Sauer

Vše o kulovnicích a malorážkách
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

:D :D :D á pán je fajn?mekr.gratuluji k výběru zbraně.když mi zbydou drobný tak chci ke konci roku také roz?ířit sbírku a toto je se SAUER 202 s těžkou hlavní můj favorit.nepřemýšlels o druhém laufu v ráži třeba 8*68 S nebo fajnovce 22-250?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Sauer 8x68S

Příspěvek od Josef Kuřitka »

8x68S je skutečně te?ká váha. Já jsem z toho střílel jednou a dost intenzivní zá?itek- Mannlicher. Ten výkon je cítit. Jinak jsem viděl tuto ráži v akci - laň cca 90 kg vyvržená, prosincový kolouch a divočák okolo 60 kg. vše v pohybu - něco mezi rychlým krokem až klusem. Zvěř opou?těla leč, těsně po zahájení - vše zlomení v ohni. Po zásahu se z ní prážilo, jak když se ?rotuje suchá vojtěžka. Problém malý sortiment tov. vyráběných nábojů.
Sauer 202 je zejména ve vy?ích třídách elegantní a krásná zbraň. Já jsem měl 8x57JS Clasic a dal jsem ho pryč. Mám pocit, že tam(uSaueru) až moc viditelně s cenou stoupá kvalita . V základu Clasic, Profesional - přes 40000,-Kč je to za ty prachy nějaký o?izený.Navíc mám na prackách hodně agresivní pot a ten Sauer, mě začal "olézat", a to čistím každý den po návratu a v době klidu ji taky přetřu. Trochu mě vadilo to předpažbí oddělené od pažby (MEZI TÍM JE DOMEK -OCEL, NEBO HLINÍKOVÁ SLITINA, ber jenom ocel)- měl jsem pocit, že to pracuje. pŘESNOST DOBRÁ. Jedině orig montáž - cca 300-350EU. Pro moje střílení znám lepší pušky.
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

zajímavý názor.přiznám se,že sauera co jsem měl zapůjčeného jsem oslintal,jenom?e to byla hračka řádově kolem 130.000 :cry: základní model neznám a dost jsi mě překvapil ale rád se poučím.potom zbývá ten mauser 03.je to také fajnovka.jestli to není tajné,na kolik tě vyšel?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

mauser

Příspěvek od Josef Kuřitka »

50 000,-Kč s mont., ale jenom jsem doplatil k prodanému Saueru. Ten MO3 vypadá zatím slušně. Mausera koupil Blaser, stejná povrchovka, stejná hlaveň, slušný dřevo a celkově seriozní kvalita. Jinak to chce tak aspoň rok, spíš dva ,na nějaké poctivé zhodnocení. Trochu ho protáhnout provozem. Zatím je taky trochu radost z nové hračky, ale co dobře vypadá, je většinou dobré.
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

tak to je fakt dobrej kauf.mauser je značka která se drží pořád nahoře tak si myslím,že jsi udělal dobře.já mám Mausra model 98 z roku 1940 vyrobeného v berlíně (podle kodu)a funguje bezvadně.chodím s ním lovit když jdu někam kde budu střílet max.do 150m (je to osmička).na druhou stranu 50.000 je nový sendero nebo nový ATN tak uvidim co mě popadne.nachám to uzrát 8)
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

to Jozef: mas toho M03 v jagd match hlavni? Jednoznacne je to lepsie riesenie uz len kôli klasickej hlave zaveru oproti R93 ale obe maju hlaven od lothara
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

hlaveň

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já mám u své M03 klasickou hlaveň (lovecké provedení) v délce 65 cm. Jagdmatch prostě nebyl. S puškou spokojenost, ale když jsem ji bral, tak jsem přemýšlel nad:
-výměnný tzv. ořech(závěrová hlava). Ta puška má vlastně úderník a zápalník. Nedojde při tomto řešení ke zpomalení rychlosti uderníku, zápalu a tím, ke zhoršení přesnosti?
-R 93 má montáž a tím vlastně optiku přímo na hlavni. U M03 je montáž a optika přímo na závěru. Hlaveň se k závěru přímo přikládá (zbroužená čela)- měl jsem strach, že se hlaveň při opakovaných výstřelech ohřeje, roztáhne se a bude tlačit proti relativně studenému závěru a tím dojde k vlivu na přesnost.
všichni mě zatím řekli, že řeším blbosti a já sám jsem nic takového při mé střelecké úrovni nepozoroval, ale stejně mě to vrtá hlavou. Jinak je zpracování skutečné dobré a do tvrdého terénu je jednoznačně lepší než přímotah R93.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

mozno by to chcelo este jednu specialitku - kevlar pazbu ako offroadR93 podla mna je M03 principialne uz vychatny oproti R93. Co moze stat nahradny orech na standard ra?i?
V manuali nebolo nic ohladom iniciacneho casu udernika? (niektore zbrojovky to pisu v liste k zbrani)
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Sauer 202 Alaska 300WM

Příspěvek od Alin »

nemáte prosím někdo informaci o přesném stoupání vývrtu? Na různých webech jsem našel 10, ale pro všechny ráže, což se mi zdá jako blbost. Zajímá mě konkrétně 300WM.
A ještě jedno info bych rád zjistil. Čím potahují zbraně? Je na tom něco jako matný teflon, ale Saueři to nikde nepí?ou. Ani nemají tuhle verzi v katalogu. :( Asi mám něco extra. :D
vhool

Příspěvek od vhool »

300 WM ma vetsinou stoupani 10" ale nejlepsi je to zmerit.navod na to daval sem na forum shiva a je to hodne polopate :wink:
co se tyka povrchovych uprav tak tech je vicero a jsou tu chytrjsi jedinci nez ja tak uvidime kdo se ozve ( rukavice pro wetdoga :wink: ) myslim to vazne 8)
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

Vlastním Sauera 202(profesionál) už nějaký ten pátek,oproti clasiku je to už trošku lepší,:lepší zpracování pažby,lepší délka hlavně (605mm),oproti 560mm. u clasiku.
Třeba chod závěru mě velice překvapil,jde velice hladce a závěr ti vruce když ho otvíráž vubec nevaglá (nelítá v pouzdru závěru),opravdu připomíná chod spou?tě,pístu v motoru.Originální řešení je v poutkách na řemen,pouhým vymáčknutím je zdělá? a máš zbran opravdu nehlučnou.
Pouzdro závěru je z lehké slitiny,a žádný problém z hnutím montáže není!
Na zbrani mám otočnou Weaver montáž(cca9000kč) a meoptu 3/12×56,a vše bezvadně ?lape jak má.Střelba s ním je velice příjemná,bez většího zpětného rázu,oproti předešlé zbrani kterou jsem vlastnil(Luger L99),to byli pěkný ?lupky do ramena.a to Sauer má 2,7kg a luger měl 3,3kg,samozřejmě bez mont. a pušk.,a to obě v ráži 30-06.
Akorát mě zamrzelo naSaueru černění na zbrani,po pár měsících nožení na spodu hlavně se to o?oupalo,od kabátu.
Ale jinak velice příjemná,a kvalitní zbran.a to ji v revíru nešetřím. Vřele bych ji doporučíl každému,kterému se tahle zbran líbí.
:wink: :wink: :D
vhool

Příspěvek od vhool »

pls specifikuj "otocnou weawer montaz" popripade dej foto,rad poznavam nove veci.

p.s. nerejpu,jen me zaujal ten nazev :idea:
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

S202 Alaska

Příspěvek od Alin »

JJ, je skvělý. Ten můj má cca 3,7kg (650mm), ale už jsem si zvykl. Není to tak moc, když má člověk ještě na zádech nějakou tu fotovýbavu a malou lehkou svačinku. To se ztratí. :-D Ten "teflon" je super. Chvíli mi tam dřela spona řemenu, ale nezanechalo to žádné následky, jen jsem očistil mosazný otěr. Jinak ontá? mám orig. Sauer (EAW) a v tom 6-24x56 Zeiss (cca3/4kg) s osv. křížem 43. Zprvu jsem z toho měl malinko obavy, ale má plynulou regulaci, tak ho člověk za tmy ani nevnímá. Teda pokud jsem ho párkrát pokusně zapnul, protože 1h po západu jsem viděl kříž i bez osvitu a za 1/2 hoďky už nic pod zamračeným nebem v lese. :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

to VHOOL:omlouvám se v názvu montáže,mám otočno EAW montáž,a ne otočnou weaver mont.,nevím kde jsem včera přišel na ten název.čau L. :shock: :roll: :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: to uz zni povedome :wink:
takze predpokladam ze to bude s techto?jinak muj nazor je ten ze svenk neni to prave orechove na 300WM :wink:
Obrázek

je dobre vkladat i obrazek u mene obvyklych zalezitosti :wink:
Odpovědět