Nový Nikon Monarch 5

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Zdravím kolegové, chtěl bych se zeptat, zda již máte někdo zkušenosti s novým dalekohledem od Nikonu - Monarchem 5? Nejlépe v 8x56.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Také by mě zajímaly zkušenosti s tímto dalekohledem.Příští rok bych si chtěl udělat radost,tak uvidím,zda to vyhraje Monarch 5,Meostar B1,nebo Steiner Nighthunter Xtreme,samo že vše v 8x56.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Zdenek41 »

Pavka kdybych si měl vybrat tak ten poslední co uvádíš.Jsem prasečkář a nic lepšího jsem v noci neměl v ruce. :wink:
Jinak Nikon mě neoslovil.Pár kolegůho má teda ve starším provedení,prostě asi na to nemám oči. :D
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Zdenku,asi máte pravdu,přiznám se,že do něj asi půjdu.Také chodím často a rád v noci.Diky
Radek Gahura

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Radek Gahura »

Pavka píše:Zdenku,asi máte pravdu,přiznám se,že do něj asi půjdu.Také chodím často a rád v noci.Diky
Zdravím.
Ten Steiner je skutečně na noc vynikající, ale doporučuji určitě před koupí vyzkoušet jestli Vám sedne, není to takový univerzál jako např. Meopta Meostar která sedí skoro všem, znám pár lidí kterým Steiner moc nesedl a dávali ho pryč.
Rozhodně je ale Steiner kvalitní dalekohled, a v noci vůbec jeden z nejlepších.
S pozdravem Radek Gahura
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Určitě ho vyzkouším,jen to tu v MB není moc reálné,ale určo někam před koupí zajedu.Děkuji za komentáře,s pozdravem Pavel
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Příští týden budu testovat Monarcha 5 v 8x56 a Steinera Ranger Xtreme 8x56 tak pak podám info.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Super,moc mě bude zajímat hodnocení
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Tak po otestování musím říct, že mě opticky Nikon hodně překvapil. Kouká líp než nový Steiner (i když jsem tomu nechtěl věřit a dlouho jsem je porovnával). Samozřejmě né o nějak extra víc, ale je to znát. Zorné pole a očnice má o něco lepší Steiner, ale kvůli optickým vlastnostem jsem si vzal Nikona.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Zdenek41 »

Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Docela by mě zajímal názor Pana R.G.Zda už má s tím Nikonem Monarchem 5 nějakou zkušenost
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Jasný, třeba také napíše svůj názor. :) Ono v těchto cenových relacích už asi velké rozdíly nebudou, spíše záleží na očích, každému to kouká trochu jinak. Chce to ozkoušet. ;-)
Radek Gahura

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Radek Gahura »

Pavka píše:Docela by mě zajímal názor Pana R.G.Zda už má s tím Nikonem Monarchem 5 nějakou zkušenost
Zdravím,
zkušenost mám. Pokud bych se měl rozhodnout, zda za něj dám nebo nedám těch 15000 kč, tak bych se rozhodl že něho ty peníze nedám. Mám u tohoto dalekohledu stejný problém jako u prvního modelu Monarchu, a to čistotu obrazu, resp. typickou Nikoní nečistotu. Nejsou to samozřejmě špatné dalekohledy, ale jak u první tak u druhé generace Monarchů mám problém s tím, že prostě obraz není precizně čistý. Což je subjektivní věc, která nemusí někomu až tak moc vadit, mně tohle vadí hodně. Obraz má velmi dobré rozlišení, dobře podané barvy, i dobré prokleslení u okrajů zorného pole, ale není prostě precizně čistý, což se projevuje mimojiné i větší únavou očí při delším pozorování. U dalekohledu za 5000 kč se to dá předpokládat a je to běžné, u dalekohledu za 15000 kč už tohle nemá podle mého názoru co dělat. Pokud bych byl jasně přesvědčený o koupi pouze nového dalekohledu, přišetřil bych ještě cca 5000 kč a šel buď do Meopty nebo Doctera Nobilem. Pokud bych bral v úvahu i bazarový dalekohled z druhé ruky, díval bych se jednoznačně po Swarovski Habicht 8x56, čas od času se dá sehnat za stejné peníze, za jaké se nový Monarch prodává a optický rozdíl mezi oběma je dost velký.
S pozdravem Radek Gahura
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Mně se hodně zamlouvá ten Steiner xp.No vůbec mi to R.G neulehčujete:-).Podívám se tedy ještě po tom Swárovi. Určitě se budu rozhodovat mezi Meostarem,Steinerem a jestli seženu tak se mrknu ještě na toho Swáru.Osobně mi očnice u starého Monarchu také nevyhovují,jestli je to u 5 stejné,tak je pro mě ze hry venku.Díky za postřehy a komentáře
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Tohle vybírání je vždycky těžký. :D Hlavně to chce vyzkoušet osobně a nebrat příliš vážně některé reference, protože to se pak dozvíš, že třeba Fomei za 4 tisíce kouká líp jak Meopta za 20 a podobný věci. :D Z první řady Monarchů jsem byl zklamaný, ale tahle 5 se mi zalíbila. Tu nečistotu asi nedokážu moc dobře rozpoznat. Ze začátku jsem byl rozhodnutý, že si vezmu Steinera a Nikona jsem bral jenom takový pokus, ale nakonec ve zhoršených podmínkách pro moje oči byl opravdu lepší a ve dne jsem žádný rozdíl nepozoroval. Ale to je právě ono, někdo jiný bude tvrdit zase třeba opak, takže zkoušet a zkoušet...;-)
Odpovědět