Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

S kusi je to sranda jsou staty co maji normalne povolen lov kusi a jsou staty kde i na koupeni kuse musi byt povoleni od serifa v
N C na lov kusi musi byt dokonce povoleni od doktora ze clovicek nautahne dnes 40 liber po urcitou dobu ,totiz tady jsou lovecke regulace strasne zmrsene......pred nekolika lety tady zavedly ze tradicni lovecky luk musi mit nejmene 40 liber silu na 28 natahu atd. a kladkovy luk pouze 35 liber ,jsou staty kde se vubec nemluvi o sile luku a jsou staty kde se mluvi kolik ma luk dostrelit tim loveckym sipem jako Virginia . Tak nizke tahy luku jsou pro zeny a mladez ,nebot lovcu ubyva a zajem take .....
Lidi se zabijeji v Imperiu velmi divnymi zpusoby a vice se zastreli zoldaku ,nez jich padne ve valkach .Lovecka kus musi mit nejmene tah 150 liber tak zni regulace......
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

lepší regule než nelovit,né?Tak asi jako u nás
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Vse je pakarna a buzerace ,nejdulezitejsi je abychom zver nevytriskali a tak od toho mame loveckou zezonu ,kdy je zver chranena a jinak vse je pakarna a buzerace ,to ze nekde maji premnozene potkany je pouze jejich vina ,ze vystrileli vsechny dravce co potkany zerou . Liska tedy neni skodna ani kuna a dravi ptaci ,jak mile se porusi rovnovaha ,pro lidi nastanou tezkosti . Tak jako v ekonomice nejdulezitejsi je co prodame a jinak vse ostatni je pakarna a buzerace ......
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

ty všude vidíš pakárnu a buzeraci,na tom nic nezměníš
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Presne jak rikam ---pakarna a buzerace ....Konecne v Severni Karoline dostali rozum a povolili lov kusi a co ja se snima nahadal za asi 10 let a tak maji vyprodej kusi se slevou co nemohli prodat. Zase pakarna castecne zustava a bude tize odstranit ,ze proste musi mit povoleni od serifa a tak jak NC ma 100 serifu a jeho pomocniku maji pocatecni napor 18 000 povoleni zase pakarna . Kazdy si mysli, ze kus je nejaka zazracna zbran a vsichni budou zklamani . Druhy vystrel na strome je temer nemozny,dnesni kus je vahove priliz tezka a to musime drzet na zveri jako kladkovy luk a navic je to velmi hlucne a tak zver bude reagovat a uhne se . Mne se uhnul kralik z 5 m memu 65 libernimu luku recurve , ja ovsem budu mit legracky jako jsem mel legracky z tech kojotu. Tvrdil jsem kdyz kojot citi ze te muze dostat zautoci coz mi nikdo neveril a pred tim bylo pokousano dost lidi ,ale jak kojoti roztrhali kanadskou folkovou zpevacku nikdo se moc nesmeje ,ta nemela u sebe ani nuz .
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

kuš je slušná zbraň,kamarád s ní nalovil spoustu zvěře,bylo to vždy o jednom výstřelu,měl hortonku v době,kdy tu u nás nevěděli co je to kuš,dělaly mu jí na míru v zámoří,tenkrát tam nechal majland :D
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

No na kus nepotrebujeme let-off jako ma Horton ,ale pouze obycejny luk , naopak kladkovy luk muze byt nebezpecny pro uzivatele , Jak jsem cetl reakce na forech v Sev. Caroline vesmes negativni jako na vse noveho i kdyz kus jako tkz belly-bow byl vymyslem v dobe bronzove :lol: :lol:
Nekteri si mysli ,ze to ohrozi zver to same jako Cechacci ,zver byla vystrilena az v 19 stoleti puskou jako je brokovnice, nebot tenkrate se pouzivala 4 gauge a na jediny vystrel spadlo 50 holubu ,musite cist stare noviny a tak se neco dozvite a ja tu anglictinu tak ovladam do stredoveku a noviny jsem cetl az do roku 1638 hloubeji do historie potrebuji preklad .....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Kuše

Příspěvek od vincenzokr »

no to bylo rychlý
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

http://www.ultimatecrossbows.com/Excali ... s-s/36.htm

Kdyz mame povoleno v tomto statu kuse po nekolika letem hadani nalezl jsem dobrou stranka kterou jasne si musite overit ,ze ten obchod skutecne existuje ,ale ja doporucuji pouze co maji tkz recurved limb, nebot ty kolecka kladkoveho luku nepotrebujeme jasne nejmensi tah lovecke kuse musi byt 150 liber, ale kdyz ma 225 liber nic tim nezkazime a ty kuse povoluji k loveni stat za statem -no jsme tady trochu myslenkove pozadu ....zase nevyhoda je hlucnost kuse a tak strelci to resi tak, ze strileji na vetsi vzdalenost a tam staci mala chyba a kdyz zvire udela krok mame spatny zasah ,nebo se mineme uplne....jinak je to ale vynikajici zbran na potkany a jine obtizne hlodavce.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

I u kuše musíme vědět,co od ní budete chtít.Pokud budu jen lovit a vystřelím pár ran za rok,tak kladková kuš je ideální.Mám TenPoint Defender,je to kompaktní kuš,vhodná pro lov.Excalibur jsou nejlepší kuše,co se výdrže týče.Jsou to dělníci,měl jsem Vixena a Equinoxe.Nevýhoda byla jen v tom že měli široká ramena,manévrovatelnost na stromě je podstatně horší,a dělají velký hluk při výstřelu.No a nemyslím si že třeba u Equinoxe něco stihne uhnout do 30m,při rychlosti 350 fps.Rozhodně kuš není určena pro lov na větší vzdálenost jak 40m,ideální je do 30m.Je to dost podobné jak u kladkového luku,jen výhodou u kuše je že se před výstřelem nemusíte hýbat a většinou se používá zaměřovač.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Vetsina lidi si mysli ,ze kus je nejaka puska a ti budou nemile zklamani :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Jo z mechanických zbraní je pro mne na prvním místě klasický luk pak kladkový a nakonec kuš,která je pro lenochy.
Všechny mají však něco společného,stavy zvěře se s nima nedají zdecimovat. :!:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kuše

Příspěvek od kabát »

Mě by zajímalo, jak dlouho můžeš sedět s kuší na posedu nataženou. Neumím si předrstavit, že stím člověk šachuje až před zvěří. Jak dlouho pak ty ramena můžou vydržet v maximálním výkonu?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alwarez »

Ty kuse co jsou dnes vyrabeny vydrzi natazeny v plnem natahu cele roky bez ztraty vykonu ,ony jsou dobre a na tom posedu muzeme sedet s natazenou kusi jak dlouho chceme ,kus se obycejne natahuje kdyz vystoupime z auta a vystreluje az kdyz jdeme domu ,pokud se kus vystreluje a jasne je to zbran pouze na jeden vystrel :lol: :lol:
Odpovědět