Lovecká pumpa

Vše o brokovnicích
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To: Splnit si přání a udělat si radost, tak to má být! Nenech si to zkazit od formálních vyznavačů mysl. tradic a inkvizitorů. Můj názor znáš.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

JK to napsal velmi dobře. Asit ak nějak jsem to myslel i s těmi přesnými ranami, kdy jsem zmiňoval tu "technickou" zaostalost oproti automatu. Jak jsem již jednou mínil, rozhodně, kdyby mi to mělo vadit, tak by mi více vadily automaty, protože ti rádoby myslivci z nich sypou jednu ránu za druhou jak píše JK. Já jsem byl jednou na honě s automatem a musím se přiznat, že to byl po?itek. Po zajíci jsem vždy dal jen jednu ránu, protože jsem věděl, že ty ostatní nemají smysl, ale ta střelba je úplně o něčem jiném. Velice zvažuji jeho koupi s tím, že bych si nechal namontovat omezovač na 2+1, tak jak to má být, a chodil s tím jen občas na takové ty zasněné lovy v přírodě. Také ten plast hodnotím jako praktický. Sice méně vhodný pro myslivost, ale praktický. Rozhodně to vypadá líp, jak pří?erně o?oupané pomalu až plesnivé pažby starých rezavých brokovnic.

No nebudu se opakovat, šak toto jsem už jendou psal ...
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Nemyslivecké?

Příspěvek od cejlon »

Co může být nemyslivecké?Nemyslivecky se může? obléct,nemyslivecky se může? chovat, mluvit, nemyslivecky může? střílet, ale osobně když se na tu pumpu v té dřevěné pažbě koukám,tak na ni nemůžu najít nic nemysliveckého?Pěkná flinta,pěknější než leckterý automat. Ve 20 ráži to musí být super. Jde jen o technické řešení přebíjení a především o to,že spousta myslivců si nedokáže ani trochu představit jak by s tou zbraní zacházeli - natož aby s ní ještě chodili po lese :shock:
vhool

Příspěvek od vhool »

no jeste bych navazal na tu debatu "myslivecke nebo nemyslivecke" pri takovych debatach se mi zacina posledni dobou varit krev.je pravdou ze osobne nemam rad automaty at kulove nebo brokove ale je to muj nazor a nikomu ho necpu.co se tyka jakekoliv zbrane tak vem cert zda je myslivecka nebo nemyslivecka.95% zbrani o kterych zde nekteri jedinci rikaji ze jsou myslivecke tak vzniklo jako vojenske nebo pro ucel likvidace zive sily v jakekoliv podobe,ze se nektere hodily k lovu na to ci ono je druha vec.vemte si jen prechod z predovek na opakovaci kulovnice.myslite ze taky byly tak ohnive debaty kolem tradic? ja osobne myslim ze ne.to jen dnes je pro nekoho normalni nebo modni papouskovat par ulitlejch nazoru z dob komunismu kdy tato "tradice" odsuzovat pokrok byl lidovy folklor.

to ed: nenech si do toho kecat,ja kdyz jdu po reviru s mojim milackem 300 WM tak uz nikdo ani necekne protoze vi ze je poslu s usmevem do pr.... :wink:
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Kdysi jsem v literatuře našel odkaz na názor (letošníková) někdy z -náctého století,kdy byli odsuzovány ty nové hřmotné hračky,jako něco co nemá mít v lese místo(tedy vedle ku?í) :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja uz ji mel. Kdyby to povolili... du zase do toho. Natrenovano mam :lol:
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

100% souhlas Vhool a Edelweiss nenech si kazit radost z kvalitní a praktický flinty!
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Jednou o mě jeden majitel loveckého revíru prohlásil,že by mě k sobě nikdy nepozval že u něj nejsem žádnej myslivec protože nosím nau?ničku. A stejného majitele jsem potom viděl jako prvního střelit devadesátikilovou bachnu přesto,že nám hospodář kladl na srdce abychom stříleli jenom prasátka do padesáti kil. protože to je pan majitel sice ne našeho revíru,ale zve si k sobě myslivce z celýho okresu tak všichni drželi hubu včetně mě. Kdybych se do něj obul tak mě naši sprdnou,že je kvůli mě přestane zvát. :evil: S takovejhlema hajzlama se obtí?ně dodržujou tradice kór když mám obrovskou chu? mu podle starý tradice nafackovat hubu.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak jsme dneska v našem MS uspořádali takové menší střelby něco v kombinaci loveckého parkůru a skeetu. Sryndy kopec, střelba po jednom holubovi s tuplem, celkem 15 holubů dvě kola. Přijeli kamo?i včetně Litellwolfa a Edelweisse. Ed jak jinak, než s pumpou. Po té co jsem závod ukončil s 2x 14 a po rostřelu bez tuplu 13ks, jsme nastoupili na srandamač. ?tonty s trošku od holuba oddálili a já si od Eda půjčil pumpičku :twisted: No tak po té co jsem po prvnním mnutém holubu (střílel jsem s tím poprvé) si zvykl na to jak to držet při tuplu, tak jse jich i s touto pumpou nastřílel 12 z 15. Pravdou je, že většinu první ranou, ale asi 3x jsem otuploval a trefil!!! takže i s tímto to jde. A celkem v pohodě jsem si stím zabouchal. Uznejte, že na to, že jsem to držel poprvé, tak to bylo celke slušný i s TUPLAMA!! Které jsem TREFOVAL!! No víc popí?u snad jindy, dnes jsem už ztahaný jak kotě :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

No - já mám pumpu moc rád. používám jí hlavně na kachny, je to zatím bezkonkurenčně nejlepší flinta na večerní tahy, co jsem kdy měl v ruce. Je to starý Winchester ve dřevě. hlaveň dlouhá až do nebe a 3/4 zahrdlení. Je to ú?asný, jaký vej?ky se s tím dají sprasknout. Včera čtyři kousky, až na samou tmu....
Jinak jsem s tím blbnul na střelnici dost, dá se s tím krásně trefovat a při tro?e tréninku i velmi rychle přebíjet. Pumpu jako loveckou zbraň doporučuji. Mám ale radši dřevo než plast.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

To by se mi bylo bývalo hodilo včera, plastová pumpa...:-) Psa nemaje jsem se brodil po pás ve vodě a bahně - co nadělá?, když dvě kachny byly jenom křídlovaný a musel jsem pro ně rychle domazat, než uplavou. Další kachně jsem jenom vystřelil světlo, takže se točila na místě - ale taky tak šedesát metrů ode mě... :roll: A husy mi ulítly...táhly tak 100m daleko a nezatočily se tak, jak bych si přál. :cry:

Počítám, že další pumpa bude Remington 870 s výměnnými laufy - jedná dlouhá s ventilovanou li?tou a výměnnými choky, druhá cylindr s mířidly na slugy. Příjemné na naháňky.

Edit: oups, měl jsem na mysli samo model 870... :wink:
Naposledy upravil(a) Childeater dne ned 09.9.2007, 15:52, celkem upraveno 1 x.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

Jak je u Remingtonu vyřežená klapka zesopda při nabíjení? Zůstane při nabíjení v horní poloze, nebo jí musíš s každou patronou stlačit, před tím než ?oupnež patronu do tubusu?
Jednou jsem si takhle pěkně přiskřípnul prst... :D
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Ta klapka je docela jemná. Rozhodně jemnější, než u ruských automatý, které ty prsty ne skřípali, ale dokonce ?raly :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To mosin: hezkej výkon, ale nemyslím si že to má společnýho něco s tou zbraní protože jak s nadsázkou říkáme my "stíhači"..... "dobrej pilot zalítá slušně i na vratech vod stodoly...." :lol: :lol: :twisted: :twisted:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

Jednou si mi povedlo pumpou na jeden nálet střelit čtyři kachny... :D To byla ale opravdu náhoda jak sviň, už jsem to pak nikdy nezopakoval...ale občas se s tátou bavíme tím, že si vyhazujeme do vzduchu plechovku a soutěžíme - cílem je udržet jí co nejdýl ve vzduchu...:D
Ú?asná zábava.

Ede, střílí? z toho na lovu magnumy, nebo klasiku 12/70?... :wink:
Odpovědět