iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Leon »

tak to vám toho dali :-)
CZ 550 american 308win.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Jindřich Beran »

Není to mnoho, ale lepší než drátem do oka. Na jednom úseku, kde loni bylo sraženo šest kusů tak letos zatím ani jeden. Mohlo by to být ale od OMSu takovým pravidlem.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Leon »

tak si spočítej ten rozdíl kdyby jste měli pojištění jinde kolik by se toho nakoupilo za ty prachy :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Lotr »

Buďte rádi, že Vám OMS vůbec něco dal. V bývalých okresech Louny a Litoměřice supluje práci ČMMJ zastoupeným OMSem Podřipské zájmové sdružení nájemců honiteb. Ale vzhledem k tomu, že jedna plechovka stojí tisíc korun a výš a vystačí na jeden kilometr ošetřených silnic, zas tak málo Vám nedali.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Leon »

tak to tam máte lotr dobrý kšeftmany solidní prodejce ho má tak za 750-800kč
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne ned 31.3.2013, 4:56, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Lesomil »

Přeji hezký den!!!
Opravdu je s podivem, že tento spolek ještě funguje... (alespoň "nějak" ).... Dnes jsem si byl na OMSu zaplatit členské příspěvky spolu s pojištěním a bylo mi sděleno, že se vydávají nové průkazy... Řekl jsem si no budiž, není to poprvé .... Pak jsem ale vytřeštil zrak. Pracovnice vyplnila údaje do počítače a vytiskla cosi na běžný kancelářský papár formátu A-4... Nahoře a dole papír odstřihla a předala mi nový členský průkaz.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Je mi zcela jasné, že ona není strůjcem toho geniálního nápadu a také mi nedokázala odpovědět na otázku proč se "nové" průkazy netisknou na hajzlpapír, že by se to skládalo ještě lépe... Nemůže prostě za zvěrstva, která pocházejí z ústředí.... Po převzetí "průkazu" jsem se pozastavil nad tím, že na něm není žádné razítko, které by alespoň částečně potvrzovalo pravost... Prý se tam prostě nedává.... :shock: Když jsem se začal čílit, telefonovala na "ústředí" a bylo jí sděleno, že bez razítka, že tam je přece číslo průkazu.... ,ale že záleží na ní, zda tam nějaké razítko dá.... Dostal jsem tedy razítko a šel...... a šel...... a šel..... Takovouhle ostudu jako průkaz jsem za ta léta co myslivcuji ještě nedostal... Asi se musí šetřit aby vedení mělo na vstupné do svého nového bordelu......
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Lotr »

Máš pravdu, ceny šly dolů od doby, co jsme s Hagopurem v ČR začínali. Dnes je to trošku jinak, už je to rozšířené a nabízí to víc obchodníků. Nic to ale nemění na tom, že si toho ČMMJ všimlo až když to bylo v Ústeckém kraji a už to fungovalo.

Já mám pocit, že na posledním sněmu ČMMJ se mluvilo o tom, že se zavedou nové, elektronické průkazy a bude se moc platit přes internet. Jenže to ztroskotalo na tom, že se stejně i po platbě převodem na účet musí dojít na OMS, kde dostanete razítko do průkazky.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Jindřich Beran »

Leon, i kdyby jsme všichni platili pojištění u někoho jinýho, tak si nedokážu představit, že by si ti, kteří ušetří na poplatku, přispěli na pachový ohradník. Pár by se jich našlo. Pár = myslím tím cca dva :?
To, co psal Lesomil mě překvapilo a jsem zvědav, až půjdu zaplatit na OMS, jestli bude stejný postup. Ještě stále jsem u ČMMJ a porád si myslím, že se to třeba zlepší, ale asi jsem hodně naivní. Přijde mi to ale čímdál horší a asi se blíží doba, kdy je přestanu podporovat.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Posmiros »

Kolik vůbec stojí členství v ČMMJ a pojištění u Halali? Né, že bych měl jakokoliv chuť tam jít, ale jen tak pro zajímavost? :D
Já platím u ČP asi 380 nebo možná i méně, teď přesně nevím :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od dalas »

Pojištění z titulu člena ČMMJ je součástí členského příspěvku, který je 800,- Kč ročně. Tento příspěvek se rozděluje následovně:

410,- Kč zůstává pro potřeby Vašeho Okresního mysliveckého spolku ČMMJ (dále jen OMS),
135,- Kč je součástí rozpočtu sekretariátu ČMMJ,
5,- Kč je přiděleno do Fondu pro podporu a rozvoj ČMMJ,
200,- Kč jde na povinné pojištění odpovědnosti ze zákona a
50,-Kč na pojištění úrazu při vykonávání práva myslivosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od František Fořt »

Ten článek, řekl bych, velice přesně ilustruje, k čemu již dnes ČMMJ je. K ničemu. Je ale obdivuhodné, jak se stále "drží" při životě. Spousta myslivců (asi i nostalgicky) nechce přijmout fakt, že ČMMJ existuje, protože je to subjekt, který je vzhledem k základně stále schopen generovat nějaké peníze, se kterými hospodaří známá skupinka lidí. A dokud bude, bude existovat. Kdyby myslivci nepřispívali na chod této rádoby organizace a kdyby to s sebou neneslo další možnosti "odněkud" získat peníze, okamžitě by zanikla. Tomu věřte.

Jaký má vlastně ČMMJ smysl a přínos? Organizace prosazující ochranu myslivosti? Nebuďme směšní. Kdyby tomu tak bylo, tak by všichni se strachem nečekali, jestli se podaří prosadit "prolomení" hranice 500 ha na honitbu atd. atd.

Já a spousta dalších jsme už ani do ČMMJ nevstupovali a naopak se pořád množí myslivci, kteří od tam vystupují.

Reálný provoz myslivosti a realita jednotlivých honiteb už je dávno oddělena a na míle vzdálena od tohoto svým vlastním životem a problémy se zmítajícího přežitku.
krabat
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 02.9.2011, 10:07

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od krabat »

Nevím proč někdo v dnešní době potřebuje průkazku a razítko, v 21. století :shock: ? Je to nějaká tradice, zamrzlá z 70. let minulého století? Co mně na pojištění u Halali hodně štvalo, bylo to, že jsem si musel vzít dovolenou a vypravit se do okr. města na OMS a ne vždy tam někdo byl (takže jsem si to musel znova zopakovat). V dnešní době se pojistky uzavírají na dálku (poštou pošlou jen smlouvu k podepsání), platí se převodem a pak ti elektronicky pošlou papír kde je číslo a název pojistky a jméno a r.č. pojištěného, jako doklad pro kont. orgán. Marně hledám alespoň jeden důvod zůstat u ČMMJ.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Měl bych dotaz: Po tom co se takto ČMMJ historicky znemožnila, jsem se rozhodl rozšířit řady těch, kteří z ní odešli. Chápu námitku, že jednotlivec nemá mnoho šancí ovlivnit dění. K tomu směřuje můj dotaz. Existuje nějaká myslivecká organizace, která by ČMMJ konkurovala? Snažil jsem se hledat a našel jsem tyto stránky:http://www.myslivecka-komora.eu/index.php?id=1. Znáte je někdo? Díky předem za odpovědi.
WEIDMANNS HEIL !
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: iDnes-v domě ČMMJ swingers party

Příspěvek od Posmiros »

podle toho z jaký strany to chceš vzít :mrgreen: pokud jseš i majitel pozemků, tak právě nedávno vznikla Asociace myslivosti ČR, která bude asi především pro myslivce, kteří jsou i zemědělci či vlastníci půdy
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět