Noví adepti

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: noví adepti

Příspěvek od Karlos23 »

Pokud nejsou zrovna v okolí přijatelní adepti, tak zkuste prozatím hosty, třeba i z větší dálky. :idea:
Taky se občas mladejm nechce mezi důchodce, kteří na mladýho koukaj jako na pucfleka. Já začal s myslivostí až po 35, tak už na mně nikdo nekoukal jako na puberťáka, ale znám dva případy, kdy jeden 19tiletej kluk, kterej dělal myslivost se dal raději k hasičům, protože tam byla pro něho lepší parta, a druhej(asi 21) prostě přestal, protože se v MS necejtil dobře. :?
Já myslím, že když ty vztahy v mnoha MS nejsou dobrý ani mezi vrstevníkama, tak se tam pak nikdo moc nehrne. Často chybí u těch starších pohled, že předávají štafetu, ale mají spíš pocit, že jim nějakej ušák bere jejich píseček a bábovičky.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: noví adepti

Příspěvek od kasari »

Karlos23 píše: Často chybí u těch starších pohled, že předávají štafetu, ale mají spíš pocit, že jim nějakej ušák bere jejich píseček a bábovičky.

A vvvvvvvvo tom to je... :mrgreen:
Ulkomaalainen...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: noví adepti

Příspěvek od Petr1970 »

tak to potvrzuju, to s tím věkem (taky sem začínal až s fousama tak sem ušetřenejch občas něčeho co ty mladý z rodin..)

a to s pískem úplně vidím :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

Je sice pravdou, že myslivost spojuje lidi různého věku, politického přesvědčení, temperamentu a bůhví čeho - ale ne každý mladý kluk se dokáže dobře cítit v klubu důchodců a skousnout, že se naň dívají kriticky a hledají na něm všelijaké mouchy, ať už oprávněně nebo ne. A když se pak ti dědci mezi sebou na schůzi ještě pohádají víceméně kvůli hloupostem, tak to leckterý i vzdá.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

Mě ze všeho nejvíc štve závist některejch lidí ve sdružení, převážně věkově od 60 výš... Pro mě je to absolutně nepochopitelný :shock:

Příklad- Někdo někde vidí prasata a třeba ví že se schovali do třeba 5 hektarovýho pole s kukuřicí. A teď to tutlá, jen aby si tam náhodou nešel sednout někdo jinej, i když nemá šanci to sám uhlídat a prasata můžou v klidu odejít druhou stranou a ve výsledku tam stejně střelí leda hov..
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

Tohle se dá otočit přesně naruby. Za ranního čekání jsem viděl tlupu divočáků o cca 15 kusech zatáhnout k dennímu odpočinku do olšového mlází. Kdybych si večer sedl na kazatelnu poblíž ochozu, s největší pravděpodobností bych se dostal k ráně. Místo toho jsem zalarmoval chlapy a odpoledne jsme to obstoupili a spáchali tichou nátlačku asi v 10 lidech, já jsem šel se psem do leče. Padlo pár ran, na výřadu nic, jediným výsledkem byl postřelený kus, nejspíš kńourek, možná i silný lončák, kterého střelec, starý zasloužilý člen, kterého si jinak pro jeho pracovitost nesmírně vážím, ranou kulí z pár kroků chybil a pak mu poslal 4 mm broky, které měl ve spodní hlavni údajně na lišku - "vždyť to bylo na pár kroků...". Od té doby jsem se podobné iniciativy nedopustil.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

fesoj píše:Tohle se dá otočit přesně naruby. Za ranního čekání jsem viděl tlupu divočáků o cca 15 kusech zatáhnout k dennímu odpočinku do olšového mlází. Kdybych si večer sedl na kazatelnu poblíž ochozu, s největší pravděpodobností bych se dostal k ráně. Místo toho jsem zalarmoval chlapy a odpoledne jsme to obstoupili a spáchali tichou nátlačku asi v 10 lidech, já jsem šel se psem do leče. Padlo pár ran, na výřadu nic, jediným výsledkem byl postřelený kus, nejspíš kńourek, možná i silný lončák, kterého střelec, starý zasloužilý člen, kterého si jinak pro jeho pracovitost nesmírně vážím, ranou kulí z pár kroků chybil a pak mu poslal 4 mm broky, které měl ve spodní hlavni údajně na lišku - "vždyť to bylo na pár kroků...". Od té doby jsem se podobné iniciativy nedopustil.
To já to spíš myslel tak, říct dalším 2 lidem a sednout si okolo na čekanou. Posedů a kazatelen máme dost. Nejvíc mě uzemnila hláška: Jen o tom někde kecej a večer si nebude mít kde sednou...
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

Asi každý má ve sdružení nějakého toho kamaráda a někoho, koho zrovna moc nemusí. Když jsem loni obeznal nádherného 14teráka, kterého jsem nestřelil jen proto, že se mi zdál mladý, sice jsem se s tím zážitkem pochlubil - ale jen jednomu člověku jsem uvedl i přesnou lokalitu, protože jinak by z každého posedu v blízkosti hned visely holínky. Takhle to přežil.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

fesoj píše:Asi každý má ve sdružení nějakého toho kamaráda a někoho, koho zrovna moc nemusí. Když jsem loni obeznal nádherného 14teráka, kterého jsem nestřelil jen proto, že se mi zdál mladý, sice jsem se s tím zážitkem pochlubil - ale jen jednomu člověku jsem uvedl i přesnou lokalitu, protože jinak by z každého posedu v blízkosti hned visely holínky. Takhle to přežil.
Jenže jelen a prasata je něco jinýho :D Prasata je třeba regulovat :D
Mě je to skoro jedno kdo to střelí, já se na to dívám spíš z pohledu zemědělce, kterej nechce mít zválenou kukuřici a obilí :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

S tou regulací se shodneme, i když to už patří do jiného tématu. Ale je trochu rozdíl, když si můžeš dle potřeby zajet pár km k nějakému zemědělci či do družstva pro odpad, kterého se rádi zbaví, nebo kupovat na vnadiště kukuřici za minimálně 600 Kč za metrák. Pak se už dá pochopit, že u cizího vnadiště se neloví, pokud mne k tomu jeho obhospodařovatel nevyzve - a to zas funguje jen mezi kamarády.
Kritériem pravdy je praxe.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: noví adepti

Příspěvek od michal25 »

Zdravim chlapi,no když si to tak pročítam tak jen s úsměvem přikyvuji,k myslivosti mě přivedl už neboštík otec a as i se to i dědí v krvi :) to mi bylo 11.Od 15 jsem pak začal jako honec a zapálenej jak ta myslivost je krásná.Po pár letech jsem se rozhoupal udělat si loveckej lístek a v tu dobu kdy jsem dělal adeptůru se mi otevřeli oči,pro mě zklamání a nepochopení jaká je lidská hloupost,k mé smůle jsem celkem otevřený a mam trochu tu pusu prořízlou a co na srdci to na jazyku tak to zatim je kde je.Na myslivost jsem nezanevřel,tu mam v srdci tak jak ji chci vidět já,ale lidi to je ten důvod.Pokud chcem jednou něco předat tak rozhodně ne tak jak jsem to poznal já.Tímto výrokem neházim všechny do jednoho pytle,najdou se slušný lidi,ale chce to trochu jiný přístup.Toť moje zkušenost a můžete se do mě pustit :lol:
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: noví adepti

Příspěvek od motolada »

Já to řeším stejně,ať si každý říká co chce,jsem v honitbě každý,nebo maximálně každý 2.den,pokud nejdu lovit aspoň pokud je čas objedu ochozy,zakrmím nebo řežu větve kolem posedu.Mám proto velice dobrý přehled jaká zvěř se vyskytuje.Nevidím důvod proč mám někomu nosit výsledky mého snažení na zlatém podnose až pod nos ani já to od nikoho nečekám.Pochlubím se otci a nebo max. 3 kolegům.
Stou naháňkou mám stejnou zkušenost jako fesoj,20 ran,3 postřelená prasata-naposledKdyž o tom píšeš tak jsi o těch prasatech věděl,kolik večerů jsi strávil na lovu aby jsi zachránil zemědělce před těma selatama?
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

To byla a ještě je naše kukuřice, proto mi to vadí :D vyrostlo toho nějak moc a tak nám zbylo ještě 8 ha ve třech polích na zrno a dali by se tam napočítat pěkný škody :? Do konce září jsem chodil cca 4-5 do týdne, večer i ráno, teď jsem do pátku ve škole takže tomu moc nedám, takže 1-2 o víkendu... Což je málo, ale nezmůžu s tím vůbec nic

Už s tím končíme, už takhle jsme tu namlátili dost OT místo, aby jsme se bavili o adeptství :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: noví adepti

Příspěvek od kopov.c »

Někteří tu píší jak je výhodný mít psa-potom to prý není problémse do nějakýho toho MS dostat.Já se ptám v čem je ten pes taková výhoda?Vždyt ho ve spolcích až tak nepotřebujou. Nějakej vořech se vždycky najde a když ne,tak někomu zavolaj.No a když nikdo nemá čas,tak se na to vykašlou a jedou dál. Ve středu jsemdo jednoho takovýho sdružení byl zavolán na dosled.Nechal jsem čubu na volno at si to pěkně projde a po 20 vteřinách hlášení.Říkám si to bylo rychlý. No jo jenže prase bylo nafouklý a studený.http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0 , http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0 , http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/4/4540 ... .jpg?ver=0 . Dostalo se mi vysvětlení,že po jednym střílel i včera,ale myslel že minul. No tak jsem dal čubu tentokrát na řemen,znova na nástřel a pokračovali sme jiným směrem.Ale to už je do jinýho vlákna :lol: To prase tam leží ješte dnes-masachtiví důchodci,co novýho člena do sdružení nevezmou ho nejsou schopní ani uklidit..
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: noví adepti

Příspěvek od motolada »

Pes je výhoda při pořádání jakékoliv společné akce,na každou potřebuješ LUP dle počtu střelců,dále je třeba mít ve sdružení v případě normovaných stavů zvěře na určitý počet ha i počet psů.Takže pokud to ve sdružení funguje normální legální cestou psi jsou vždy vítaní.Aspoň u nás a v mém okolí,mám potvrzeno od kolegů,že se díky psovi dostali do jiných lukrativních honiteb(i na trvalo) a i já bych se na cizí hon bez nějaké protekce (nemít psa) velice těžko podíval.
Odpovědět