Uchyceni puskohledu v montazi

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Uchyceni puskohledu v montazi

Příspěvek od Choochoo007 »

Mam dotaz ohledne utazeni sroubku na uchyceni tubusu na montazi CZ-jednodilna. Kdy poznam ze je to dost. Prece jen se mi nechce novy puskohled nejak poskodit. Tubus je hlinikovy, 30mm. Je na to stanovena nejaka sila-moment, nebo co to de, nebo je na to nejaka finta:-)))
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No to je ten problem. Vem si kobercovou pasku... a nalep si ji do tech ok. Ikdyz se zda ze by to mohlo mit vuli, paska se slisuje a pak ji po 2 dnech jeste krapet dotahnes.... ale samozrejme ne plnou silou. Jen primerene.

Jinak proto aby clovek nemusel vymyslet takove bejkarny tu jsou optilocky s plastovou vlozkou, kde se puskohled nema sanci poskodit a drzi jako prikovanej :lol:

Obrázek
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Pokud máš montáž z Kozapu tak musíš srazit hrany na kroužkách ( na vnitřní straně kroužků u závitových desek ), jinak ti kroužky mohou deformovat tubus.
Dotahovací moment je pro šroubky pevnosti 8.8 imbus plná hlava
pro M4 2,8daN.m
M5 5,5dan.m
M6 9,6dan.m
pro imbus se zapu?těnou hlavou 8.8
pro M4 2,24daN.m
M5 4,4dan.m
M6 7,6dan.m
doporučuji momentový klíč.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

O Optiloku jsem se ani nezmiňoval, protože je to jiná cenová kategorie než tuzemská výroba, ale i tam bych doporučil momen?ák.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Milan:
Hlavne ten horni dil... ten se pri dotazeni vmackne do tubusu. :evil:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Přesně tak, právě to mě donutilo jít do Optiloku.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Ta montaz je CZ, teda je to na ni vyrazeny(znak CZ) a je z prodejny CZUB. hrany na hornich castech krouzku jsou srazeny a na spodnich take. Ohledne Optilocku, neni za studentskou cenu 1100Kc:-)

vypada to na tu M4 (uz sem to 3 dni nevidel a predtim jsem to nezkoumal), da se nejak prevest 2,2dan.m na N.m??? nebo co to znamena, to sem jeste nikdy nevidel :-)

zatim diky moc
http://shop.czub.cz/show_big_img.php3?i ... pro+CZ+550
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

daN = dekaňůtny (napsal jsem to hezky česky) takže převod je jednoduchý. U zobrazené montáže doporučuji vyměnit šroubky na kostkách za klasické imbusy s plnou hlavou. Tyhle jejich malé čočky nejdou zpravidla již podruhé povolit (poškodí se imbus) a musí se odvrtávat. Ne vždy je aretační výstupek (zapadající do pouzdra závěru) precizní, takže před konečným dota?ením je třeba zatlačit celou montáž i optikou dopředu a pak teprve dotáhnout kostky, vyvá?it optiku, utáhnou kroužky a hurá na střelnici. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Dik, nejak me tam prekvapila ta mala pismena n - N (prece jen myslim na jednotky podle SI, ne ze bych znal vsechny)

Nejdriv sem si rikal: to je snad z karate nebo odkud :lol:

Ty sroubka s pulcockovou hlavou se mi taky nelibili, dam tam teda z jednodilny, imbusy s vyrazenym 8.8. Jakou pevnost to konkretne znaci stejne netusim.

Uvidime, poladime a doufam, ze brzy zatrilime :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

8.8 je pevnostní třída šroubů a to malé n mi udělal počítač při kopírování. Holt je to tak inteligentní blbec, že vždy před tečkou udělá malé písmeno a já to přehlédl. určitě se to dá nějak přenastavit, ale nevím jak, tak mu to toleruji.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem to zmeril a jsou to dokonce M3. Nedal by se sehnat jeste moment na tyhle srouby???
Na Meopte 2000 mam srouby dotazeny co to de(z CZUB), uz s nima skoro nehnu, z toho duralu mam strach, nerad bych aby se nejak zdeformaval.
Vzdycky kdyz neco dotahuju tak to porad ladim az je to strzeny nebo urvany, hold takovy ladic pian :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Uchyceni puskohledu v montazi

Příspěvek od bon »

Lepíte někdo tubus puškohledu do kroužků montáže? Pokud ano, tak čím a jakou s tím máte zkušenost?
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Uchyceni puskohledu v montazi

Příspěvek od sw_fox »

Pouzivam Sako Optilock, mam to na 3 flintach, cca 2000 ran rocne (sport), zadne poskozeni optiky, krouzku ani posun. Spokojenost.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Uchyceni puskohledu v montazi

Příspěvek od motolada »

Mohl by mě někdo vysvětlit proč v roce 2011 neumíme udělat kulatou díru 30 nebo 25.4mm? a musí se vymýšlet takové skopičiny s pilníkem a páskou? :x
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Uchyceni puskohledu v montazi

Příspěvek od kounek »

No ač jsou na Řeháky občas špatné reference, mám od nich na otočné montáži FAO jakési noname kroužky, které jsou oproti např. Kozapáckým na povrchu zvenku nepřesně upravené, vypadá to jako ručně broušené, černění také nevypadá nic moc, ale zatím (jeden rok) černěnění bez problémů a jsou masivnější. Tyto kroužky jsou ale opravdu přesné, na puškohledu Leupold s 30mm tubusem sedí přesně, bez jakékoli vůle, při dotahování se nekroutí a drží opravdu dobře. Takže si myslím že už v roce 2010 dokázal nějaký slušný soustružník opravdu vysoustružit díru přesně 30mm, potom to přesně rozříznout, upravit a funguje to...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Odpovědět