Nedostatek nebo přebytek členů MS ?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od roedear »

Jsem přesvědčen, že členů v MS je obecně přebytek. Stačí se podívat na strukturu, kdy většina členů je "zasloužilých", politicky uvědomělých a lezoucích do správné p... . Boužel, pokud je člověk mladý, ochotný, pak je také většinou "schopný" něco odlovit a stává se "nežádoucím", protože obírá ostatní zasloužilé,...,... teoretiky o možnost něco odlovit nebo o příděly zvěřiny. Teprve pokud tento "přebytek" zmizí, bude místo pro mladé, ochotné a schopné. Je to boužel utopie a najít slušně fungující a nehádající se MS, kde by si nezáviděli nos mezi očima, je dost těžké, ne-li nemožné.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od michal25 »

roedear

Zdravim,konečně názor kterej ukazuje na to jak to je,ne jak a co by se mělo dělat,když se tak neděje.Lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Petr1970 »

taky to není pravda, je to o lidech..
když je dobrej, je jedno jestli mladej nebo starej..
u nás člověk ted už bez flinty co dělal myslivost 60?... let .. má neskutečnej přehled.. je to teda občas opruz když volá v poledne "hele viděl sem prasata" a já mu říkám - to je hezký, ale já sem 200 km pryč:-) tak je naštvanej:-)
samozřejmě při schůzích to chce občas filtrovat:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od včelák »

No konečně se pohybujem v realitě.Předchozí příspěvky mi připadaly jak kdyby to psali zaslepení, kteří jsou uplně mimo běžnou realitu. Pokud je honitba atraktivní ,je nemožné se tam dostat i když je věkový průmněr 65let. Stávající 2-3 mladší průbojní (soudruzi) členové ovládnou staříky a ti odhlasují jakýkoli nesmysl.Ti 2-3 z toho mají soukromou honitbu. Tak se nakonec stane že se 3 místní majitele honebních pozemků nepřijmou a rači se dají povolenky k lovu cizím kamarádíčkům.Nakonec po nocích loví jeleny 6-8 chlapů ze 100km vzdálených mněst a to bez povolenky a vědomí členů MS. A to je fakt realita. Doufám, že už s nimi konečně zatočíme. Do tet to byla honitba pronajatá od pozemkového fondu. A nejsme žádná vyjímka vidím to mnohde v okolí .Ale u mně za barákem to je fakt extrém. Nahoře psané príspěvky jsou fakt mimo. Nikde neberou !!! - pouze příbuzné a dobré kamarády.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od michal25 »

Petr1970

Zdravím, nejsem zaujatý na určitou věkovou skupinu lidí, to abychom se pochopili. Jiste se najdou lidi, co to dělají dobře a těch je potřeba si vážit. Na druhou stranu jsou další, o kterých nemá cenu ani psát. Když si to dám dohromady, tak aby se člověk někam mohl dostat, tak musí vlastnit nějakej ten hektar,mít tam příbuzensktvo a nebo vlézt do spravný p..... Ten co je šikovnej má chuť tak se stejně na něj kouka skrz prsty,protože by náhoudou mohl ohrozit ostatní,přesně jak to popsal roedear.Pokud si tohle neuvědomíme tak si řežem větev sami pod sebou a nediv me se,že se pak na myslivost jako takovou kouká hóóódně z patra.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od petjan »

Nemyslím si, že by to bylo všude jen "černý". Loni jsem se mi konečně podařilo se trochu vyvázat z pracovních povinností a rozhodl jsem se absolvovat adeptský kurz.. Vytipoval jsem si tři MS v nejbližším okolí. Podotýkam, že jsem "naplavenina" :) a nikoho jsem tam neznal. Hned v prvním MS mi vyhověli a přijali za adepta. Sice mě hned hospodář upozornil, že to neznamená, že mě přijmou i za člena, no ale ani to kategoricky nezamítnul. Je pravda, že být myslivcem, byl takovej můj životní sen, který si plním docela pozdě no a podle toho jsem se také té adeptuře věnoval. Pokud bylo potřeba jít na nějakou brigádu, nebo i jinou akci vč. pití a jídlo :D, vždy jsem se zúčastnil ( pokaždé jsem si to volno zařídil ). Ještě před mou žádostí o přijetí do MS jsem zachytil signály od několika členů, že budou pro mé přijetí. Již mám po hlasování a byl jsem přijat s plným počtem hlasů ( zúčastněných ). Sice se jednalo o veřejné hlasování, kterému jsem byl přítomen a jak už se tu psalo, nemusí to být úplně stejný výsledek, jako hlasování tajné. Je tu pro mně pouze podmínka - úspěšné složení zkoušek, které mám pozítří :roll:. No ale myslím, že jsem se připravoval celý rok, tak to snad udělám. Každopádně musím říci, že se ke mě po celou dobu mé adeptury chovali všichni velmi korektně a nezažil jsem žádnou buzeraci. Naopak mi všichni, které jsem požádal o jakoukoli pomoc , vyšli vstříc. Je možné, že vůči mě má některý z členů nějaké výhrady ( nikdo se nemůže zalíbit všem ), nicméně se domnívám, že jsem nikomu nezavdal žádný důvod mi to dát najevo. Zkrátka a dobře ty optimistické příspěvky výše, nebyly úplně "mimo mísu".
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Petr1970 »

michal: jak sem tu již prezentoval..
nemám ani hektary (teda mám hodně kilometrů daleko).. nemám ani příbuzný, ani sem nikomu nelezl do perde... (a ani nebudu).. nejsem typický myslivec, dělám to kvůli psovi, už mám pár křížků..

nikdo mi neházel klacky pod nohy (když vynechám typický vtípky typu měšták v lese, zaplacení pokut na posledním soudě..)... sice moje rodina je celá lesácká, ale tady bydlím ve městě...

díky souvislostem (trubka, psi...) nabídky hned po zkouškách od 3-4 spolků v dosahu 15 km - kdyby mě nevzali u místního MS kde byla praxe, že není problém host-členství - v průběhu adeptství sem celkem jezdil jako adept-otrok, se psem.. takže sem vždy pokecal, občas někomu pomohl s něčím..)
asi sem měl štěstí, nic moc nechci...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Petr1970 »

jinak osobně doufám že lidová myslivost dostane pud sebezáchovy a "otcové zasloužilí" to nějak unesou a dopytlíkujou .. protože jinak to brzo skončí.. mladý se na to vys... a starý skončej...
je potřeba to nějak řešit-předávat, i když vím že starý palice sedlácký (kdysi sedlák, předtím jzd, nyní sedlák) jsou tvrdý...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od včelák »

Ono je asi něco jiného dole v kraji kde je jen srnčí - tam taková tlačenice není.U nás v podhůří kde je vysoká je to jiné. Tlačí se sem chlapi z nížin a z mněst kteří tam někde mají svoje združení. Ale touží být i u nás na horách a dělají všechno možné aby se sem dostali.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od michal25 »

Musim jen přikývnout,že tam kde je zvěře co do druhu rozmanítější tak tam to je problém atd. .Při dotazu kolik chodí lidí ven tak je vše jasný a úsměvný.Jako mladej člověk kterej si to vybarvoval s brejličkama a pak tvrdě dopadl na hubu jsem zklamanej kam se to vede,pokud se dál bude prosazovat hamty,hamty no tak teda potom jen ámen.Abych nepsal jen kritiku tak si velice vážim MS který to berou jinak a něco pro to dělají.Ve svých očích to vidim tak,že by se měl udělat průběr i ve vlastních řadách aby se tohle dál nedělo.Bohužel by se musel stát zázrak.....
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od odo »

stačí, aby při každém prodlužování zbrojáku konečně zavedli přezkoušení (testy) a povinné psychotesty a bude místa pro mladé myslivce dost. :D jo a testy na počítači. :D
p.s. a měli by být poctivé lékařské prohlídky a ne za lahev slivovice nebo sklenici medu.
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Redik »

Tak s tím bych docela souhlasil s těmi zdravotními testy, protože koho člověk někdy občas potká na honu je až k neuvěření.
Je to až někdy o strach když dojede dědoušek který skoro nevidí , pomalu nemůže chodit a s naslouchátkem v uchu. Tím nemám nic proti starým lovcům , ale prostě vždy musí být nějaká hranice.
Nemluvě o tom že už jsem potkal na honu i střelce s jednou rukou což už je opravdu trošku moc.
Ale tady ta diskuze už je trošku offtopic a patří do jiného téma.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Petr1970 »

psychotesty? jako že budou zkoušet "psycholožky" jako ta co jela di pakistanu(studentka psychologie na k.univerzitě...)

za svůj život jsem poznal 1 (z asi 5) fakt dobrej cvokařek... za 20 minut psychotestů který se vyplňujou jako autoškola nikdo nic nepozná...

a pochybuju že některý mladý projdou i těma základníma psychotestama... některý se divím že maj řidičák (nic osobního)
první otázka v kurzu od 17-letýho kluka byla "kdy bude moct střílet psy a kočky" - na dotazco může myslivec venku dělat.. - právník-přednášející to rozdejchával asi 20 minut
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od BwanaHunter »

redik> nech být. za svých začátečnických let jsem viděl na honu, pána, v té době už staršího, který měl po úraze jednu ruku. Druhá chyběla v rameni. Měl brokovnici s lehce upravenou pažbou, a kohouty trefoval zcela bez problémů, a bezpečnosti taky nebylo co vytknout. Leckdo by se mohl přiučit, z těch na ránu nadržených, kterých znám taky dost.
Obecně si myslím, že lidé se mají trestat za to, co udělali, a ne předjímat, co by udělat mohli. To je jak kdyby tě obvinili ze znásilnění...mohl jsi, máš čím... A brát někomu radost ze života a možnost jít na hon jen proto, že má nějaký handicap nebo léta, to bych nedělal, my do těch let taky jednou dojdeme, pokud nám příroda či Pán Bůh dopřejí. A pokud si je ten člověk toho handicapu vědom a chová se adekvátně tomu opatrně, tak bych ho rozhodně nijak nešikanoval.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nedostatek,nebo přebytek členů MS ?

Příspěvek od Leon »

přesně mám taky kamaráda kterému chybí ruka pod loketním kloubem a nemá žádný problém ale myslím že by ty důkladný nepodplacený prohlídky byli dobrý protože spousta pánů v letech nemá soudnost a je jedno jestli se jedná o zbroják nebo řidičák
CZ 550 american 308win.
Odpovědět