Kulový dvoják

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Kulový dvoják

Příspěvek od pavel358 »

Ahoj prosím o radu. Chci si nechat udělat kulové hlavně na merkla. Nevíte někdo o solidním puškaři. Něco jsem už viděl a stojí to za ..... Nejde mi zas tak o cenu, ale o kvalitu. Předem díky
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od milan »

zkus se domluvit s Honzou Hadašem 604924856
něco z jeho práce http://www.puskarstvihadas.cz/
milan
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od pavel358 »

Ahoj díky za radu, pokud je pravda co jsem viděl na stránkách tak je to zatím asi to nejlepší co jsem u nás v ČR viděl. Ještě záleží na funkčnosti. Ty máš nějaké zkušenosti z jeho prací? A jaké má orientační ceny?
Paavo
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 12.4.2012, 21:28

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Paavo »

Na to, co jsem od něj měl v ruce jsou ceny více než příznivé. Opravdu parádní práce. Jen se připrav na hodně dlouhé čekání, myslím že má práce na půl roku dopředu...
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od milan »

Tak jak píše Paavo,
precizní práce a hlavně všechny flinty od Honzi trefují.
Stavěl mi několik flint a vždy jsem byl maximálně spokojen.
Delší dodání je třeba zkousnout, stojí to za to :wink:
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od pavel358 »

No ono záleží co to je delší dodání? Kamarád si nechal dělat hlavně ve Ferlachu u Hamrusche (nevím jak se to přesně píše) taky na merkla, a mělo to trvat rok nakonec to trvalo dva. A ceny byla přes 6000€ teda včetně klapkové suhlské, jenom za tu chtěl 1300€. Ale práce je to parádní takže není si nač stěžovat. Pokud by to šlo chtěl bych to od českého výrobce když jsem z ČR, pokud ne obrátím se na Hamrusche.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od milan »

Domluv se s Honzou sám, spojení je v mém předchozím infu.
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od pavel358 »

Zdravím pánové,
tak jsem mluvil z panem Hadašem a jsem velmi spokojen jsem domluvený na osobním setkání, tak uvidím jak to dopadne a zda se domluvíme. Jinak musím říct že je to asi nejschopnější puškař v republice, na nic si nehraje a práce vypadá velmi velmi solidní. A ta cena ve srovnání s tím co umí je velmi přijatelná. Díky za rady, jak budu vědět víc, rád se s vámi podělím. Lovu zdar
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

Chtěl bych se zeptat Pufra na jeho názor. U kulového dvojáku je lepší zvolit extraktory nebo ejektory ? Konkrétně proč . Možnost závady ejektoru u kvalitního dvojáku tovární výroby , při kontrole zbraně před loveckou akcí je mizivá. Možná by teoreticky mohl být problém s nábojnicí po výstřelu. U kvalitní tovární munice je to však myslím prakticky vyloučeno. Ejektor poskytuje větší komfort, extraktor zase manuální vytažení. Takže babo raď.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od michalos »

Podle mě je vcelku jedno jestli máš vyhazovače nebo vytahovače co se týká náboje s rantlem, neboť než vytáhneš z kapsy nebo pouzdra další dva zaráz(pokud to umíš) tak stačí mezi tím druhou rukou zbraň lehce naklonit a nábojnice vypadnou natotata a už tam můžeš hned oba zase ládovat nečež už zbraň ihned poté zavíráš takže si myslím, že pokud si to trošku potrénuješ, tak je to opravdu jedno, platí to ale pouze u rantlových ráží. V případě poruchy se vyhazovače v dané situaci stanou vytahovači tak jako třeba se někdy stává u brokových kozlic nejmenovaných značek. Lovu zdar
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od kounek »

Francis.Mukaveshi píše:U kulového dvojáku je lepší zvolit extraktory nebo ejektory ?
U kulové kozlice v ráži 9,3x74R, se kterou jsem lovil skoro 3 sezóny, a to jak na individuálním lovu tak na naháňkách, jsem měl vyhazovače. Na hlavňovém svazku byl dvojitý Greener a pouhé vytáhnutí nevystřeleného náboje z horní hlavně nebylo snadné, ale jak tu je již napsáno, při vytahovači, prostě nakloníš flintu a náboje, resp. nábojnice prostě vyjedou ven.

Ze svojí zkušenosti vím, že na naháňce dáš dvě rány a pak než přebiješ, jedno jsetli s vyhazovačem nebo vytahovačem (rozdíl v rychlosti není zase tak markantní), tak už je zvěř pryč. A když s tou flintou jdeš na čekanou, tak je lepší vytahovač, protože se nemusíš ohýbat pro vystřelené nábojnice a hledat je ve sněhu... Já jsem vždycky dával ruku za hlavně, abych nábojnice zastavil a pak jsem je vytahoval jako kdyby mi je jenom podal vytahovač, takže jsem měl vlastně vyhazovače na ho.no... :D
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda se ptal Pufra :) :). Vy hned takhle :). Pokud bych mel ale pridat nazor do diskuze - vytahovace. 1.podstatne mensi moznost zavady, 2.prebiti neni problem, jak pisete, pokud je dobre udelana komora, staci flintou trochu cuknout zatimco pripravuju dalsi dva naboje (ktery mam mezi prsty leve ruky a ne v kapse, pokud mi o neco jde), a za 3. a to pokladam osobne za nejdulezitejdi, s vytahovaky muzu flintu prebit prakticky neslysne, v pripade selhani, nebo casto po rane zver nevi, odkud jsem presne strilel, protoze ozvena ji to roznese, ale cvaknuti vyhazovace identifikuje presne. Podstatne nejen tam, kde me neco muze kousnout.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Zbrojovák »

Souhlas, to co popisuje bílýlovec jsou obecné názory z praxe, vytahovač je jistota. A lze to přebití natrénovat. Osobně bych volil taky vytahovač - kdybych chtěl dvoják.
No a pokud bych byl PH což nejsem, šel bych jednoznačně do dvojáku, ta kozlice díky kerstenu se bude hůř přebíjet, dvoják má menší úhel zlomení a díky středovému zámku (např.Greener) více místa na čele hlavní. I takový detail může znamenat rozdíl mezi úspěšným lovem nebo špitálem či krchovem.
Ještě odbočím, když jsme u toho lovu, poznal jsem pár lidí zprostředkovaně z JARu, kde loví na farmách přemnožené levharty a lvy. Pokud se lov odehrává v buši, mívají vždy ssebou výhradně dvojáky ráží od 45ONE (většinou)do 500NE. Loví ve dvojiccíh častěji trojicích. A podle popisů z lovu (byl jsem zvídavý) na opakovací kulovnici nesází, na opakovaní prý není čas, navíc hrozí jisté riziko vzpříčení náboje atd.atd. Pokud ne host, PH mívají vždy dvojáky a pouhá mířidla - pokud střílí je to stejně vždy buď při dosledu při případném útoku zvěře, tedy na blízko.
Takže dvoják a vytahovače.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne stř 06.2.2013, 20:43, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od pufr »

No tohle já asi nerozseknu neb nebezpečnou útočící zvěř moc nelovím. Logická úvaha mě taky směřuje k vytahovači ale vždycky, když si můžu vystřelit s vyhazovači, tak mi celá akce po zlomení zbraně přijde jednodušší - nemám zručnost westernových střelců, kteří vystřelí 6 mířených slugů pod dvě vteřiny (a to už u dvojáku nemluvím o té parádě, když mosazné nábojnice letí přesně vedle sebe vzduchem a dopadnou 10 cm od sebe :D )
Prostě pokud bych přemýšlel o investici do anglického nebo kvalitního německého dvojáku, byl bych ve velkém pokušení mít ho s vyhazovači - byla to vždy i známka technické vyspělosti zbraně. Naštěstí nerad kupuji nové zbraně a tak jsem podobných dilemat ušetřen. Ta stará zbraň připluje - a už nějaká je - člověk ji posuzuje jako celek, tož tak :)
Pufr
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

To Francis.Mukaveshi

Pokud se nemůžeš rozhodnout, tak zvaž kulový dvoják Heym 88B, ten má přepínaní vytahovač/vyhazovač....Když má zbraň pouze vytahovače, tak se lze zbraň rychle přebít tak, že ji "otočíš" a vystřelené nábojnice sami vypadnou.

Ale pokud je to na lov, např. do Afriky, tak to co napsal BwanaHunter, má hlavu a patu :wink: Jen mohu potvrdit, že vyhazovače jsou opravdu hlučné, někde na střelnici nebo na naháňce to je asi jedno, ale při individuálním lovu bych si to nevybral.
Odpovědět