Jelení či srnčí maso na malinové omáčce

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Jelení či srnčí maso na malinové omáčce

Příspěvek od stefan49 »

Jelenie/Srncie maso na malinovej omacke

Ingredience:

4 lyzice odstredeneho masla 12 malych cibuliek 1/4 salky malin 3 lyzice rybezlovej marmalady 16-20 kuskov (asi 50g kus) jelenieho alebo srncieho masa (1-1.5cm hrubky) 1/2 salky cervene vino 1 2/3 salky Hovadzi vyvar (alebo Mynox) 1/5 Lyzice maslo 1/5 hladkej muky sol mlete cierne korenie

Příprava:

V malej rajnici zohrej polovicu odstredeneho masla (prilozeny navod), priloz ocistene cibulky, zakri voskovym papierom a krytom na rajnicu.Varis asi 20-25 minut pri pomalom miesani dovtedy pokym sa cibulka neosmazi do hneda.
Pridaj maliny, rybezlovu marmeladu a 3 lyzice vody. Zdvihni teplotu do varu (asi 5 minut) alebo dovtedy pokym maliny nezmaknu a syrup nezhustne)
Na druhej rajnici rozpal v zostatok odstredeneho masla, priloz kusky osoleneho a okoreneho masa a smaz pri prudej teplote asi 1-2 minuty na kazdej strane.
Osmazene maso vyber a odloz do teplej rury. (Pozor: Maso nepresmaz, zostane tvrde!).
Do pozostanej zmasy nalej vino a zvar asi 30 sekund. Pridaj hovadzy vyvar(alebo Minox) a var dovtedy pokym sa zmas nezvary na polovicu originalneho objemu.

V pomerne nizkej teplote roztop maslo, priloz a zmiesaj muku, zalej s nahore uvedeny vyvar, zvys teplotu a udrz vo vare asi 2 minuty. Cez jemne sytko preced ovocny syrup a zmiesaj do vyvaru. Dobre zmiesaj a nalej na dopredu osmazene maso.

Cibulky a pozostale maliny pouzijes ako ozdobu.

Odstredene maslo: (maslo je potrebne "odstredit pretoze ma nizku hranicu na spalenie--cize moze zostat horke!). Maslo roztop (na co najnizsej teplote) pricom sa prejavia tri vrstvy maslovej tekutiny. S lizicou opatrne odober vrchnu a spodnu vrstvu. Zlty pozostatok je odstredene maslo ma pouzitie.

Doporučená příloha:

Uvarene alebo opecene zemiacky, Cerstvy zeleninovy salat
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Stefane určitě to odzkouším vypadá to opravdu lákavě.A je to ze zahraničí :P
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

zdenek, ano je to zahranicne, avsak ak sa ti to podari budes jest jelo pre krala! :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Stefane už se podařilo.Kuchař jsem dobrej.V?em vřele doporučuji.Je to delikatesa.
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

:mrgreen: :D :D :D
vhool

Příspěvek od vhool »

to stefan49: teeeda vyzkousel jsem a klobouk dolu,je to fakt namka,jenom jsem mel malo malin tak jsem to riznul jeste ostruzinama ale i tak vynikajici.chtelo by to vice takto zajimavych cizokrajnych receptu :wink:
Ogi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10.9.2007, 8:25

Příspěvek od Ogi »

Zdravím všechny milovníky dobrého jídla. I já jsem měla možnost vyzkoušet tento recept a bylo to opravdu vynikajíci.Jen malou změnu jsem musela provést.bohužel nemám ani divočáka Pepu ani Jelena Větrníka tak jsem to zkusila s normálním domácím Va?kem a bylo to taky moc dobrý. Jo ale originál je originál.Závidím vám, ale jen trošku :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

malinovka

Příspěvek od František Fořt »

Já jsem se Rovněž minulý týden spolu s manželkou pustil do přípravy tohoto receptu. Na první pohled to vypadá velmi složitě, ale když se člověk prokouše tím složitěji popsaným postupem přípravy, není to zas tak hrozné, teda kromě té hory nádobí, co u toho člověk zabordelí. Nevím, jestli jsem do?el správného výsledku, ale byla to omáčka tak akorát na přelití restovaného masa s hranokama. Tj. jakoby "stejková" omáčka, tedy nikoli něco ála svíčková - plný talíř omáčky a knedlíky. Výsledek byl opravdu velmi zajímavý. Určitě to není recept, který člověk udělá jen jednou. Já osobně to určitě budu dělat častěji, resp. až zase budou maliny.
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

to stefan49 : zdravím Tě,může? prosím ingredience napsat ve srozumitelných jednotkách , aby to pochopil i tak netalentovaný kuchař jako jsem já :lol: ?
Bývá pravidlem,že se u nás v ČR uvádí ve všech kuchařkách ks,g,dkg,kg,dcl,litry ... atd.
Nějak jsem nepochopil uváděné množství - 1/5 hladkej muky (1/5 z čehož), 1/5 Lyzice maslo (???) , 1 2/3 salky Hovadzi vyvar (předpokládám, že salka je v našem jazyce ?álek??? )
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

1/5 Velkej lyzice muky a 1/5 masla :idea: -o co sa tu jedna robis si zaprazku na zahustenie omacky, cize presne to nemusi byt, to urobis aj od oka. Ano salka je v cudzom jazyku salek :D
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

stefan49 děkuju moc,hned to vyzkouším,jakmile seženu někde maliny,alespoň mra?ené.Vypadá to zajímavě.Díky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dá se použít i marmeláda už to mám odzkoušené je to velice dobré
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

Jasneeee, samozrejme mozes pouzit aj zmarazene maliny, je to v podstate len malo chuti, a nakoniec je to viac menej na ozdobu :wink:
Odpovědět