koupě brokovnice

Vše o brokovnicích
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdravim, poraďte mi. Kamarád před pár týdny získal zbrojní průkaz a chtěl by sportovně střílet. Stylem, jednou týdně najít na střelnici a pořádně si zastřílet. Nebojte už párkrát střílel, tak ví o co jde. Neví ale co koupit za zbraň. Jeho priority jsou:nová zbraň, kozlice, ráže 12, né však I? a cenový strop asi 50000kč..
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Browning

Příspěvek od cejlon »

Nová Beretta 686 stojí přesně 50500kč,ale je to pro sportovní střelbu holoflinta.Pokud by chtěl střílet kolo i baterii určitě bych doporučil jako minimum Browning 525 Sporting.Je to taková ,,lidová" kozlice mezi střelci,ale už velmi kvalitní a spolehlivá.
Naposledy upravil(a) cejlon dne stř 13.8.2008, 7:07, celkem upraveno 1 x.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

co nekupovat

Příspěvek od cejlon »

Určitě nekupovat žádné italské,nebo španělské brokovnice ni??í střední cenové kategorie (25-40tis.)!!Tyto zbraně nejsou stavěné na vystřílení spousty ran!To už raději I?ku.....
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Browning dělá jeden model se kterym se bezpečně vejde do 50k tu?im, že se pohybuje někde kolem 37k... bohužel si te?ka nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje... :roll:

Možná i s Beretou by se ve?el do těch 50k, žel bych do vyhlá?enejch značek, když má takovej rozpočet, tak bych rozhodně nebral rizzini, fair, zabalu a podobně, ne že by nestřílely, ale časem by jistě litoval...

ještě by si taky měl vybrat zbraň podle disciplíny, kterou bude nejpravděpodobnějc střílet(např. když vim, že mě baví trapp, tak si určitě vyberu zbraň s hlavní 76cm)... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Browning

Příspěvek od cejlon »

Browning Citori lze koupit za 38500kč.Ale nemá nastavitelnou spouš»,nemá dlouhé choky Invector+ a jen krátké Invector.Je to spíš na lovecké střílení,ale určitě jako základní verze hodně dobrá flinta.
Nemyslím,že by 76cm hlavně byly na baterii nutnost.Na ty naše vesnické baterie...:-)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Na tu Berettu mám stejný názor. Já bych vzal Browning. Je to osvěčená zbrojovka a je to značka která se nejvíc vyskytuje u nás po střelbách.
Jirko, proč nejsi pro Rizzini? Flinty se mi líbí ale nemám snimi bohužel zkušenosti. Ty ano? .. a k tomu FAIR:má právě vyhlídlou jednu, kontkértě Fair Carrera Sport 12. Je to právě ta italská brokovnice s ni??í cenové kategorie..
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rizzini

Příspěvek od cejlon »

Tady je pár fotografii nějaké kozlice Rizinni.Jsou hodně silným argumentem,proč tuto značku vyřadit z výběru.ještě varuji před brokovnicemi Bettinsoli a to z vlastní zkušenosti!!Kozlici FAIR bych nebral z úplně stejného důvodu,protože značka FAIR znamená Fabbrica Armi Isodoro Rizinni.
http://www.oms-kh.cz/broky/devastace.htm
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

To opravdu nevypadá dobře! ještě mě napadla jedna flinta, a sice Finnclassic 512 v klasickém provedení. Má jednospouš», výměnné čoky, lovecké hlavně, což podle mě však není vada :wink:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Finnclassic 512

Příspěvek od cejlon »

Finnclassic 512 není proveřený časem.Zase je to kozlice v ni??í střední cenové,svého času proběhla docela intenzivní reklamní masá? kolem těchto flint,ale myslím,že se to neujalo.Flinta je taková podivná.Vůbec se mě nelíbí kvůli tomu nesmyslu kolem temení kličky.Prej to má být v licenci Beretty,ale kdo ví,kdo to vyrábí....
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Mně se flinta líbí. Je pravda že je nová takže neznám nikoho kdo ji má a mohl by mi podat nějaké zprávy. V jednom časopise ( nebyla to Myslivost ) dělali dlouhodobý test. K tomu samozřejmě napsali omáčku, že to konstruovali ve Finsku, ale vyrábí to Itálie, firma Europe CD, která údajně patří pod Berettu a dokonce vyrábí komponenty pro evropský výzkumný ústav. Z testu vyplynulo, že flinta má dobré krytí a že hodně vydrží jak v mrazu tak v horku. Obdobně jako ruské zbraně.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Hans88Vagus píše:Jirko, proč nejsi pro Rizzini? Flinty se mi líbí ale nemám snimi bohužel zkušenosti. Ty ano?
Nevim, jestli ten obrázek, kterej ukázal cejlon je právě z Hradovejch Střímelic, ale viděl jsem podobnej výsledek na vlastní oči, naštěstí se střelci kromě šoku střelci nic nestalo, od tý doby téhle značce moc nevěřim, když itala, tak bych sáhnul po beretě, ale ne ultralight, ta neni stavěná na moc velký zátě?e...

S Finnclassic 512 nemam bohužel žádný zkušenosti, takže nemůžu poradit...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Noble
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21.8.2008, 8:43

Brokovnice FAIR

Příspěvek od Noble »

Hans88Vagus píše:Fair jsou pekny ale neznam nikoho kdo by ji mel abych mohl posoudit
U? nějakou dobu tady sleduji tuto Vaši diskusi. Rád bych se připojil, protože některé va?e příspěvky mne k tomu takřka přinutily. :)
Noble
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21.8.2008, 8:43

Příspěvek od Noble »

Hans88Vagus píše:Fair jsou pekny ale neznam nikoho kdo by ji mel abych mohl posoudit
Co se týče sportovní střelby už mám něco za sebou. Vlastnil jsem sportovní zbraně téměř všech významných výrobců, které jste zmiňovali. V současné době střílím FAIR Carrera, koupena 11/2007, do této doby vystřeleno více než 7500 ran a čestně mohu prohlásit, že mi ze všech zmíněných sedí nejvíce. Bez závady. Je pravdou, že jsem si před dodávkou do FAIR zavolal a diskutoval několik drobností a dodatků, jako např. mohutnější botku a déklu hlavní 76. všeho se mi dostalo bez jakéhokoli příplatku !!! Naopak jsem byl velice mile překvapen dodacími podmínkami a kvalitou zpracování zbraně. Střílím zejména AT a B, SaB 24 SuperTrap. Krytí bezvadné. Po jednoduchém doladění pažby ( stavitelná ) je to sice stále zbraň ni??í až střední cenové třídy, svými vlastnostmi a prvky bych ji však směle zařadil do třídy vyšší. Pravdou je, že je bezpodmínečně nutné si zbraň při převzetí velice důkladně projít, příp. vyzkoušet, to však platí vždy. A na závěr - pánové nemylte se, značky jako Browning atd. už cca 5 let nejsou to co bývali, což je vidět zrovna na Citori. Reagují na potřeby trhu. Kvalita je ni??í a ve finále netu?íte, kde se některé z drobnějších sestav zbraně nakonec vyrobí. to mi věřte.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Browning Citori

Příspěvek od TT33 »

Tato brokovnice pochází z USA a zřejmě cena odpovídá i kvalitě :lol:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Co já vím tak zbraně Fair (Carrera.Jubilee. Xlight aj.)jsou italské výroby.
Odpovědět