Chování na posedu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Nina »

Zdravím.
Já osobně na kazatelně někdy skoro ani nedychám...spoléhám hodně na sluch, takže jakmile zaslechnu šústnutí, tak přestávám dýchat! :)
Kouř zvěři určitě nevadí, i když spoustu myslivců, říká, že to tak není...tak já jsem o tom přesvědčená. Horší to je se světlem z cigarety. Té si zvěř všimne a je po...
Co se týče vašich rad s vykonáním potřeby jsou určitě dobré, ale neplatí pro všechny... :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Leon »

pro ženy dělají speciální láhev stačí dojít do zdravotnických potřeb :wink:
CZ 550 american 308win.
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Nina »

Leon píše:pro ženy dělají speciální láhev stačí dojít do zdravotnických potřeb :wink:
:D :D :D Zatím jsem ji nepotřebovala...ale díky.
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

tak vas zase zdravim. vcera som si privabil v noci lisku na vrestadlo. pribehla zpredu a potom sa stocila bokom. uvidel som ju asi 70 m pred posedom, kym som chytil pusku, uz zmenila smer a bezala k lavej strane. pusku som najprv polozil do predneho okna, ale rychlo sa presunula, tak som musel prehodit pusku do laveho okna. ked som ju dostal do kriza, utiekla, takze je mi jasne, ze som si ju zradil... ako to robite vy, ked sa rychlo blizi liska a nic nestihate?
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Jiří K. »

Štěknu buď se zastaví nebo ne.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Tim »

Já když mám v plánu lov s vřeštidlem, tak lovím ze země a většinou brokovnicí. Je to operativnější než posed a kulovnice..
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

a ked raz lisku zradim, je 100% iste, ze uz nikdy nepride na vrestadlo?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Tim »

To můžu potvrdit. Nikdy mi nepřišla na vřeštidlo ta samá liška, kterou jsem předtím zradil. V takovém případě volím pauza a následně ptačí nářek. S vábením lišek mám myslím dost zkušeností, pokud chceš cokoli vědět tak SZ nebo se přesunem do příslušného vlákna, třeba sem viewtopic.php?f=9&t=81&p=93774&hilit=v% ... 1ek#p93774
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Jirka C. »

Taky jsem v začátcích vřeštil s dalekohledem na očích a flintou v rohu kazatelny... :D

Většinou napoprvý nejde. Pokud nepískáš jako rozhodčí na hřišti, tak i když dělá, že jí to nebere, většinou si tě nadejde, jde si pro vítr. Ale výjimky jsou. Stalo se mi, že jsem na 300m za tmy zpozoroval lišku na strništi a po zavřeštění do toho kopla a rovnou na mě. Než jsem jí stihnul najít v puškohledu, měl jsem jí pod žebříkem, kde si načuchla mojí stopu. Takže do jedný ruky flintu a do druhý vřeštidlo...

Jestli ti ta samá bude reagovat na vřeštidlo i v budoucnu, netuším. Když jsem něco posral, už jsem si to na stejnym místě nedovolil zopakovat :-) Ale osobně si myslím, že už jí nenachytáš...
Mimochodem, divím se, že ti přišla, když kaňkujou.
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

Jirko dik za info. co sa tyka vrestadla, mam skusenosti cca 1 rok. u nas je polny revir a rovina. minuly rok na vrestadlo prvy krat zareagovala liska vo februari a naposledy v maji. potom az do decembra nic. no a teraz, za poslednych desat dni, som privabil na vrestadlo dve lisky a jednu na myskovacku. mam pocit, ze u nas sa zacina liscia ruja trochu oneskorene...

ad reakcia po vrestani: ked som parkrat vrestal za svetla a mal som moznost vidiet lisku uz zdaleka, tak skoro vzdy uhanala rovno ku mne. malokedy sla po vietor. zial vcera vecer som ju uvidel neskoro, predsa len, aj ked bol sneh, ta viditelnost nebola az taka dobra.

zato sa mi pravidelne stava, ze vidim lisku na cca 1 km a na vrestanie absolutne nereaguje... nechapem preco.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: chovanie na posede

Příspěvek od motolada »

Preco no preto že to není stroj. Prostě ji zajíc nezajímá. Klidně si ji můžeš i zradit, pokud ji jednou zradis tak přijde znovu ale ne každá a nejdřív za 2mesice.Jinak kankovani nemá s vabenim nic společného, prirovnej si to k srncimu. Takže momentálně stekot, vrestidlo až zadruhe.
Je pravda že chodí 2ma způsoby pozvolnym hledáním a uprkem k tobě -to je nejkrásnější.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Tim »

A jak už jsem Ti psal v SZ, na vřeštidlo chodí zpravidla dospělé statné lišky. Nereaguje třeba proto, že si nevěří. Přecijen ta liška jde za raněným zajícem s tím, že ho musí uzmout jinému predátorovi... Takže to, že nereaguje nemusí být Tvá chyba.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: chovanie na posede

Příspěvek od oziris »

Tak ja chapem, ze liska nie je naprogramovana, ale podla toho, co som doteraz zazil, mi to pripada tak, akoby liska reagovala ochotnejsie na vrestadlo, ktore sa ozve relativne blizko nej. Vo vzdialenosti nad 500 m uz dospela liska vobec nereaguje. Asi nepocuje :) S tymi liscatami a vrestadlom potvrdzujem, to som sam zazil a liscata boli cca 200 metrov, ziadna reakcia.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: chovanie na posede

Příspěvek od motolada »

Mám osobák na 600m,slysi velice dobře.Co se tyče stáří tak není problém s mladou, ale spíše záleží na roc.obdobi a potravninabidce.Na vrestidlo mám nejvíce ulovku všeho stáří a pohlaví. Sorry za slovosled píšu na mobilu a to je utrpení.
Jinak čím je blíž tím méně vrestet, stačí jen se ozvat nebo ji přivést myškou nebo ptáčkem.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: chovanie na posede

Příspěvek od Jirka C. »

Tohle vzdávám...
"Nereaguje třeba proto, že si nevěří..............."
Odpovědět