Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od hofi »

No právě se chystám jít sednout vezmu si Nordika a když nezabere ani vlečka s lúžkem co jsem odpoledne natáhl tak zkusím vábit.U nás je právě trochu vítr tak jsi myslím že lišky budou čarovat lesem nebo mezema co dělí pole a louky.
Zítra dám vědet jak sem dopadl :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Zdenek41 »

Skolení a zase jen skolení.Vřeštit u houští a pak když vím,že jednu fenu honí třeba tři psy.V této době je lepší počkat u lesních třeba i asfaltových cest.Lišky po nich rádi běhaj,hlavně ráno.A pak zasednout před sednou večerní u nor,to platí.Jinak u nás běhaj dvojice i ve dne.Víte jak se to říká"Když je ču...v p...,tak je rozum v prdeli....."Tak to platí i u kmotřiček a je toho potřeba využít.Jenže jak říkám málo,kdo to žere za kůži nic neni tak nás chodí pár.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od savazka »

Od 1.1.2012 do konce prosince se u nás ulovilo 25-28 lišek...A teď na sněhu je to stejně rozlítané až hamba! Liščí stopa co deset metrů. Od doby, co je sníh jsem viděl čtyři, střelil pouze jednu. !!!ALE NESKOLÍ!!! Stopy chodí pěkně v páru to jo, ale neslyšel jsem ani jediné zaskolení. A že jsem se už něco naseděl! Ticho jako v hrobě a to jsem se tak těšil!!!:(
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od hofi »

Tak včera jsem zasedl na kazatelnu ve 20"30h bylo vidět jak ve dne ale krom pár zajícú a srnčího nepřišlo nic seděl sem aš do 0"30 pak jsem se zbalil a šel kousek níž pod kazatelnu asi 500m sedl si na pařez a zkoušel jsem vřeštit směrem ke struhám,po hodině sezení jsem pěkně promrznul :D tak jsem to vzdal a šel jsem domú,cestou jsem viděl opět pár zajícú ale po liškách se slehla zem nebyli ani slyšet že by skolili.Doma jsem koukl na teploměr a ten klesl na -11C :) zalehl jsem do pelechu a přemýšlel jsem jak nad lištičkama příště vyzraju :D
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od vesrad »

U nás od novýho roku po liškách ani vidu ani slechu. V prosinci jsem na prvním sněhu střelil 2 během týdne - vždy příchod na kazatelnu, půl hodiny klid, zavřeštit zajíce a do deseti minut jsem ji tam měl.
Od novýho roku jsem proseděl tak deset nocí na několika místech (pole, kraje lesa, stoh slámy) a nikde nejsou vidět. Kámoš ze sousední honitby říká, že u nich taky nic. Divný, když nejsou vidět během kaňkování taky kdy??
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od hofi »

Byl jsem po obědě se psem a tam kde jsem včera vábil tak tam šli zrovna dvě podle stop liška a lišák ale chodí asi aš k ránu :x
v mích stopách při odchodu z kazatelny byli stopy kuny,jestli za to múže úplněk nevím,v noci bylo opravdu světlo jak ve dne :)
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

Do lesa nemůžu ale tohle je fakt nádhera..
http://www.youtube.com/watch?v=0yUwM5mHBD8
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od fesoj »

Spisovatel František Fric kdysi napsal, že kdo neviděl myškovat lišku, neviděl asi ten nejelegantnější zvířecí pohyb... Já jsem sice něco podobného pozoroval v reálu mnohokrát, ale aby se liška takhle ponořila do sněhu, to se opravdu hned tak nevidí !
Kritériem pravdy je praxe.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Vojta »

Tak tohle video je opravdu uzasne! U nas je take ticho,lisky skoli jen sporadicky. Stopy videt jsou,ale lisky ne. V puli ledna jsem obeznal v jedne lokalite velky pohyb lisek. Pri nasledne ranni cekane se mi podarilobehem 5-ti minut ulovit dve lisky-par fena a pes. Od te doby jsem lisku nevidel. Zazitek ovsem velky pri sledovani lisciho paru!
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od lörinc »

Fesoj: u nás by si rozbila ciferník o zem. Když si kleknu tak mám sněhu po kolena :lol:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od motolada »

Lišky poslední dobu jen krmím,jejich lovu jsem se moc nevěnoval.Předevčírem jsem to zkusil,hustě padal sních.Už jsem byl jak sněhulák,flinta nebyla vidět,dalekohled zamlžený.Jen puškohled s krytkama byl na 100%.
Tak jsem to zkusil,výsledkem byly 3 přivábené lišky a jedna kuna.
Lišky jsem si zradil,protože na posedu byla podlaha plná sněhu a křuplo to,navíc je blbě postavený.Je mě na něm vidět jak se hnu,na jaro ho celý předělám.
1 se mnou pěkně vyběhla otočil jsem ji asi na 300m a šla ke mě,najednou se ztratila a objevila se za 8 minut za mnou???! :shock: Jestli to byla ta samá tak nechápu.Pokud to byla jiná tak klasika při vábení :lol:
2 si pěkně sedla a dívala se kde se ten zajíc vzal na stromě,bylo to pro mě daleko tak jsem neriskoval.
Kuna na mě začala vrčet hned po vábení ze stromu vedle tak jsem ji musel uklidnit.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od BwanaHunter »

Koblížek píše:no takhle jsem to zrovna nemyslel, jak ty říkáš (za každou cenu) :D ale když je dobrá šance tak neváhám.. vřeštidlo mám od Devany, ale zatim jsem s ním úspěch neměl. spíš sázím na lasičku, ta je celkem dobrá, ale taky s tím začínám, takže se musím stále učit..tady je kaňkování v plném proudu, jen ten mráz, jen ten mráz... jsem po nemoci a tak to nechci uspěchat s tou vycházkou..ale vím asi o pěti místech, kde teď lišky opravdu jsou, takže v neděli nastřelím nový puškohled a večer jdu :P jen tak pro zajímavost, jak vábíš?na slepo a nebo až když i vidíš, a v kolik??
Tak záleží taky jaké je roční období, a jaké lišky se snažíš přivábit. Teď v zimě si obeznám podle stop, kde lišky chodí, tam jdu. Vábím na slepo, nelovím na pláních s viditelností x set metrů. Na vřeštidlo chodí obvykle dospělé lišky, což je mým cílem teď v zimě, a chodí i v době kaňkování, ale převážně feny. Na lišáka je lepší skolení. V létě, když chci zredukovat nějaká liščata, vábím na myškovačku nebo na ptáka (ne svýho :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

Tak možná se máme co učit....podívejte se od desáté minuty..chápu že to asi neudělali za jeden den, ale stejně...
http://www.youtube.com/watch?v=mmDtwMO1fKE
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Georg.H »

tyhle akce polaci dělaji 2-3 dny v kuse,a rozlohou jako u nás kraj
a vzniklo to na popud úbytku drobné zvěře, a začali to někdy v 80 letech a drobná se o5 zvýšila...
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

Chlapi máte někdo zkušenosti s tímto? http://www.bestfoxcall.co.uk/ http://www.youtube.com/watch?v=DIuhRUyARWM našel jsem to na jednech englickejch stránkách za asi 14 liber i s dopravou, ale asi jen po británii.docela by mě zajímalo, jak to funguje a jestli to bude fungovat i u nás, objednal jsem hejkala a tak se chci ještě trochu dovybavit.dík za info.
Odpovědět