Náboje GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
petru
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10.7.2007, 13:30
Bydliště: Jičín - Východní Čechy

Náboje GECO

Příspěvek od petru »

Dobrý den, kolegové. Sháním informace o nábojích Geco. Máte někdo zkušenosti s tímto střelivem, hlavně ráž 7x65R? Zajíma mě informace o střele (myslím že je to poloplá??) , účinky při lovu, atd... . Jaké jsou ceny těchto nábojů? Myslím že tyto náboje vyrábí munička RWS. Díky za informace.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO petru

No tak nevyrábí to přímo RWS, ale GECO je v koncernu (či jak se temu říká, nejsu ekonom), do kterého spadá RWS a mnoho jiných. Ten se naývá RUAG. Teda kvalita a precize by měla býz shodná, tedy prý za tímto cílem se to spojovalo. Jinak Záleží na střele. Ten poloplá?? je TM (R). To R je podle olověné hlavy, která když je vlká a kulatá, tak je to R, např u 9,3. Já je zakoupil z prvu do 9,3 na ozkoušení, protože byly za výhodnou cenu (á 43 Kč), no ale teď už podra?ili (á 52). Tak uvidím, jak to s nima půjde. Střelil jsem jima to sele, je to v účincích. těžko však říct, protože 9,3 je v trošku jiných sférách jak 7x64 :wink: Ceny si zjisti na internetu, je zde mnoho obchodů s ceníkama, tak by v tom neměl být problém.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Příspěvek od Michal P »

Zdar kolegové,
střelivo GECO v ráži 7x64 používám jí? dva roky. Mám s ním uloveno cca 20 ks zvěře srnčí, jednoho lončáka a asi 15 lišek. U srnčí zvěře při zásahu na komoru zůstal kus vždy v ohni a výstřel cca 3 cm. Párkrát se mi stalo, že výstřel nešel přes žebra, ale pleckem a velikost byla do 5 cm ve srovnání s SPCE 11,2 g se zdá že je ?etrnější. Někdy se ale stane, že při zásazích na menší vzdálenost je zvěřina na žebrech zpěněná tak kolem 7 cm. U lišky je to jak kdy někdy je to dírka tam i ven a někdy je liška úplně na hadry, ale nikdy mi neudělala z nástřelu ani krok. Toho lončáka 40 kg jsem střelil na krk takže z toho nemú?u dělat žádný závěry. Střílím občas na vzdálenost kolem 200 m a ve srovnání s SB je to paráda. Nevím ale jak se bude tato střela chovat u tě??ích kusů, no uvidíme. Kupoval mi je známý za 27,- Kč v balení po 50 ks. Viděl jsem je v katalogu Kettner za 32,50- Kč mluvím o 7x64. ráže 7x65 R stojí 41,50- kč v balení po 20 ks.
Mám doma ještě asi 10 ks těchto nábojů a koupil jsem na zkoušku Hornady SST 162 Gr tak jsem zvědav co to bude dělat ve srovnání s Gecem. Osobně si myslím, že raději budu postrádat 1 kg zvěřiny poškozené střelou ně? abych byl nucen něco dohledávat, ale v?y se to taky nepovede.
LOVU ZDAR
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Neznáte někdo nějaké internetové stránky teto muničky. Předem dík
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já si myslím, že Geco žádné vlastní webové stránky nemá, takže budeš hledat marně - pokaždé tě to odká?e na stránky koncernu Ruag, pod který Geco spadá. Je to ale divné, protože jsem nikde Nenašel ani sortiment, který se pod touto značkou vyrábí.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Ahoj, nemáte někdo nějaké nové praktické zkušenosti s tímto střelivem? Konkrétně v ráži 7x64? Objednal jsem si právě 2 krabičky, tak bych byl rád za nějaké poznatky z praxe. Díky
Odpovědět