Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Vhoole, 8 pod nulou není taková hrůza. Správní lovci chodí, i když je -20. Navíc v půlce října jsem 8 pod nulou už zažil. Vem si termo prádlo a nic se neboj. Leda?e by ti popraskala ta plastová pažba na Senderu, to chápu, že by se ti nechtělo. F.
vhool

to:F.F.

Příspěvek od vhool »

:D :D :D kdybych tě neznal tak bych ti dlouze vysvětlil,že to není plast ale kompozit.představ si ale,že jeden muj znamej si pořidil na nahanky simonova.to už bude asi uchylka což :D :D :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Doufám, že mi nechceš tvrdit, že základním stavebním materiálovým prvkem tvojí nehezké a "nemyslivecké" pažby není polyvynilchlorid? Ono jestli s tím sedí? na vytápěné kazatelně, tak to asi moc neotestuje?. Jinak, jestli tvůj známej má na naháňky SKS, tak mi to připadá v pohodě a rozumný kauf. SKS je velmi dobrá a přesná zbraň, do které je tréninkové střelivo za pusu a i velmi účinné lovecké střelivo taky za dobrou cenu. Na ránu z ruky do 80 m je to ideální. Chtěl bych tě na naháňce vidět s tím Senderem. Leda?e by sis lehnul a to bych pak chtěl vidět, co střelí?. Ale to by na tebe asi zase byla moc zima.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

můj varmint s 5,5 kg váhy je na naháňky naprosto skvělej, v pohodě s tím střílím i jinak v běhu. používám opěrnou hůl, ale taky střílím bez ní. Nevidím rozdíl proti normální lovecké zbrani - jsm na tu váhu už zvyklej.
vhool

Příspěvek od vhool »

1:složení materiálu pažby:grafit,carbon a kevlar a kostra z leteckého duralu.je tam někde pvc?
2:naháňky nemám rád a když už tak mam M98 v 8 :wink:
ty rejpale :D :D :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Figi, nevím jestli máš na naháňky na tom warmintu hozený kolimátor nebo nějakou šikovnou optiku nebo jestli optiku sundá? úplně.
Naposledy upravil(a) František Fořt dne pát 13.10.2006, 8:30, celkem upraveno 1 x.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Jak psal někdy Andy výše, takové tlachání sem fakt nepatří, chtěl jsem jenom po?kádlit vhoola, který je jinak naprosto vynikající střelec.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Na varmintu nejsou miřidla, mám tam meoptu ZD 3-12x50, takže na zvěř v pohybu s tím zvět?ením 3X je to ideální.Dobře se mi v pohybu střílí až po zvět?ení 7x, větší při naháňce využiji např. když se zvěř zastaví v protisvahu na větší vzdálenost, hodí se i 12x.Kolimátory moc nemusím, jsem toho názoru, že varibel na normální loveckou zbraň je to správné řešení a vždycky univerzálnější a hlavně přesnější než jakýkoliv kolimátor.
Navíc - vzhledem k tomu, že 99,9% myslivců vůbec střelbu kulí na zvěř v pohybu netrénuje a trénovat nikdy nebude, je to Možná i jedno s čím střílí.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Variabl a střelba v pohybu.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem měl variably dva - jednu z prvních Meopt a červeným bodem 3-12x50 a Docter 3-12x56. Poctivě musím říct, že na zvěř v rychlém pohybu ( tím myslím i pomalejší klus) při čekané , náháňkách (pouze jednotná střela v tlaku na 5-10m) a při šoulačce nestřílím. Samozřejmě, ale že jsem si tyto puškohledy nastavil na 3x a zkoušel jsem, jak by to ?lo. Moc se mě to nelíbilo. Měl jsem pocit, že jako vidím moc vnitřku z konstrukce puškohledu(hlavně Docter), strašně náročné na přesné přilícení (alespoň pro mě)- jinak "měsíčky" o okoláru. Zřejmě to nutno poctivě natrénovat. Párkát jsem si půjčil od rakouských myslivců kulovnice se speciály - 1,5 - až max 3x,4x a objektiv tak do 25, max. třiceti mm a to je jiné. :!: S kolimátory zkušenosti nemám. Jinak používám rád pevná zvět?ení 8x a když zvěř jde krokem - buchtující, přecházející prase, čárující liška na bli??í vzdálenost - tak střílím úplně bez problémů s oběma otevřenýma očima. Myslivosti zdar.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

taky zá?itek

Příspěvek od František Fořt »

Teď jsem o víkendu měl zážitky, které Rovněž patří k lovu. Byl jsem pozvaný do veliké honitby pod Kru?nými horami, která je velmi dobře zazvěřená (vysoká, černá, srnčí i kachny, semtam husy aj.). všude spousty čerstvých ochozů. Ráno a během dne se chodilo na vysokou a dlouho do noci na prasata. Poctivě a pestře se krmilo. Hlavním, ale velmi silným zážitkem bylo, když jsme vždy druhý den akorát našli hezky rozdupané a pěkně vybrané krmeli?tě, a to jak od prasat, tak od vysoké. Překrásné čerstvé stopy. takže na spárkatou jsem si ani ne?krtl. Vypadalo to, jako kdyby spolehlivě čekali, až pozdě v noci odejdeme a pak šli na věc. Říkal jsem si, že teda aspoň něco bude na kachním tahu v sobotu. Kačky přiletěly až po sedmé (u? fakt nebylo moc vidět). První várka pěkně přistála na hladině, no a s další várkou to začlo. Kachny mi přilítaly ze tmy zezadu přes hlavu, takže jsem si dal 2x dvě rány na dvě hejnka tryskáčů a trefil hovno. Stejně jako kolegové kolem. když jsem si před odjezdem zpětně procházel uplynulý lovecký "miniturnus", začal jsem se fakt chechtat. Prostě klasika. Byl jsem ale spokojený, hezky jsem se pomněl a odjí?děl dobrým pocit několika fajn strávených dnů.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:lol: jo pekny... Je to jako cekani na jezevce... ujed je nastrazena... cekani do dlouho... nic... odchod a rano je ujed sezrana. :roll: Tak to hold chodi.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Tak přidám také zajímavý myslivecký zá?itek.
Minulý týden jsem v brzkém odpoledni šli s přítelkyní ven se psy. jelikož jich máme víc, tak je bereme postupně buď samostatně, nebo po dvou, dáme je do pick-upu, jedeme do "mé" části revíru, kde jsou vhodné plochy na výcvik s dostatkem zvěře. Tato část je vzdálená asi 3 km od vesnice.
Auto jsme zastavili na rozcestí polních cest, okolo jen podmítnuté čisté pole. Obešli jsme s fenku komplex vinic, trvalo to asi 3/4 hodiny. Na dohled od auta jsem vybil brokovou jednušku, dal jí přítelkyni na sedadlo spolujezdce, naložil psa, nasedl, nastartoval a... Najednou vidím, jak mi zpod auta vyběhla velká černá kočka a utíká k nejbli??ímu asi 100 metrů vzdálenému remízku. Otevírám dveře, vyskakuji, lámu jednušku, a za boha nemůžu rozepnout knoflík u kapsy s náboji. Nakonec se to podaří, zavřu, odjistím, mířím a asi na dobrých 50 metrů střílím na odbíhající kočku, která viditelně naznačila zásah 4mm broků. To už je vypu?těná naše fenka anglického setra, která má zkoušku ostrosti a dokončuje v remízku mnou započatou práci.
Byla to moje "jubilejní" 60. kočka, tak mi asi chtěla připravit napínavou chvilku.
Podotýkám, že v našem sdružení je hlavní zvěří drobná a kočky jsou v posledních letech větší škodná než třeba lišky, takže se v rámci zákoných možností velmi intenzivně loví a tím se stávají velmi ostrašitými, zvlá?tě staří kocouři.
takže vzrušení z lovu může přijít opravdu v nečekané situaci a nemusí to být zrovna při lovu jelena v říji :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No uz vidim tu debatu az sem zavita nejakej ten ochranar "domacich mazlicku" :lol:

Ja jsem zastancem radnych argumentu ... cili 308Win :-) Naky broky nic nevyresi, navic nemam toho "dokoncovace" jako Perdix. Cili musi to byt z jedne vody na cisto.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Mám také jeden zajímavý zá?itek. Podařilo se mi dva roky za sebou střelit na jedné pasece paličkáře. To by nebylo tak zajímavé jako to, že oba byli střeleni skoro z auta. Jezdím okolo té paseky k místu kam si auto dávám než jdu šoulat po lese. U obou se mi stalo, že jsem si jich v?iml, když jsem přijí?děl a oba vydrželi stát než jsem vylezl z auta a nabil kulovnici, protože ji mám vybitou. U obou komorová rána. takže jsem jel z lesa skoro dřív než jsem tam dojel. však se mi také manželka divila co dělám tak brzy doma.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Po te prvni rane ten druhy zustal stat? Nebo stali za sebou? :lol:

Aha uz to vidim... on je mezi tim jeden rok :-) Cili jeden a pak dalsi rok druhy.
Odpovědět