Heideterrier

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Heideterrier

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Zajímavé video z psího pohledu http://www.youtube.com/watch?v=KI1GUlPQPhs
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Heideterrier

Příspěvek od Leon »

dominikhypr píše:to tibi1 ...jasne můžeš si pořídit staforda, ale každopádně platí to jak jsem se zmínil výše a to je hlasitost a chuť hledat která je pro jagoše typicka a což může práve stafordovi chybět.... a pokud mluvíme o ovladatelnosti tak se poslední dobou stále častěji potkávám s jagoši kteří nechodí daleko a makaj parádně
jo tak to máš pravdu nechoděj daleko protože se bojej že se ztratí a zase bude plnej net hledám jagoše jako každej podzim a zimu
:lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Heideterrier

Příspěvek od buba »

Tak tohle plemeno by mě taky zajímalo. Ale podle fotek mi ty psi přijdou každej jinej - výška, konstituce, zbarvení.... Jinak podle toho co jsem viděl je to víceméně jagoš se silnější kostrou na vyšších nohách. Co se týče vlastností těžko posoudit, v reálu jsem neviděl. Může(nemusí) to být dost problém, pokud už teda povahu nemají vychytanou. Mezi jagošema se pořád dost často povede agresivní jedinec co napadá jiný psy. Nikoho nechci odrazovat, ale z toho důvodu bych neexperimetoval a nezkoušel si jagdbulla "udělat" sám zkřížením bullteriéra a jaga. Ta nejhorší varianta výsledku je, že se povede agresivní pes s "vymagořeností" jaga a silou bulla. Na pořádnou kvalitní plemenářskou práci to chce mraky genetickýho materiálu a hlavně času. Tím nechci nikoho odrazovat, je to jen můj názor, možná hloupej. Každopádně pokud to někdo bude zkoušet tak doufám, že se pochlubí s výsledkem.
neuberg roman
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04.2.2014, 18:46

Re: Heideterrier

Příspěvek od neuberg roman »

Dobrý večer.
Loni jsem prodal psa bullteriera pánovi který se snaží o uznání plemena heideterrier.Pán je profesionální cvičitel psů pro německou policii.Hlavní cíl je vytvořit psa pro celní a letištní kontrolu na vyhledávání drog.Jak mi vysvětlil jagoš je neůnavný bulterier je pro zpomalení a velikost hanoverák pro nos.Když byl u mě tak měl jednoho sebou.vypadal jako jagoš akorát měl 16 kg.Hned zjistil kde máme slepice.Jak říkal lovecké využití je vedlejší produkt.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Heideterrier

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Heideterrier

Příspěvek od buba »

V tom praseti si někdo něco zapomněl....Snad to má z nerezu, to by byla škoda, aby to chytlo lišku...
Odpovědět