Srnčí ražničí

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Srnčí ražničí

Příspěvek od nohavica stanislav »

Srnčí ražniči:
Maso ze hřbetu nebo kýty dobře odblaníme, nařežeme na plátky které lehce naklepeme, nakořeníme pepřem a solí a lehce poprášíme paprikou, lehce počesnekujeme. Plátky skládáme na sebe do misky, nahoře zakápneme olejem a rozetřeme aby neosychaly, necháme několik dnů odležet, v ledničce i týden. Rozřežeme cibuli na čtvrtky a rozloupeme na lístky. Napichujeme na polovinu špejle první cibuli na ni plátek uzeného bůčku a maso ,to samé stále až do konce špejle. Nesmíme dlouho smažit abychom maso nevysušili. Příloha brambor nebo hranolek, tatarka, zeleninová obloha. Je to sváteční pochoutka. :lol:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Zdar, já si nemůžu pomoct, ale do ra?niči mi připadá lepší klasická slanina. Proti uzenému bůčku však nic nemám. píšeš ale, že to sma?í?, tzn. dělá? to na pánvi?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

I ten česnek na srnčí je takový zvláštní.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Sma?í se to na pánvi nebo na pekáčku pokud se toho dělá více. N ěkdo na to používá slaninu,někdo přidává kolečka domácí klobásy.všechno je výborné. Při sma?ení třeba taky obrátit.Jedl jsem to už i bez česneku ,taky výborné.V naší oblasti je to oblíbená pochoutka při srnčích hodech.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Já na tu jehlu s masem cibulí a ?pekem přidávám natenko nakrájená kolečka jablek bez slupky. celé to obalím alobalem a dám péct do trouby na 170°C skoro na hodinu. pak to vybalím nechám ten alobal s jehlami na pekáči přidám 20°C na teplotě potřu medem a ?oupnu to do trouby ještě tak na patnáct minut nepřikryté. Není potřeba to kazit nějakou přílohou...nejvýš krajíc chleba se hodí ještě před jídlem na utření uslintaných vousů... :P :lol: :P
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Odpovědět