Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Já loni na Slovensku u kamaráda střílel na jezevce. Kolega týden před tím střelil samici, která měla 22kg. Jezevec mi vylezl z nory, žel patnáct metrů doleva, já seděl za horským potokem a dal jsme mu na 20 metrů dvě rány 5,1mm broky a taky mu to nestačilo. Zmizel v noře ve skalách a bylo hotovo. Je fakt, že to byl pěknej kousek, ale hou?evnatost této zvěře se podle mě nevyrovná ani divočákům. A to tak už zažili u jezevce zhojený průstřel plic hornetem...
Naposledy upravil(a) perdix dne stř 11.10.2006, 21:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No já na Slovensku slyšel taky úplný zkazky, návod jak na to jsem měl z Ko?ic, chtěl jsem si vzít kulovnici, ale to mi řekli, že určitě zdrhne do nory.
Je to ale krásnej lov.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja na nej mam ted take spadeno. Dostane .308 IB a bude hotovo. Nikam uy nepujde. S tim jsem si jist 8)
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Andy píše:Ja na nej mam ted take spadeno. Dostane .308 IB a bude hotovo. Nikam uz nepujde. S tim jsem si jist 8)
Jezevce jsem ještě nelovil, i nory už totálně ne,ale mnohdy je Možná lepší si počkat u ochozů,občas je jezevec vidět i na strni?ti.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

U nory je to kouzelnej lov, s lovem na strni?ti se to nedá srovnat. Dost jezevců padne i na vnadi?tích na černou, mají rádi kukuřici. No ale u nory je to klasika, fakt to nemá chybu.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Přesně tak, u nory je to klasika. Nechce to kulovnici, může? si poškodit kožešinu a u brokovnice zase nestřílet na hlavu, aby jsi nezničil lebku. Jezevec je takový predátor, který by měl mít trošku úcty a ne ho likvidovat tak jako lišku kdekolik a jakkoliv.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

stál jsem u několika vsuků,, je to místo neuvěřitelně provrtané o rozloze tak 60x20m, tam, kde jsem střílel to je 16m, Použil jsem kulobrok ráže 12 a broky 4,5 mm. střílel jsem na hlavu, jinam to prý nemá cenu a vždy uteče do nory. Po ráně se jezevec překulil přímo do nory, celé dopoledne jsme tam byli s jagem, kopali, šlo to strašně do hloubky, pejsek jakoby s něčím cloumal, nejdřív to bylo blízko, ale postupně se zvuky vzdalovaly, na zápas to nevypadalo, tak jestli ho táhnul dál do nory. V každém případě jezevce nemám. Ale letos to ještě zkusím. Nesmrtelní nejsou.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No a kuli nikdo jezevce jeste nestrelil? To mi nerikejte, ze kdyz ho vemu kuli, ze utece do nory? Liska zustava v ohni pokazde.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No, já si to o liškách myslel také, a je fakt, že většinou to tak je, ale letos jsem střílel lišku s 223 se střelou 50 grs BST Winchester, s touto kombinací jich mám desítky až do 288 m, vždycky zůstávaly na místě, teď v mrazu -8° C liška vyrazila jakoby nic, doběhla 60m k mezi a tam zhasla. Přesný střed komory, barvila jak srnec - taky jsem na to koukal.
Jednou jsem ji prostřelil na konci ?eber s 7x57R na 50m, celý li?čí játra zůstaly na nástřelu, liška utekla cca 8Om do lesa. Kočky prostřelený 7x57 utíkaly někdy taky, až neuvěřitelný dálky, jednou jsem ji dostihl až po půl km, a to jen díky jezevčíkovi, kompletní vnitřek táhla za sebou, dostřeloval jsem ji na stromě.
Je to tak, nám se zdá přesně stejný zásah, jako jindy, kdy to zůstalo v ohni, ale oni si potvůrky dělají co chtějí.
Viděl jsem velkého jezevce, přejetého kamionem, prakticky na placku, stál jsem u něj (je to měsíc) a jezevec pořád dýchal a s neuvěřitelným vypětím se sunul ke ?karpě. Přitom vůbec na nic nereagoval, byl v agonii.
Kdybych to neviděl, nevěřím.
vhool

Příspěvek od vhool »

figi,kde loví?,že už tam máte mráz -8 ???
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No my ho tady letos v únoru opravdu měli. a i daleko silnější.
vhool

Příspěvek od vhool »

:mrgreen: ..to chápu u nás taky v zimě mrzne.já že jsi napsal "teď v mrazu -8"tak mi to nedalo... :wink:
Odpovědět