Agresivita stoupá...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

Ondra: No jo, štíhlí kluci, ti mají přehled co je v pásu. To my , co sme trošku, bychom museli ještě k tomu tahat zrcadlo. :lol: Já to řeším tak, že v pásu broky a v pravý kapse knedle. Některý už mají kování ošoupaný až na železo, kolikrát už šly do komory a zase ven. Je fakt, že když jde liška, tak do těch cca 40m nikdo nepřebíjí, ale na větší dálky se už párkrát hrubší broky chytly. Co je platný 5x 4mm pod kůži. To je pak lepší 1x6,1mm durch.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr1970 »

jestli si nevydíš na svou zbraň a ráže, je něco špatně:-) - na začátek bych zkusil vytáhnout pás pod kozy:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

Nebo abych ho nosil jako Che Guevara.
Popravdě řečeno, ani kdybych viděl, tak na to koukat nebudu. Sahám po paměti a raděj koukám kde co lítá okolo. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr1970 »

to sem zkoušel - sem si říkal - střílím doleva, takže přes pravý rameno a pravou rukou to bude mnohem pohodlnější vyndavat a ládovat, nebudu sahat dolů, ale hned vedle zlomený flinty....
bohužel standard pásy na to nejsou šitý.. takže to nesedí na rameni (ten úhel..) takže čekám až se potkám se známým co by mi ušil "bandalír" na brokový.. na pásku když mám nůž a ledvinku, blbě mi tam ten pás sedí.. a to bych byl za vostrýho hocha, pás přes rameno:-)

snad to nějak pořeším na příští rok na kachny... :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Ondra »

dalas: No jo, tahle alternativa mě nenapadla, na patronpás i ostatní důležitý aparáty pod pupkem zatím vidím celkem slušně :D . Finta s pravou/levou kapsou je dobrá, ale ne pro mě, já jsem bordelář a systém bych v tom měl nejvýš doma večer před honem. Během akce bych si v tom udělal nejpozději do 10 minut totální chaos :oops: .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Tim »

BwanaHunter: s těmi broky nezamýšlím nic, dostal jsem je tenkrát k flintě spolu s všemožnými náboji, co už bývalému majiteli byli k ničemu. Jednou jsem tím brokem na 60m ulovil lišku, ale to krytí není nic moc, teď lišky střílím raději 5,1mm minimag. které mé flintě chutnají...
MAUSER: To označení lihovkou by asi bylo super, to mi nenapadlo :idea: Akorát já bych musel nějak pokreslit ten plast, protože v té sumce jsou ty náboje naležato...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr Hošek »

Já abych si v tom fofru nemotal jednotnou s brokama, tak jsem si pořídil takový ten neoprenový návlek na pažbu kde mají své místo dva páry jednotných střel a broky mam po kapsách. Zatím jsem se nepřehmátl a mam to po ruce pro rychlé přebití.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Leon »

na 50m to ani neprostřelí kýbl když ho náhodou některej brok trefí odzkoušeno se ZH i iž dvojkou :wink: tak že liška s jedním brokem zdechne pomalu někde v lese prostě a jednoduše munice na .... na lišku stačej ty 5,1 a prase s tím když bych se spletl naseru zrovna tak :lol: :lol: jednotný mám v kapse u kalhot a buckshot 12/76 5,1mm mám ve vestě na konci kdybych náhodou stíhal přebít
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Tim »

No mě s tím udělala liška tak 10 metrů, ale kolik broků kam ji zasáhlo - to popravdě nevím... Každopádně na prase neplatí, to je jistý :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od fesoj »

Budu malinko "mimo mísu" - ale že s účinností velkých broků na větší vzdálenost se to přehání, to je fakt. Kdysi došlo k tomu, že sraz účastníků honu na drobnou byl na hájovně. Na hnoji se tam naparoval kohout a pár chlapů se nechalo slyšet v tom směru, že "to by byla ranka". Slovo dalo slovo a nakonec to dopadlo tak, že hajný odměřil vzdálenost 100 m, tam uvázal kohouta provázkem za nohu ke kolíku - a teď, pánové, střílejte, kdo ho střelí, je jeho, ale za každou ránu mi dáte korunu do klobouku. Směrem "ku ptáku" létaly broky všech velikostí, dokonce i S-Baly, a než se nakonec nějaký jeden jediný velký brok náhodou "ujal", měl hajný v klobouku přes dvě stovky, což byly v té době celkem slušné peníze. A z toho plyne poučení, že smrtelný zásah z brokovnice na velkou vzdálenost je vždy dílem náhody s minimálním % úspěšnosti, bez ohledu na použitou munici.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

No pánové, zdá se, že to trochu podceňujete. Uvědomte si, že energie jednoho broku roste s třetí mocninou průměru. To znamená, že brok o dvojnásobném průměru má 8x vyšší energii. BC je stejný (koule je koule a úsťovky v podstatě taky). Takže aby byla dopadová energie stejná, musí cíl zasáhnout 8 broků polovičního průměru. Jejich penetrace ale bude dost mizerná. Ta pravděpodobnost zásahu je věc jiná. Je to o krytí a tady už velké zahrdlení spíše ty broky rozhodí jak stáhne. Je třeba si to vyzkoušet a na základě toho určit kam se dá s rozumnou pravděpodobností dosáhnout.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Tim »

Mne se hlavně zdá, že ten větší brok rychleji padá. Když jsem si zkoušel krytí své brokovnice do kartonu na asi 40 metrů na sněhu, tak po střelbě většími broky jich bylo více před terčem ve sněhu než v něm.

Sakra, to se to téma zvrhlo. To jsem jen chtěl původně upozornit na to, že raněné prase je opravdu agresivní a že takový omyl může někoho stát zdraví :idea:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas, Tim> to je přesně ono, zkoušel někdo, kdo to nosí "na husy" s tím tu husu taky trefit? A zkoušel to do papíru? Já třeba jo, a je to čistě loterie. Tyhle patrony jsou určené pro střelbu na velký cíl na malou vzdálenost (třeba srnec, jelenec atd. tam, kde je to povoleno, proto "buck"shot, dosled menších koček, třeba) a ne pro střelbu na malý cíl a velkou dálku. Že to menší prase na 10-15 kroků uzemní bych celkem i věřil.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

pro řešení postů jsem založil speciální vlákno viewtopic.php?f=7&t=8634
zde už jen o agresivitě
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Karel61 »

Dosud se diskutovalo o agresivitě zvěře černé a najednou tu máme i jelení.

Muže v Radkově napadl jelen, musel pro něj vrtulník.

Po nedávném útoku kance na devětašedesátiletého myslivce ve Lhotce u Opavy museli ve čtvrtek 2. ledna před polednem vyjet do akce do Radkova, kde pro změnu zaútočil na člověka jelen.
Vše se událo v soukromé oboře patřící příbuznému napadeného sedmašedesátiletého muže. Ten sem chodil zvěř pravidelně krmit. Tentokrát se mu to ale někdy v rozmezí mezi devátou ráno a půl dvanáctou dopoledne těžce nevyplatilo.
„Muž byl po příjezdu záchranářů při vědomí, ale utrpěl mnohačetná poranění hlavy a trupu. Navíc trpěl podchlazením," uvádí mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. První pomoc na místě poskytla raněnému posádka zdravotníků z Vítkova.
S ohledem závažnost pacientova stavu ale byla k zásahu povolána helikoptéra ostravských leteckých záchranářů, která následně muže transportovala na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.
Proč jelen na seniora zaútočil, to je zatím otázkou. „Mohl v tom hrát roli třeba i Silvestr, kdy mohla být zvěř stále ještě vyplašena z vybuchující pyrotechniky. Vše se ale ujasní, až zdravotní stav dovolí raněnému podat vysvětlení. Zatím se případ nadále šetří," dodává opavský policejní mluvčí René Černohorský.
Odpovědět