Baset

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Baset

Příspěvek od tonnak »

Plánujeme pořídit štěně, na klidnější procházky lesem, pes by měl být i k dětem, volba padla na Baseta. Máte někdo s tímhle plenemem zkušenosti ? Předeme děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Baset

Příspěvek od fesoj »

Z Vašich předchozích příspěvků jsem zjistil, že nejste myslivec, takže lovecký výcvik včetně zkoušek z výkonu Vašemu pejskovi zřejmě nehrozí a hrozit nebude. Proto toto plemeno pro Vás asi bude dobrou volbou - ale tak jako tak jde o plemeno lovecké, tedy s určitými vlohami zejména pro sledování stopy a doporučuji Vám opravdu důsledný výcvik v poslušnosti, aby Vám psík v lese, poslušen svých pudů, neutíkal - tím byste mohl dostat do zbytečných konfliktů.
Kritériem pravdy je praxe.
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Baset

Příspěvek od tonnak »

fesoj píše:Z Vašich předchozích příspěvků jsem zjistil, že nejste myslivec, takže lovecký výcvik včetně zkoušek z výkonu Vašemu pejskovi zřejmě nehrozí a hrozit nebude. Proto toto plemeno pro Vás asi bude dobrou volbou - ale tak jako tak jde o plemeno lovecké, tedy s určitými vlohami zejména pro sledování stopy a doporučuji Vám opravdu důsledný výcvik v poslušnosti, aby Vám psík v lese, poslušen svých pudů, neutíkal - tím byste mohl dostat do zbytečných konfliktů.
Děkuji za odpověď. Ano myslel jsem to obecně, myslivec nejsem, na procházky lesem, na houbaření, sem tam pomáhám klukům ze sdružení přikrmovat atd... Chci nenáročného psa, který mne bude doprovázet. Přišlo mě vhodné zde zadat dotaz, protože je tady spousta zkušených kynologů.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Baset

Příspěvek od Leon »

Díky tomu že to bylo zhruba před dvaceti lety velice populární tak jsem měl možnost jich pozorovat několik co byli na gauč a procházky po lesích tak že to hlavně chce dlouhý vodítko a odolný rukavice protože má díky váze a nízkému těžišti docela slušný záběr a když narazí na stopu a přehodí se výhybka tak jede jak lokomotiva :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Baset

Příspěvek od tonnak »

Leon píše:Díky tomu že to bylo zhruba před dvaceti lety velice populární tak jsem měl možnost jich pozorovat několik co byli na gauč a procházky po lesích tak že to hlavně chce dlouhý vodítko a odolný rukavice protože má díky váze a nízkému těžišti docela slušný záběr a když narazí na stopu a přehodí se výhybka tak jede jak lokomotiva :lol: :lol:
:D :D s tímto trochu počítám, přece jen je to původně lovecký pes, takže nějaké geny tam budou... Jinak by měl být baset pro mé/naše potřeby ideální. Prostě potřebuju klidnějšího, vyrovnaného psa u kterého nebudu muset být v lese pořád ve střehu, o tohle mně jde.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Baset

Příspěvek od Leon »

tak to si piš že budeš muset být pořád ve střehu je to honič tak že morda pořád u země a jak narazí na něco zajímavýho tak nevnímá :wink:
CZ 550 american 308win.
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Baset

Příspěvek od tonnak »

Leon píše:tak to si piš že budeš muset být pořád ve střehu je to honič tak že morda pořád u země a jak narazí na něco zajímavýho tak nevnímá :wink:
no do pytle, tak asi začnu rodinu přemlouvat na rybičky :P
Na druhou stranu si říkám, že pes, který nemá v lese hlavu u země a "nejede", snad ani neexistuje. Měli jsme před lety NO, byl skvělý, výborná povaha, v lese ostražitý ale klidný, parádní pes moc rád na něho vzpomínám. Procházky s ním byly opravdu o pročištění hlavy. Tak bych na to rád s novým psem navázal :D
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Baset

Příspěvek od tonnak »

Ještě by mne zajímala jedna věc, pokud někdo víte nebo máte zkušenost - jak je na tom baset s hlídáním ?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Baset

Příspěvek od Zdenek41 »

Záleží na povaze,ale ty co znám jsou velice a hluboce hlasití.Jinak mě znají pořád mě slintaj po kalhotách.No co, maj velice krásné kukadla.S tím taháním a těžištěm má Leon svatou pravdu,neni ton opravdu drobek.Pokud zalehne do řemenu na čerstvé stopě je jak můj bezmozek. :P
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Baset

Příspěvek od Leon »

známý je má na samotě s kavkazanama a ti chrápou jak medvědi a zvedaj se až když začnou hlásit baseti :D
Naposledy upravil(a) Leon dne čtv 12.9.2013, 19:56, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Baset

Příspěvek od fesoj »

Podle mého názoru je baset, zejména kvůli tomu smutnému pohledu, moc pěkný pes. Moje manželka má ale naprosto odlišný názor a říká, že je to "zmršený zvíře, který brousí kulema vo zem - no fuj !" :P
Kritériem pravdy je praxe.
Radek Gahura

Re: Baset

Příspěvek od Radek Gahura »

Zdravím.
Baseta máme doma ročního. Doma je to klasický pecivál, co miluje válení a spánek. Procházky v lese má moc rád, překvapuje mě jak je na nich ostražitý, je pořád ve střehu. Pachy ho zajímají spíše méně, když ho pustím na volno jde za mnou a hlídá si mě, nevydává se za dobrodružstvím. Teprve teď začíná doma hlídat, příchozí oznamuje štěkotem který je skutečně krásně hluboký, před dveřma bytu to může působit dojem že je tam středoasiat :-) Co se týče poslušnosti a povelů, někdy je tvrdohlavý až příliš, jinak je to ale bezproblémový milý pes.
S pozdravem Radek Gahura
Odpovědět