Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Já myslel, že už je lépe, když se mi ve středu večer podařilo střelit 3 kachny na tahu :) a tak jsem si říkal, že se to začíná lep?it. Zítra máme hon, tak doufám, že to bude jako ve středu :) a ne jako včera. :(
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak já mám asi největší zá?itek ze Slovenska. Byl jsem tam jedinkrát v životě na jelena a nevím jestli se tam ještě někdy dostanu. Chodili jsme zásadně po dvou ale vysokou jsme neviděli, jeleni troubili ale ne a ne se ukázat, ani na vábení nereagovali. Jeden večer se nikomu jít nechtělo tak mne poslali samotného. Sedl jsem na takový chabý ?ebřík a čekal. Kousek pode mnou v lese troubil jelen a troubení se Blížilo. Pak ztichl a po chvíli se ozvalo lámání a ?ustění sice z trochu jiného směru, ale říkal jsem si že by to mohl být on nebo nějaký sok co jde po něm. ?ustilo to stále a já pořád nic neviděl. Najednou jsem ve svahu po mé pravé straně uviděl ve vysoké trávě ?edý hřbet. Kouknu na to dalekohledem a říkám si asi velký divočák. Nachystal jsem flintu protože to směřovalo na lesní cestu po které jsem přišel. Jak to vystrčilo hlavu tak jsem nevěřil svým očím - medvěd. vyšel na tu lesní cestu a pomalu se vydal po cestě směrem ke mně. V tu chvíli jsem uviděl v té trávě jak medvídě přeskakuje vyvrácený strom. takže medvědice s medvídětem. A medvědice ?la stále ke mně. Měl jsem dobrý vítr, ale dobře mi nebylo, ten ?ebřík byl chabý a ve stoje by Možná i na mne dosáhla. přišla ke mně na nějakých 15 m a tak jsem se po sobě koukali z očí do očí. Já samozřejmě přes kříž puškohledu. Chvíli jsme tak po sobě koukali, medvědice chytala vítr, který ale šel od ní ke mně pak se otočila postavila na zadní a dál chytala vítr. Pak se spustila zase na všechny 4, podrbala o smrček co byl na kraji té cesty a vrátila se za medvídětem na tu paseku s vysokou trávou a pomalu odešli pasekou nahoru odkud přišli. slyšel jsem je že se pohybují někde cca 200m na horním kraji té paseky tak jsem potichu slezl a s flintou v ruce se vrátil do chaty. když jsem se vrátil tak jsem prý byl bílý jako stěna. Musím přiznat, že opravdu při té zpáteční cestě jsem měl trochu strach. Jinak mi potom místní chlapi říkali, že podle toho kolik jsem viděl v trávě toho hřbetu tak to musela být silná medvědice a i podle stop které potom viděli na té lesní cestě říkali, že to byl silný kus. Mám jen fotku té stopy tak jak ji najdu tak ji sem hodím a dodnes lituji, že než jsem vyrážel z chaty tak jsem vytáhl z batohu fo»ák.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Koukam jit v SR na cekani... aby si clovek sebou bral i kratkou aspon v .357MAG :-) s mym keltecem by to nebylo asi prave orechove. Leda na rozdrazdeni :-)

Jelikoz ja chodim s flintou v pouzdre. Ne v ruce.
vhool

Příspěvek od vhool »

:D tak tu osmatřicítku je lepší hodit ne?máš aspoň nějakou těžkou? :lol:
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Nechci rejpat ale chtěl jsem si přečist nějake lovecke za?itky,co kdo zažil a tak.No a jak se tak koukam tak je to tady samej revolver :roll: .No nic každej ma jiny za?itky.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak dnes, krásné počasí, sluníčko a sice dost pofukovalo, ale krásně jsem se prošel po honitbě omrkl krmelec jestli srnčí už bere jádro a pak jsem si sedl na posed. Na polích spousta srnčího v tlupách. No a z lesa mi vyšlo jediné samotné slaboučké srnče, takže jsem ho ulovil. Letos je to třetí takhle slabé srnče. A všechny tři ze stejného posedu. Myslím si že to dne?ní je sourozenec toho minulého, ale nevím kam se ztratila matka. Podrobnosti dám, až si stáhnu zítra fotky z mobilu, jak srnče stáhnu, spolu s fotkama do tématu účinky kulových ráží.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ráno jsem vyrazil do lesa mrknout se jak tam chodí prasata. Nejdříve jsem si sedl na kazatelnu a přišlo mi samotné srnče. bohužel, když mi stálo na frajplace tak jsem si ho zradil a potom jsem musel střílet trochu přes stromky. Tak jsem si našel skulinu a střílel na jistotu za lopatku. Měl jsem s sebou 3006stku a byl to docela brutus. Z jedné strany dírka a z druhé koukala půlka vývrhu. bohužel jsem neměl fo»ák. (spí? naštěstí) :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: co dodat,snad jen "gratuluju k úlovku".

P.S. jede? 150km a nic a ráno si odskocis od plotny a bác :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Nazdar bazar. V uplynulém období jsem měl proměnlivo dě?tivo. V sobotu ráno jsem šel po hraně ravíru jen tak kvůli škodné a snad i pro jeden kus holé srnčí který mám střílet.Z šípku mě vyletěl bažant a letěl přes pole po kukuřici u málého remízku jak jsem ho sledoval dalekohledem najednou ze stromu se urval dravec a přímo na bažanta. Byl to jestřáb. bažant zareagoval ale jestřáb na něj uhodil a v dalekohledu jsem uviděl kontakt šel jsem se tam podívat a opravdu v trávě jsem našel zhaslého bažanta. Toto jsem v takto přímém přenosu ještě neviděl v remízku mán umístněný sklopec na škodnou a tak jsem ho šel zkontrolovat a co nevidím ve sklopci mi běhá krásná kuna takže reakce je jasná. ještě odpoledne jsem střelil ten kus holé a byla sobota jak vy?itá.Ale vždy není svátek V pondělí večer mě překvapila má fenka kokra jak velice rychle dýchá a je totálně špatná bez varování mi ode?la PEGY tam odkud není návratu během jedné hodiny v náručí. Prostě šok který ještě teď nemůžu rozdýchat. Snad pochopí ten kdo něco podobného se psem zažil. Po devíti letech takový rychlí konec. Mám jí pochovanou vedle její matky v revíru. Závěrem bych chtěl říct že všechno co se děje kolem myslivosti nemusí být jem pro radost. Milan
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

je to hrozný když odejde pes kterýho máš rád ale děkuj tomu nahoře že to bylo rychlý já jsem jezdil půl roku na veterinu na nic doufám že se mi to už nestane.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Milan Zelinka:
Je to smutne. Ja letos zakopal sveho 19let stareho psa. Nebyl lovecky, ale byl to muj kamarad. Kazdy hezky zazitek je v zivote drive nebo pozdeji vykoupeny nejakou tragedii.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Vhool: Dík za gratulaci. Teď ho jdu rozdělávat. Nechal jsem si ho na podíl. Fotku po stažení dám do účinků střel. Vypadá to strašně, ale po oddělení ?eber je zbytek v pohodě.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak ke mně byla Diana tuto sobotu velice vdečná.
Bylo pochmurný ráno,válela se mlha,přesto pro mě bylo toto ráno pro mě nezapomenutelné.Podařilo se mi ulovit první kus dančí zvěře v životě.
Přesto první pocity nad uloveným dančetem byly smí?ené.člověk pro?ívá radost nad úlovkem,vníma celý rok v honitbě nachozených čekaný i trochu smutku o jakou krásnou zvěř přírodu obral.
LESU ZDAR
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tomfi:
To uz musis mit tak nejak v sobe vysvetlene... zda delas neco pro prirodu, nebo jen zabijis nevinna zvirata :roll: Nekomu to trva hold dele, nez si to v sobe nejak vysvetli.

Jinak gratuluji k ulovku (doufam, ze nam ho predvedes ve fotogalerii).

Lovu!
vhool

Příspěvek od vhool »

Připojuji se ke gratulacim a jeste dodam,že vse je jednou poprvé :wink:

p.s.neodpustím si jedovatost,jak je to se zodpovědností při střelbě za mlhy? :wink:
Odpovědět