zánik Mstráže s honitbou

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Petr1970 »

Chtěl bych se zeptat - státní orgán myslivosti nám řekl, že se zánikem honitby (smlouvy v březnu) zaniká i myslivecká stráž, ALE že i platnost osvědčení o zkoušce... že je to v nějaké vyhlášce takže 1.4. 2013 tu nebude žádná MStráž.. a všichni znovu na testy, i kdyby to dělali před rokem..

podle mě je to blbost - chápu se zánikem pronájmu honitby zaniká jmenování tou MStráží, ta vrací placku - to chápu, je to v zákoně a logický..
ale ten člověk udělal nějaký zkoušky který mu platí 10 let, a když je dělal třeba před 2 roky (změny stráží) tak má ještě 8 let rezervu..

takže se ustanoví nová smlouva (sdružení s honebním společenstvem) a navrhnou zase tohoto jako Mstráž... odborně to splní protože zkoukšku dělal před 2 roky atd..


mám pravdu nebo opravdu tu 1.4. nebude nikdo s právem dělat stráž?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od smokry »

V našem MS dělal kolega zkoušky na stráž před 4 lety a bude je muset dělat znovu. Mělo by to být prý pro všechny "bezplatně"!!
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od xtaup »

I já mám podobné informace, se zánikem smlouvy o nájmu zaniká funkce myslivecké stráže (viz. § 13 odst. 1 písm. b) ZM), bez ohledu na to, zda bude v dalších 10 letech honitbu využívat stejný nájemce. Stráž je tedy nutno ustanovit znovu, nové ustanovení stráže = nové přezkoušení, před vlastním ustanovením ( § 12 odst. 6 ZM), to že stráž absolvovala zkoušky např. před rokem, nemá pro orgán státní správy žádný význam, pro něj je tato stráž osobou, která je nově ustanovována. Jiná situace je u honiteb využívaných ve vlastní režii, tak stráž pokračuje ve funkci, dokud neskončí platnost průkazu stráže. Alespoň tak jsem byl informován u nás na městě, asi by se to dalo vyložit i jinak, ale tak to bývá vždycky, záleží na konkrétním orgánu, jak danou věc aplikuje. Každopádně to moc logické není.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od ČENDA »

Je to tak. Se zánikem honitby končí MS a je potřeba ustanovit novou a to znamená přezkoušení. :!:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Zdenek41 »

Zákon neříká nic o prodloužení.I když bude vykonávat stráž osoba,která jí již vykonávala 10 let nebo 4 roky s koncem nájemních smluv zaniká.Nové testy,nová lékařská prohlídka, nové splnění bezůhonosti.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Petr1970 »

bral jsem to na že zkoušky platí 10 let...

ale je to tak, sem zvědav na tu hromadnou akci "v dubnu" kdy si budou všichni znovu psát testy:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Jiří K. »

Nejednoduší je zavolat přímo na OSSM a zeptat se. U nás se budou přezkušovat pouze ti co zkoušku u přislušného OSSM ještě nedělali.
Když ovšem zvážím jaký je rozsah pravomoci M.Stráže. Tak mi jeden testík příjde jako velmi nedostatečný. Viděl bych to minimálně na 1 denní školení s přezkoušením. Opakovací pak po 2 letech.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jak jinde,ale u nás se jedná o školení a to dost obsáhlé policie,právní legislativa atd a po té psaní testů a to ještě v březnu.V tomhle si nikdo na Jihlavu stěžovat nemůže.Vše přichází v čas,termíny i místa konání.
Myslím,že opravdu pokud je výklad takový,že nezná prodloužení a na průkazu jak stráže tak i hospodáře je doba nájmu honitby.Vše musí proběhnout znova.2013 i pro toho co doplnoval stráž třeba před rokem za zesnulého kolegu.Taky se mi to moc nelíbí,ale je to tak.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zánik Mstráže s honitbou

Příspěvek od Petr1970 »

Jiří: bohužel je to tak že i ti co dělali u SSM (říkejme Orgán:-) ) musí.. taky sem bral jako blbost, ale odvolávají se na zákon že "zaniká s honitbou"... takže druhý paragraf že zkouška platí 10 let prý neplatí... protože zkouška je na "placku", ale ta zaniká..

logiku to má, sice v "" ale má..

u nás (vysočina, ale ne jihlava) se prý bude všechno dělat znovu - a všichni.. i to co měli, stejné honitby, stejní nájemci.. nedostanou placku automaticky, ale musí na zkoušku... (otázka jak ta zkouška bude probíhat)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět