyhle věci musí řešit správce, od toho tam je, je za to placený a odpovědnost padá na jeho hlavu.
Odpovědět