Slovenský kopov - názory.

Pejskové a jejich výcvik
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Slovenský kopov - názory.

Příspěvek od IceDave »

Chtěl bych si pořídít psa a po dlouhé úvaze jsem se rozhodl pro Slovenského kopova. Kdo máte jakékoliv zkušenosti až už pozitivní i negativní, velmi rád bych se o ně podělil, díky za va?e názory, rady; je také velmi důležité jak se chová k malým dětem :!: Díky
luban
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.3.2007, 19:31

Slovenský kopov

Příspěvek od luban »

Já sám jsem SK nikdy nevlastnil, ale viděl jsem ho na zkouškách a naháňkách.Jeden můj kámoš ho má.U tohoto plemene je hrozně důležité do jaké honitby si ho pořizuje?. Myslím, že jiná než lesní nepřichází v úvahu a to předpokládám , že nebude jen 500 ha. SK je vynikající plemeno, ale jen někam. Jako všichni honiči je velmi neovladatelný(a kdo říká opak kecá). Na naháňce pracujou opravdu nádherně(na černou), ale jen v první leči, protože o hodinu později jsou v sousedním okrese. Neříkám, že nejde naučit vše co jiný pes, ale budeš to mít velmi těžké.SK byl vy?lechtěn na to aby pracoval v obrovských a nedostupných revírech v Tatrách. Tam se mu žádnej pes nevyrovná(vytrvalost, ostrost,lovecká vá?eň), ale pochybuji o tom , že loví? v takové honitbě. Nechci hanit toto plemeno, jenom si myslím ,že pro většinu čekých myslivců jsou vhodnější plemena. Jestli si ho pořídí? tak ti přeji mnoho úspěchů při výcviku.
Ahoj Luban
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

IceDave já jsem se o kopova dost zajímal je to dobrý pes ale opravdu do větších revíru kde je dost černý abys ho využil a určitě to není plemeno pro začátečníka jsou vůdci kteří sním maj složený podzimní zkoušky a i všestranky ale ti mají větší IQ než jejich kopov :lol: :lol: protože honič vždy maká pro sebe a až potom pro vůdce :!: a k těm dětem to Záleží u každýho psa pouze na tobě protože ty se musíš hlavně postarat aby se děti chovali k psu slušně a to je většinou ten problém protože 100% se jich snaží psa buzerovat když nemůžou tebe to je přirozený jev tak musíš být důsledný jak na psa tak na děti.
Přeju š»astnou ruku při výběru
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Příspěvek od IceDave »

díky moc Lubanovi i Leonovi, myslím, že docela poučné; s velikostí a rozmanitostí revíru (členitý reliéf) problém nemám, popravdě řečeno jsem byl dlouho rozhodnutý pro barváře-hannoveráka, ale odradil mě kolega pro jeho nevyzpytatelnou povahu :lol: a hle kopov to samé... nicméně už jsem se rozhodl, bude to sice makačka, ale musí to jít. díky lesu a lovu zdar. I-D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

není za co děkovat já jsem informace čerpal od předsedy mezinárodního klubu slovenského kopova ?.Cimbalíka docela dost toho je tady
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... 128&PNO=13
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a ještě k tomu barváři to je zlatý pohodový pes až bavorák nebo hannoverák znám jich dost na to aby věděl že jsou super :!:
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Příspěvek od IceDave »

díky, tak tohle je asi vyčerpávající, od koho jiného čerpat info, než od lidí, jejich? předkové jej vy?lechtili; jsem docela zvědav, jak se bude chovat k vysoké, které máme v obou revírech požehnaně (vřelé díky Dianě :) )
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ještě jedna rada pozor na výšku rodičú v poslední době se oběvují psi kteří mají i 55 cm v kohoutku a moc velkou mohutnost
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

To Leon:
tak to jsi nepoznal mého mladého barváře :)on moc pohodový není, ikdyž se už trošku zklidnil. Malé děti neměl rád, do auta, pokud ho nechytnu si nikdo cizí nesedne. Nesná?í jiné psi, ikdyž jsem ho mezi psi vodil. Je nedůvěřivý k lidem. Mě se snaží bránit, takže už po pár lidech vystartoval,ale naštěstí nikdy nekousl.

To IceDave:
Jenom taková malá poznámka, když jsi psal, že jsi uvažoval o hanoverákovi. využití kopova a barváře je rozdílné, teda Záleží na Tobě, na co kopova chceš používat. Buď z něho udělá? vynikajícího honiče nebo barváře,oboje dle mého názoru dohromady nejde.
luban
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.3.2007, 19:31

Slovenský kopov

Příspěvek od luban »

to Ice Dave:Je dobře , že když se pro něco rozhodnež , tak si za tím stojíš.Určitě budeš mit skvělého psa a doufám , že dá? vědět jak ti to s ním půjde. A co se týká těch dětí souhlsím s Leonem.Lovu zdar Luban
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Příspěvek od IceDave »

:!: díky určitě dám vědět; teď fáze 2 = paní domu a její souhlas :lol:
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Chcem sa s vami podelit o novu skusenost a zaroven sa opytat na vas nazor. Vcera som sa vratil z dovolenky z jednej blizkej vodnej nadrze a tam sa mi stala neprijemna vec. Na dovolenke som mal aj moju 4mesacnu sucku Slovenskeho kopova. Boli sme v dedine na nakup a stali sme pri obchode. cez cestu na luke stal starsi pan a hadzal svojmu vlciakovi lopticku. Ako pes dobiehal k majitelovi, spozoroval moju Dianu a uz som vedel ze je zle. Prikrceny, sklopene usi a zjezeny krk, nabral smer rovno k nam. Dianu(kopovka) na vodidle mala na voditku moja mama, ja som uz nestihal, otec schmatol Dianu za krk a chcel ju hodit do obchodu potraviny, ako otvoril dvere a hodil ju, vlciak dobiehal a vo vzduchu chytil Dianu za brucho. Otec zabuchol dvere a z celej sily ich tlacil.Vlciaka zovrel do dveri a snazil sa ho pridusit, no kym mal sucku v papuli tak chnapal. Vlciakovi dosiel kyslik a tak pustil Dianu a tahal sa von, vtedy naskytol druhy problem, ked sa dostane von mame pruser my nakolko sme mali so sebou este aj jazvecicku. Nastastie dobehol syn majitela vlciaka a spacifikoval ho. Vbehol som do potravin, ludia v rohu, personal v sklade. Vystrasena Diana pod regalom skucala a zvyjala sa. Vytiahli sme ju a prezerali. na bruchu v spodnej casti mala prehryznutu kozu, vpichy po zuboch a nemohla stat, mala pohmozdene nohy, nic zlomene iba popucene. Okamzite sme sa rozbehli za majitelom vlciaka, ktory sa stratil a domaci nam nechceli povedat o koho ide. Nasli sme ho, prebehla slovna vymena nazorov. Otec chcel volat policiu, pes bez nahubku a vodidla na verejnom priestranstve. Majitel nechcel mat problem a tak navrhol hradit skodu a hned privolal zverolekara. Ten prisiel asi do 3 minut, bol nedaleko. Diane sme lokalne umrtvili miesto poranenia a dostala tri stehy a dezinfekciu ran. Potom ked sme sa ukludnili, vyslvitlo ze ten vlciak je sucka. Pocuva na slovo a pohyb prsta, to musim uznat lebo som to videl kym bola na luke, no vysvytlo ze sa hara a vtedy je pes nevispytatelny, proste priroda zauradovala. Ale musim uznat ze majitel psa sa zachoval velmi seriozne, uhradil zverolekara, ospravedlnil sa a dal nam telefonne cislo pre pripad komplikacii.

Tak sa chcem spytat ci moze mat takato prihoda vplyv na povahu psa. Od toho momentu je Diana ovela ostrejsia, vrci na cudzich a ked vidi psa tak sa ide potrhat, brese, vrci a neda sa ukludnit. Chcem teda vediet ci sa moze v buducnosti preukazat tato spomienka u teraz 4mesacneho stenata, mam na mysli ci nebude bojazliva a pod. Zatial sa povahovo nezmenila, len je ostrtazitejsia a ostrejsia.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Pokud už teď " přitvrdila " na okolí, tak se bát nebude. Naopak, čuby si pamatují víc než psy a do budoucna jak uvidí vše co je podobné ovčákovi tak bude připravená na útok. A jak je to naučila příroda nejlepší obrana je útok, takže je velký předpoklad, že na ně bude útočit,pokud překročí její útěkovou vzdálenost. Chovám foxlíky a podobná věc se mi stala asi před 5 lety v lese kdy 1 rok starou čubu napadla německá doga, od té doby jak je zahlídne tak vyvádí jak když jí píchnež ?ídlem, ale jiných psů si nevšimne. Od té doby taky pěkně přitvrdila a pokud na ní nějaký pes zavrčí, tak zahlásí a hned mu jde po krku. Možná by bylo dobrý, až se uzdraví chodit jen tak koukat se psem někam na cvičák, kde ovčouny cvičí aby to vyhodnotila jako ojedinělý případ a nemusel jsi potom dávat tak velký pozor okolo jakého psa se pohybuje?.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Na okolie teda pritvrdila. Predtym bola dost ostra na cudzich, no teraz je ozaj podozrievava. Staci ked doma nieco spadne, silnejsi zvuk alebo hlas z televizie a hned je v strehu a kontroluje, no bez znamok strachu. Ked zacuje psi brechot tak hned pobrechuje, staci aj zvuk z tv alebo pc. Teda prilisny strach nema, bal som sa toho aby sa ,,nezlomila" no vyzera to tak ze nie. Len mam obavy co bude robit az sa raz dostane na spolocnu, lebo je alergicka na vsetky psy.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

To zmám, ale po 3 měsících chození na cvičák s ostatníma psama v kruhu se to zlomilo a zase je teď v pohodě. Zkus jí někam vzít, kde je větší koncentrace psů a jak po nějakým vystartuje tak jí dej díl a ona pochopí, že jsou situace kdy se bránit nemusí, že když vedle ní běhá pes tak je to v pohodě. Holt to budou ze začátku nervy, ale je to lepší než čubu nechávat doma, protože jak potká jinýho psa tak se hned rve akorát ti to zkazí radost pokud bude opravdu dobrá a jek ví? tak zákon schválnosti funguje.
Odpovědět