Ukazatel nástřelu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Ukazatel nástřelu

Příspěvek od bady.new »

Zdravím přátele myslivosti a lovu. Používá někdo laser který nastaví na nástřel před tím něž se ho vydá hledat? Myslím že by to mohlo být dobré usnadnění. Ze střeleckého stanoviště ví každý kam střílel ale při hledání ze země může nastat problém. Zvlášť když padne mlha, měsíc se schová za mraky, setmí se, nebo třeba ve vyšší trávě či obilí, kukuřici atd. Zelené lasery jsou celkem levnou záležitostí, dlouho vydrží baterie a nastavitelný držák by taky neměl být problém. Lze ho uchytit magnetem na přišroubovaný plíšek kdekoli na posedu či kazatelně. Co vy na to??
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Ukazatel nástřelu

Příspěvek od Hirc »

Docela by mě zajímal ten držák který hodláš použít.

Na určení směru a vzdálenosti by ti podle mě měla stačit i baterka. S laserem vidím problém, že může poškodit zrak - takže lézt na flek, kam sis ho namířil není zrovna ideální :wink:

Zatím jsem si vždycky vystačil s chozením v kruhu a případným dovozem psa...
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel nástřelu

Příspěvek od sw_fox »

Prijde mi to jako zajimava myslenka, nejaky drzacek s jednim nebo dvema kulovymim klouby a laserovym ukazovatkem by mohlo byt jednoduche a levne reseni. Nastrel teda vetsinou nemam problem najit, ale uz jsem zaznamenal problem najit zver ulovenou na dal, kterou jsem treba z posedu nebo kopce videl zalehnout, pak ale v terenu clovek casto mirne zmeni smer. Laserovy paprsek pak moc videt nebude (pokud nemas nocni videni), baterka s uzkym paprskem by mohla fungovat lip....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Ukazatel nástřelu

Příspěvek od fesoj »

V louce či na strništi bez jakýchkoli záchytných bodů, zejména když zvěř odběhne, se často ten nástřel hledá hodně těžko. A člověk se velmi lehce splete i o desítky metrů. Jednou jsem ne a nemohl najít lišku, která zhasla v ohni - ono to totiž bylo lišče a bylo podstatně blíž, než jsem si myslel.
Kritériem pravdy je praxe.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Ukazatel nástřelu

Příspěvek od kounek »

Pokud by se střílelo z posedu, tak u laseru bude problém s viditelností paprsku, pokud tedy nebude opar nebo mlha. Z posedu by asi byla nejlepší nějaká baterka ála ND3.

Při střelbě ze země by se dal laser použít, možná i lépe, zapíchnout do země a namířit klidně ještě před výstřelem. Potom se dá jít přesně ve směru laseru, svítil by někam na nohy a tak by člověk věděl, jestli jde podle něj nebo ne...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Re: Ukazatel nástřelu

Příspěvek od bady.new »

Zelený laser o výkonu 50mW http://www.maximin.cz/zelene-lasery/3-z ... -50mw.html bohatě stačí (myslím že by stačil i 20mW). V mlze a ve tmě je krásně vidět a není až tak nebezpečný pro oči kdyby do něho chtěl někdo koukat. No a držák? Pro začátek stačí silnější měděný elektrikářský drát, dobře se tvaruje a drží polohu. Zručnejší kutil si udělá jednoduchý držáček s možností aretace ve dvou osách jedním šroubkem. Ukotvení třeba do vyvrtané dírky v posedu (zasunutí kulatiny na fest rukou) nebo jak už jsem zmínil na magnety (silné neodymové). Bude to fungovat třeba i na železnou konstrukci židličky:)
Odpovědět