Jak zvednout popularitu myslivců

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od dalas »

Exekuce skončila masakrem, myslivec v Karlsruhe postřílel čtyři lidi
Pět mrtvých si vyžádala středeční střelba v Karlsruhe, kde se myslivec bránil exekuci. Od rána zadržoval čtyři rukojmí, mezi nimiž byl i exekutor. Čtyři lidé včetně ozbrojeného muže zahynuli na místě činu, jedna žena posléze podlehla zraněním v nemocnici.

V diskuzi vesměs kladné ohlasy. Zajímavé. :D


zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -lidi.html
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Michal S »

To bude hlavně tim že v diskuzi řeší exekutora.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

V obecném povědomí lidu /nejen českého/ - vlk, medvěd, liška, orel = predátoři. Exekutor = škodná :D .
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od kojot »

Jen si z toho dělejte legraci. Aby to nakonec nedopadlo tak, že při uvalení exekuce na majetek přednostně odevzdáte zbraně. :shock: Exekuční systém je u nás zřejmě účinný, ale ne spravedlivý. Tohle je ale na jiný thread. Třeba jak zvýšit popularitu exekutorů.
Už mě docela unavuje, jak se s myslivci zametá, kdykoli se to hodí. Je vůbec nějaká statistika, kolik lidí je usmrceno krátkou a kolik lidí dlouho střelnou zbraní? Myslím, že tam bude velký nepoměr. Nikdo z domnělých chytráků, který se do zelené kasty tak rád strefuje neví, kolik je za námi práce. Ročně tato přibližně stotisícová skupinka vyprodukuje ve svém volném čase hodnoty a zvěřinu za 4 miliardy korun, což nemá u nás konkurenci. V dnešní rychlé době, kdy je třeba každé tři roky kupovat novou zbraň, abych udržel krok s moderními trendy, je popularizace prostřednictvím médií jediná možnost.
Vrátím li se do minulosti, lovec byl vždy považován za statečného, silného a nepostradatelného člena kmene. Dostávalo se mu vždy náležitého obdivu a výhod. Všichni totiž věděli, že on zajišťuje chálku a umožňuje přežít. Umět si sám opatřit potravu a nebýt závislý na obchodních řetězcích je dnes pro většinu obyvatel docela kumšt, protože s rozvojem zemědělství a domestikací zvířat se nám karta trochu obrátila. V poválečných obdobích byli lidé s dovedností lovu vždy ve výhodě, to již dnes nikdo neuvědomuje.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Reno »

kojot píše:...Vrátím li se do minulosti, lovec byl vždy považován za statečného, silného a nepostradatelného člena kmene. Dostávalo se mu vždy náležitého obdivu a výhod...
Ale to už je opravdu dávná minulost... :D Od té doby, co stačí stisknout spoušť moderní zbraně v bezpečí vysokého posedu, bych se na nějakou "sílu a statečnost" lovce moc neodvolával... :lol:

Jinak ano, současná lidská společnost některých zemí tzv. "západní civilizace" se nezřídka chová jako stádo tupých, sobeckých, závistivých a dobře zmanipulovatelných netolerantních blbců. Stačí je pouze dovedně mediálně poštvat proti nějaké zájmové skupině a už to jede... Většinou to funguje na principu: Když se já sám nějaké činnosti nevěnuji, protože mě nebaví a nebo ji prostě nemohu z různých důvodů vykonávat, tak bych to zakázal i všem ostatním, že? :evil: Hysterie se obvykle stupňuje, týká-li se to střelných zbraní, protože každá taková zbraň je přece strašlivě nebezpečná, je to zlo! :shock: Myslivci, sportovní střelci a držitelé střelných zbraní z důvodu ochrany života, zdraví a majetku jsou zřejmě něco, co strašlivě ohrožuje mírumilovný zbytek naší populace, že? :roll: A jak zvýšit za těchto poměrů popularitu myslivců? Upřímně řečeno nevím, jak toho v dnešní morálně zdevastované společnosti, kde už jsou jedinou uznávanou hodnotou peníze, dosáhnout... :?
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od michal25 »

Zdravim všechny,tohle téma bude vždy nekonečné vzhledem k vychově nové generace.Doba je taková,že se dnes bez el. pomůcek neobejdem a tim jak se posouvá technologie se stáváme(mrzáci) a stále pohodlnějšími řešit vše z pohodlí domova a to je jen špička ledovce kdy si lze vymyslet ještě spoustu věcí.Jsem mladý člověk,ale všímám si a určitě nejen já, jak ty děti ztrácejí zájmy o nějaký ten koníček a raději zasednou k PC.Osobní př: Moje přitelkyně(budoucí pedagog) semnou vymýšlela denní plán v mateřské školce,padlo téma Myslivost.Vymysleli jsme některé hry atd..Po příchodu z praxe mě nedalo se zeptat jak to dopadlo a světe div se, mělo to ohlas a dokonce jsem byl vyzván na přednášku,ale na to jsem si netroufl,nerad bych udělal ostudu kdybych se v něčem přeřekl.Jen z jedný věci jsem byl nemile překvapen když,padla otázka,cituji: tak děti co dělaj myslivci?....z většiny odpovědí to dopadlo tak......střílejí zvířátka :roll: Bohužel je to i v nás jak se budem chovat a jaký obrázek po sobě zanecháme.Jak píšu jsem mladý člověk a nechci aby to vypadalo,že ponaučuji,ale dle mého názoru by se mělo věnovat další generaci(kroužky,přednášky,atd..) bude to stát úsílí,možná peníze,ale za to by to mohlo stát aby ta naše "krásná" myslivost zůstala.Děkuji za názor a můžete se do mě pustit :lol: ,lovu lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Petr1970 »

myslivci z toho vyšli kladně protože ta druhá parta (exekutoři) je na tom ještě hůř.... bohužel pro myslivost...

aneb rozpolcenost když se tchyně zabije ve Vašem novém jaguáru :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od dalas »

o5 máme o popularitu postarámo :evil:

Myslivec na Táborsku prostřelil honci obě nohy
S průstřelem obou nohou skončil v neděli v nemocnici dvaatřicetiletý honec, když ho během honu v lese u obce Mašovice na Táborsku postřelil jeden z myslivců. Informoval o tom v úterý táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Jihočeský kraj:

Pavel Šporcl nabídne v Písku strhující mix vážné hudby, popu, rocku i world music
Dnes 12:28

„Podezřelým je čtyřiapadesátiletý muž, který po obstoupení leče namířil svou nabitou kulobrokovou kozlici do míst, kde podle praskání větví a vyštěkání honicím psem očekával zraněnou černou zvěř. Aniž by pak jednoznačně identifikoval cíl, jedenkrát vystřelil,“ popsal Právu Doubek.

Dodal, že postřeleného muže transportovala zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Policisté následně všechny účastníky honu podrobili dechové zkoušce na alkohol, s negativním výsledkem.

„Podezřelému střelci odňali jeho zbraň k prozkoumání a v případě prokázání viny se bude zodpovídat ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud mu může uložit trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku nebo trest zákazu činnosti. Pokud by však kvalifikoval jeho čin jako těžké ublížení na zdraví, hrozil by mu trest odnětí svobody na dobu až čtyř let,“ upřesnil Doubek.

http://www.novinky.cz/krimi/293684-mysl ... -nohy.html
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Lotr »

Smutná událost, postřelený je můj kamarád a jeho postřelil jeho nejlepší přítel. Až se dozvím víc, poinformuju :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

Pro změnu něco pozitivního - dnes mi má devítiletá vnučka referovala, že u nich ve škole byl na besedě "pan myslivec", ukázal dětem spoustu zajímavých věcí, všem se to líbilo a vnučka si navíc vysloužila pochvalu, že hned poznala kunu. Jak zvednout popularitu myslivců ? Právě takhle !
Kritériem pravdy je praxe.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od petjan »

Tohle psal o tom incidentu na Táborsku na serveru "Myslivost-lovectví" uživatel PSÁŘ: "Tak abych to uvedl na správnou míru-Byla obstoupena houština kde měl být údajně postřelený kus.Barvil jen po kapičkách.Na dosled byl pozván Roman a jeho braka.Pes byl volně puštěn a za chvilku začal hlásit.Než Roman došel ke psu tak volal onomu střelci že je tak dvacetaž třicet metrů od cesty a aby dali pozor a nestřelili po něm.Během cca dvou minut došel ke psu a snažil se v pokleku psa vidět.Vtom padla rána.Onen telefonicky upozorňovaný kamarád si prostě chtěl to prase ulovit sám.To že se nemá pohnout z místa,že má řádně zvěř obeznat a nakonec to že, psovod si vše řeší sám mu bylo jedno.Hlad po ráně byl silnější a tak vystřelil z cca deseti metrů na svého bývalého kamaráda.Proč bývalého??Roman začal řvát bolestí že ho nějaký čur.. střelil.Lovec k němu doběhl a snažil se zněj dostat ujištění že to Roman vezme na sebe neboť on by si již nezastřílel.Vyser na to a zavolej mi záchranku.Nic.Vem to na sebe,nebo skončím..NIC!!!!Prostřelené obě nohy,bolest,beznaděj Romana donutila se vybelhat na cestu a u konce ho podepřel střelec.Po stálém ukecávání aby to vzal Roman na sebe si musel Roman zavolat záchranku sám.Ta si samozřejmě nejdříve ověřila zda si někdo neutahuje a Romanovi volala zpět.To ještě ustál a snažil se vysvětlit cestu.Pak omdlel.Kriminálce pak stejně lovec a bohužel i hospodář tvrdili že byl v leči sám a že si to udělal sám.Jenže ouha.Roman se v sanitě probral a zavolal čtyřem kamarádum co se stalo a jak to bylo a do čeho byl nucen.Šup za ním do nemocnice a to už tam byla i kriminálka neboť se jim to nezdálo.Pod tíhou důkazů se střelec přiznal.Roman měl dle primaře štěstí neboť YAVASCALAR těsně minul tepny tlusté zhruba jako prst.Při přemlouvání by tam asi zůstal.Stehnem pravé dovnitř,vnitřkem ven a do levé nohy přes koleno ven.Středně těžké zraněn.No a naše skvělá pojišťovna na dotaz postupu řekla že něco zaplatí z pojistky postřeleného a větší hrazení z pojistky střelce.Ten ovšem nemusí nic oznámit a oni ho nedonutí k oznámení.Tedy je to na střelci.To je zatím vše.Z úst našeho kamaráda Romana.Romane,držíme palce a je nám z jednání střelce smutno.Stát se může všechno a každému.Ovšem lhát a hlavně neposkytnout pomoc?????"
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od petjan »

To je síla takové chování. Nechápu.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Tommy »

To snad nemůže být ani pravda. Ještě,že nezmáčkl ten první kohout,to by ty nohy vůbec neměl. Doufám,že si střelec vyslouží náležitý trest.
Kdyby to opravdu chytlo tu cévu,tak by tam umřel... :?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od fesoj »

Velebnosti, mně se chce blejt... Stát se může ledacos, ale tohle ?! Žaludek se mi zvedá ani ne tak z toho postřelení, jako z následného chování pachatele - nechápu, jak ho někdo po tom všem může ještě označit slovem "kamarád". Kromě způsobení těžké újmy na zdraví z nedbalosti se přeci dopustil dalšího, tentokrát úmyslného trestného činu - neposkytnutí pomoci - a soud by k tomu měl následně přihlédnout i při stanovení výšky trestu. Ten myslivecký hospodář musí být taky pěkné hovado - a pokud nebude stíhán pro trestný čin křivé výpovědi, měl by být přinejmenším orgánem st. správy myslivosti odvolán z funkce.A vůbec mi není jasná další věc : Copak je možné, aby pojišťovna musela být odkázána pouze na oznámení události střelcem ? Když tuto svou povinnost nesplní, snad by mělo postačit zjištění orgánů, činných v trestním řízení !
Kritériem pravdy je praxe.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jak zvednout popularitu myslivců

Příspěvek od Toma »

fesoj píše:Pro změnu něco pozitivního - dnes mi má devítiletá vnučka referovala, že u nich ve škole byl na besedě "pan myslivec", ukázal dětem spoustu zajímavých věcí, všem se to líbilo a vnučka si navíc vysloužila pochvalu, že hned poznala kunu. Jak zvednout popularitu myslivců ? Právě takhle !
Anebo dát lidem nažrat,to dnes zabírá.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět