Srnčí řízečky po myslivecku

Kulinářské rady a recepty
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

srnčí řízečky v trojobalu

Příspěvek od František Fořt »

Zdravím, asi to není nic nového, ale já si velmi pochutnám na klasických řízcích ze srnčí kýty. Maso připravuju, jako kdybych dělal v podstatě jakékoliv jídlo ze zvěřiny, tj. kýtu nakrájím na plátky, lehce naklepu, potřu olejem a lehce posolím. Pak nakořením jak je libo, zatím nejraději nějakou kvalitní loveckou směsí a jalovcem. Odle?et v chladu to chce aspoň 3 dny a během toho to párkrát obrátit, aby se směs koření a oleje dostala všude. Před obalováním to zase lehounce dosolím, obalím a poměrně pomalu sma?ím. když jsem to slyšel poprvé, tak se mi moc nezdálo dávat do trojobalu marinované kořeněné maso, ale nakonec mi to velmi zachutnalo, zkrátka mi to ke zvěřině sedí. Dobrou chu? F.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Srnčí řízky, to je klasika - maso nádherně voní lesem a dá se i na studeno.

Jen bych doporučil, tak jako jakýkoliv řízek, opéct poměrně zprudka (nejlíp ve fritéze) z obou stran a dopéct v troubě. Pomalým sma?ením maso dobře propeče?, ale zbytečně se zbavuje ??ávy - když to udělá? rychle, tak se zatáhne a v troubě ti to zkřehne a je to plné ??ávy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

ještě to zkus před obalením potřít - nemá to chybu.
Naposledy upravil(a) figi dne čtv 19.10.2006, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Řízečky to je klasika to můžu pořád.ještě co je fajn přidat do vajíček pivko a dobře roz?lehat.Já to dělám tak,že ho 3/4 vypiji a zbytek tam naleju.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Koukám, že řízečky jsou prostě v Čechách na čelních místech. Třeba to s tou hořčicí by mě to asi nenapadlo. Pivko do vajíčka taky moc nepoužívám, ale už se tě?ím, až to příště hned provedu. Nikdo jste ale nenapsali, jestli maso klasicky marinujete nebo jestli před obalováním máte popř. nějaké jiné postupy přípravy.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

řízečky

Příspěvek od František Fořt »

Ahoj chlapi, hned teď o víkendu jsem udělal kombinaci všech Vašich doporučení, tj. naložené řízečky jsem před obalováním lehce potřel plnotučnou horčicí, do vajíčka přilil Plzeň a vysma?ené řízky nechal dodělat v troubě. Bylo to supr! všichni kolem se cpali jak .... Hlavně to ale chutnalo úplně jinak, což je důležité, aby se toho člověk nepře?ral. Teda pokud to jde. už jste se někdo přejedl zvěřiny?
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Zvěřiny se nepřejí? :D :D
A pokud ano, tak musíš mezitím ještě rybařit a kombinovat to :)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Musim se priznat, ze jsem taky delal rizecky... nicmene veprove :-( zverina nebyla po ruce, nebyl jsem doma. Ale to s tou horcici je fakt zajimave. Pivo jsem tam jeste nenalil. Priste. :wink:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Perdix má pravdu. Já chodím na ryby (hlavně na pstruhy) od děcka, takže u nás v mrazáku není o pstruha nebo lipana nouze. Ryb se taky nedá přejíst, nicméně se mi to málem jednou povedlo. Nic se nemá přehánět, ale vím, že třeba někteří členové mysliveckých rodin to někdy nechtějí ani vidět. Řada myslivců třeba vůbec není právo. Mě přitom takový povedený jágerek na slanině připadá naprosto vynikající věc. Čerstvý chleba, ku..., hned bych si dal.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

majonéza jako marináda

Příspěvek od František Fořt »

Ty řízečky jsou zřejmě v ČR nekonečné téma. Zase mi někdo poradil, že mám maso jen tak namatlat majonézou. Nejdříve jsem se ?klebil, ale pak jsem to zkusil. Měl jsem to v tom asi 5 dní a vůbec se mi to nechtělo dělat a už jsem myslel, že to vyhodím. Nakonec jsem to jen lehce dosolil a pokořenil a udělal na prudko na sádle. Výsledek mě více než překvapil! Opravdu to mělo zajímavou chu? i ??avnatost.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Teda ja snesu hodne... ale z toho se mi udelalo soufl :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

mám dotaz ví? z čeho je majonéza když se ti dělá ?oufl :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

No jestli se nemílím tak majonéza je olej trocha octa a nějakej su?enej ?loutek.Tak vlastně všechno co je potřeba na nlo?ení masa. :P :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Pro Alpskou protěž:
Původní záměr se nepovedl, vymý?lel jsem něco na znechucení škodné (tchýně) a nakonec jsem si pochutnal. Chtěl jsem realizovat tvojí radu s procházkou v lese a dvojkou, ale nemůžu ji vylákat do lesa. Ta škodná je někdy mazaná! Otrávené nástrahy se u nás taky nesmí používat, tak ti nevím co s tím.
Odpovědět