Lovecká pumpa

Vše o brokovnicích
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Lovecká pumpa

Příspěvek od cejlon »

Ahoj,dívám se dívám po pracovní brokovnici a docela mě zaujala broková pumpa Remington 870 Expres ve dřevě.Máte někdo zkušenosti s tímto typem zbraní k výkonu myslivosti.Nějak cítím,že by to mohlo být velmi dobrý na tlumení škodné,k vycházkám se psem i na naháňky a do leče.Navíc pět nábojů v zásobníku,bez zákoné nutnosti mít omezovač. http://www.remington.com/products/firea ... xpress.asp dík za příspěvky!
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

pumpa

Příspěvek od cecetkapavel »

1) Pumpu jsem neměl a nemám.
2) Asi by to mohlo někoho svádět k rychlé střelbě bez pořádného míření.
3) Dvě sezóny jsem chodil s jednuškou 12/76 dlóóóuhý lauf. SUPER!
4) Pěkná dvojka, nebo koza, jsou prostě "myslivecká tradice".
5) Vypadá celkem dobře, kolik váží?
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

proti gustu žádný dy?putát. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

váha

Příspěvek od cejlon »

...ve 20 ráži by měla vá?it kolem 2,8 kg ve dřevě.Samozřejmě,že na hony na drobnou a společné akce,kde jsou i hosté používám kozlici.Takhle na první pohled vypadá skoro jako automat a ten je už jaksi,,myslivecká tradice".Ta flinta má hodně ?iroké využití.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Přesně jak řekl Fery proti gustu žádný dy?putát ale pro účely jaké jsi jmenoval se mi zdá lepší automat hlavně co se týče zveře myslivosti škodící a i v našich zeměpisných ?ířkách a při povaze našeho pojetí myslivosti přijatelnější než pumpa.
Já osobně tvrdím že kozlice je kozlice pumpa mě opravdu neoslovila...
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Mě osobně pumpy k srdci moc nepřirostli, vlastně vůbec, nepova?uji je za lovecké zbraně, na honu bych to dost odsuzoval, na individuálních lovech v ní nevidim žádný výhody oproti automatum, když už někdo má tu potřebu(sám mam takovej ten automat, kterej vyráběla ČZ 20/65 a vytáhnu ho párkrát do roka, na hony mam zásadně kozlici). Česká myslivost má dost hluboký tradice a připadá mi škoda ja nedodržovat a taková zbraň si myslim, že rozhodně tradiční neni, to? můj názor...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Souhlasim s Jirkem. Na hon krasne staci dvouranna zbran, je treba zveri dat sanci. Pred par lety jsem byl na hone (jako honec) a jeden chlap mel pumpu(celou cernou a misto dreva plast :? ) a vypadalo to opravdu divne a nemyslivecky. V jedne leci s ni dokonce vystrelil 5 ran na jednoho kohouta :x
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Ede, myslim, si, že porovnáváš neporovnatelný, to, že je pumpa nemyslivecká zbraň, alespoň v našich končinách a vzhledem k tradicim si myslim, že je jasný. Mě by bylo dost trapně, kdyby mě někdo s takovou zbraní vůbec viděl, natož jít s ní na hon... :roll:
Co se týká střílení tak je úplně jedno, co má kdo za zbraň a může mít tradiční zbraň a střílet s ní jako magor a naopak může dodržovat veškerý zásady myslivosti a bezpečnosti s pumpou a nebo něčím podobným, ale ani jeden pro mě myslivec neni... :roll:
Správně jsi upozornil, že v jiných zemích se s takovou zbraní klidně LOVÍ, ale nevykonává se s ní myslivost a v tom si myslim, že je ten hlavní rozdíl...
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Můj názor na Edovu zbraň je nasledující: Flinta je to pěkná,je otázkou času,kdy se u nás tyto zbraně (Amerického stylu) roz?íří...každý člověk si v průběhu života určuje a plní sny a Edoj se splnil...když sly?im jak se dřív scháněli kulovnice a člověk bral první co mu přišlo pod ruku a když si dneska člověk může koupit skoro "co chce"...tak myslim že neni co ře?it...čas ukáže...Rozhodně bych ho neodsuzoval a neřikal mu že nectí tradice...jak sám říka maskače jsou horší...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Edelweiss:
je to všecko o těch tradicích v evropě, alespoň střední(v podstatě v celé kromě Británie) se prostě takovejma zbraněma nelovilo a tudí? pokud chci být myslivcem, tak kromě toho, že se tak budu chovat, tak musím i tak vypadat a s pupmpou přes rameno a ještě třeba s kevlarovou po?bou si myslim, že tak člověk nevypadá a spíš bych ho přiřadil jak říká? ke kovboji, prostě tu nejsme v USA, kde je to běžná zbraň a nikomu to divný nepřijde... Automat dřív vyráběla zbrojovka a lidi si na něj tak nějak zvykli, ale o tom, že by někdy vyráběla pumpy, to jsem neslyšel, Možná proto je to tak neoblíbená zbraň... já osobně samonabíjecí kulovnice v oblibě nemam, jedinkrát v životě jsem s ní střelil danče, pro mě je vrchol kulobrok a nebo ještě lepší troják...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Edelweiss:
Já ti jí v žádnym případě neberu, jen když už někdo chce takovou zbraň, tak nevim, proč si raději nekoupí nějakej automat o berety a nebo browninga, jedinej rozdíl je asi v zákonym omezení, který tam má v dne?ní době málo kdo a nemusim se starat o přebíjení... Možná jedinej rozdíl je ve spolehlivosti. Já jen říkám za sebe, že mě se taková zbraň příčí, sám bych jí nepoužíval a když s ní někoho uvidim, tak si o něm pomyslim své(jsem jenom člověk...), ale pokud se bude chovat rozumně, střílet rozumně, protože to neni jen o zbrani, ale hlavně o lidech... :wink:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Souhlas s Edem..když se v našich končinach začne objevovat stale častěji,tak si na ni bude zvykat více a více lidí..proč se bránit pokroku? každy si pak pořídí to na co má a co se mu líbi a bude mu plnit účel ke kterýmu si to pořídil..

To Jirka83: Chtělo by to soudit člověka podle rozumu a ne podle vybavení!
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Edelweiss:
Myslim, že už jsme si svý řekli... :-) každej si udělá první dojem a ten se pak může buďto utvrdit a nebo změnit... každopádně nejsem konfliktní typ a určitě nejsem člověk, kterej by na základě vybavení někomu něco zakazoval, musíš jen počítat s tim, že v současný době jdeš tak trochu proti proudu, což je vždycky tě??í...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak když bych to chtěl ře?it a dívat se na tradice, tak jediné co by mi asi vdilo by byl ten plast. bohužel však vím, že je to velice praktické a obzvlá?tě na účely, na které si je Ed pořídil je to velice vhodné. Vemme si, že i na "hloupého" varminta se ještě furt mnoho myslivců dívá přes prsty a všichni dotyčného pova?ují za b.ba. A to jen pro to, že nikdo nechce sly?et o té přesnosi a výhodách: vždy» já střílím se ZH a je to taky přesné. No a jestli vadí mechanosmus pumpy?? vždy» je to teoreticky neautomatickej automat, takže dle mě je to lepší jak ten automat. takže nevím. Pravdou je, že lidi z toho mají rozporuplné myšlenky, ale když jim nevadí vojenské automaty ba dokonce s vojenskou municí, tak se teda divím, že se myslivci zastavují nad pumpou.

Pravdou je, že Americkýma tradicema bych to neobhajoval.

Dle mě je to jen o tom, že tato konstrukce se u nás nevyráběla a ne proto, že by to nebylo tradiční, ale proto, že naši myslivci by si to nekoupili a to z?ejmě z důvodu: A proč bych měl opakovat, když to ten automat udělá za mě? Jednodu?e bych řekl, že je to technicky spíše krok zpět, protože ta střelba je "méně" pohodlná.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO : Edelweis

Tak mě nevadí, jak to vypadá. Pumpa je naprosto spolehlivá zbraň(proto ji často využívají spec. síly) a umo?ňuje maximálně využít výkon brokových nábojů ( existují verze s dlouhými hlavněmi na super. magy) pro střelbu na kachny a hlavně husy. Tam bezesporu patří. Jedinou nevýhodou může být to, že druhá rána má delší vzdálenost menší přesnosti, pro větší časovou prodlevu vzhledem k manuálnímu přebití a tím zhoršenému zamíření. Tím myslím skutečnou střelbu, ne zasypání blízkého cíle a okolní plochy broky. V tom-rychlejší a přesnější druhá rána- je "koza"(dvojka ) s jednospouští, či automat lepší.
trošku mě vadí automaty(nakonec i pumpy) u "hurá střelců "při normálních honech na divoce ?ijící zvěř. Je smutné, když někdo nemá zajíce na dvě rány a musí to po něm sypat. Obyčejně něco na větší dálku z třetí nebo čtvrtý náhodou chytne , to stejně jen díky dvoumetrovýmu rozptylu :lol: ,a to je myslím škoda. I zajíc má mít svoji šanci. Obdobně při honech bažanty a nakonec i na naháňkach automaty moc nevedou k odpovědné střelbě .
Pokud někdo pumpy a automaty využívá k masové likvidaci ( odstranění z přírody) před akcí vypouštěných bažantů, nelétavých kachen, tak nemám námitek. Myslivoti zdar.
P.S. Je to zbraň do ruky, na řemeni vypadá blbě.
Odpovědět