Slovenský kopov - názory.

Pejskové a jejich výcvik
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

To Kasari - seš tu OT :lol: :lol:
Ještě jednou dík všem... Tu Gps tam mělo víc než polovinu psů.Slováci ji berou a vypadalo to,že to berou jako přínos.Párkrát se mi stalo,že v leči přišel rozhodčí a sledoval na ní pohyb psů.Já jsem ji měl na všechny disciplíny-jedna věc je,že čuba s ní jaksi líp poslouchá a druhá věc je ta,že jsem toho dělal dost na volno a já chvílema trnul jestli čuba poslechne,nebo vezme čáru.Třeba přivolání po výstřelu jsme dělali na horské louce.Když jsme tam přijížděli,tak od tam odbíhal rudl vysoké.Pustil jsem ji,poslal hledat-no než jsem stačil vystřelit a zatroubit,tak už je měla v nose a brala kurz už byla 100m ode mě.Jakým si zázrakem to otočila,přiběhla a lehla u nohy. V tu ranu jsem věděl,že mám dobře našlápnuto a chtělo se mi brečet.V leči jsem si byl jistej,ale poslušnost jsem bral jako nemožnej ůkol :P
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kasari »

:D nejsem OT, páč to byl návrh klubu slovenskýho kopova... :lol:
Ulkomaalainen...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

Tak došla zpráva i s tabulkou ze slovenského klubu KSK http://www.slovenskykopov.cz/akce_ksk/p ... _2012.html
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kasari »

Tak jsem si početl a taky fórum. Nikdy mě nenapadlo, že se dá GPSkou pes ovlivňovat. To asi umí jen někdo z " klubu " :lol: :lol: :lol: A nebo je chyba jinde :mrgreen:
Ulkomaalainen...
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od RuStaff »

http://slovenskykopov.cz/forum/forum/vi ... p?f=4&t=17
No opravdu zajímavá diskuse - moc jsem zvědavý na další "argumentaci" zástupce klubu...
(nová GPS Garmin Alfa, která už je v ČR také používaná, má v sobě integrovaný i el. obojek, ta už by teoreticky k ovlivňování psa použitá být mohla, ale to předpokládám není tento případ... :wink: )
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

No to vážně není tenhle případ :lol: Taky su zvědavej co mi tam Libor napíše,ale trošku se bojím,že se nedočkám. On je klub KSK svým způsobem tak trošku komedie-Ti kdo o tom něco ví,tak si myslí své. Na druhou stranu pár lidí z klubu obdivuju-dělají to dobrovolně,kolikrát i ze svých peněz,ve svým volným čase. Většinou to jsou lidi v letech a myslím si,že mladší nástupci kteří tomu obětují tolik co ti stávající už nebudou. Na druhou stranu v tomhle klubu některý věci trochu zavání,ale za to může jen menšina vedení klubu.
Alisa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05.5.2013, 11:14

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Alisa »

Dobrý den, jen bych chtěla také napsat pár řádků k tomuto plemenu. Mám skoro roční fenku kopova, a protože jsem byla hodně od tohoto plemene zrazována, zvolila jsem variantu takovou, že jsem si ji vzala jako 10měsíční, která byla už od svého vůdce opravdu zkušeného chovatele kopovů vymazlená. Samozřejmě zkoušela, co všechno může a já povolím,a chyba, která se stala z mé strany, je že nám dělá problém klid před zvěří, tedy hlavně před srnčí. Ovšem i když se rozběhne za srnčí vrací se přesně do 3 minut, pokud udělá větší okruh, max. do 5 minut. Co se týče přivolání, musím jen když nemá stopu. Naučila se na píšťalku, ale jakmile zatroubím na roh, všeho nechá a vrací se. Co se týče učenlivosti...jen zírám, protože fenku mám neustále u sebe, tak aby se nenudila, učím ji takové ty blbůstky, jako podej pac, povel mrtvá, plaz..a další.....naučit cvik pro ni znamená, jeden den tak cca půl hodinky to do ni hustit, pak ji nechat a druhý den už jede sama......jsem prostě nadšená. Nelituju, že jsem si ji pořídila, ovšem chápu, že tak jak člověk má svoji osobnost, má ji i pes. Je to neuvěřitelně společenský ale za to šíleně tvrdohlavý pejsek...ale z mé zkušenosti, kam se hrabe na jezevčíka. Ovšem na druhou stranu uznávám, že vůdce kopova je pořád neustále trošku na jehlách....má neuvěřitelný záběr, a vášeň pro lov....pastva pro oči kopova pozorovat. Takže teď musíme cvičit klid před zvěří, jsem na to zvědavá, jak to zvládneme.

Kopovům a myslivosti zdar!
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

S těma jehlama je to tak trochu pravda,ale po pořízení gps jsem na jehlách nebyl hodně dlouho a tuhle jejich vlastnost si od té doby patřičně užívám :) Díky jejich temperamentu a chuti lovit má člověk spoustu zážitků který by s jiným plemenem neměl 8) Tři minuty za srnčím není u mladýho psa nijak dlouhá doba.Je potřeby i tomu psovi nechat trochu volnosti-potřebuje ji. Kopov se dá zkrátit vždycky,ale rozběhat za mlada utaženýho psa už je skoro nereálný.Klid před zvěří se s věkem spraví-kopov dospívá a uklidnuje se až kolem třetího roku. S některými kopovy se dá lovit už po půl roce,ale teprv kolem 3tího roku je to to pravý ořechový.
Alisa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05.5.2013, 11:14

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od Alisa »

Prosím vás, chtěla bych se pozeptat na stopařské boty, nevíte kde bych je sehnala za dobrou korunu? Děkuju :-)
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od beskydak »

Chlapi (hlavně ze Slovenska), potřeboval bych vyřešit jeden větší problém. Přišel jsem o fenku Slovenského kopova a v srdci zůstalo jedno velké prázdné místo. Nebyl to můj první kopov, ale byl NEJ. Vzhledem k jeho povaze bych chtěl nového, ze shodného chovu. Jenže tohohle jsem přivezl 1.1.2013 z chovu někde od Dolného Kubína. Po ztrátě předešlého kopůvka jsem toho posledního bral z inzerátu, kdy mi v mobilu zůstal kontakt 00421917296341. Papírek s adresou je samozřejmě nevím kde a výše uvedený telefonní kontakt je aktivní pouze na „zaněchajte prosím svoj odkaz“. Majitel patrně změnil své číslo a původní není zrušeno, ale není již využíváno. Samozřejmě jako trouba jsem si k číslu nenapsal jméno, ale jednoduché Kopov Slovensko. Pamatuji, že stanice byla blízko Dolného Kubína, určitě za Istebnou (projetí si vybavuji) a Dolným Kubínem jsem neprojížděl (mohl jsem objet). Vše je složitější v tom, že ten NEJ kopůvek byl bez PP (otec OK, matka ještě neměla nějaké zkoušky). Tím taky v očkovacím průkazu zůstal jen datum narození a záznam o očkování. Chytil jsem se toho očkování, které provedla MVDr. Dagmar Raková – číslo osvedčenia asi 1157 (špatně čitelné), jenže na internetu zase nic. Chovná stanice byla větší a chovali tuším i jiné plemeno psů. V době mé návštěvy měli tuším dva vrhy Slovenských kopovů. Žena tvrdí, že matka naší fenky se asi jmenovala Sára, otec byl neskutečně rostlý s praxí na stavění medvěda. Pokud by se někdo z Vás dle popisu „zorientoval“, případně znal k bývalému telefonnímu číslu majitele, moc prosím napište SZ nebo rovnou na beskydak@seznam.cz Pokud někdo z Vás zná uvedenou doktorku (může být na důchodě nebo provdaná s novým příjmením), taky prosím napište, kontaktoval bych se s ní, určitě bude znát místo chovné stanice, očkování bylo prováděno mimo úřední dny, tedy 26.12.2012. Díky moc
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

On bezpapírák půjde jen těžko dohledat.V tebou zmíněné oblasti znám asi 3 chovné stanice.Ale moc nevěřím že nějaká zrovna z nich by štěnata bez papírů produkovala a pokud bych se zeptal,tak se k tomu stejně nepřizná. Co se týče těch bot na šlapání jak se tady někdo ptal,tak je prodává Rudel Záhoří,ale na netu bude prodejců jistě spousta.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od beskydak »

Ono to spíš vypadalo na nečekanou událost, že si fenka splnila své mateřské touhy bez vědomí majitele. Inzerát byl aktivní pár měsíců a cena byla pořádně prodělečná. Kdyby si tenkrát řekli 3x více, dal bych jim to, už od pohledu to byli neskuteční pejsci.
Lesu, lovu
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od kopov.c »

Skus na netu dohledat Emila Hládka(prepalov) Je z Dolního Kubína a věřím,že poradí.Pozdravuj ho ode mne 8)
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od beskydak »

Kopove díky. V téhle chvíli vyřešeno. Pozdravy sděleny, poradil. SZ
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od motolada »

No čekal jsem kdy ti ten Kopovista poradí,to je jediný kdo zná na Slovákách všechny Kopovy :lol: :lol:
Odpovědět