Jak chytnout divokeho zajice na zahrade?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
glorei
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13.4.2014, 18:34

Jak chytnout divokeho zajice na zahrade?

Příspěvek od glorei »

Zdravím, neporadil by jste mi nekdo jak vypudit zajice z moji zahrady? Koupil jsem zahradu, zasadil jahody, libecek a vsechno mi zere...Na zahrade jsem nekolikrate zahlidnul i paru kocek, proto se ptam, na nejaky napad jako chytnout tohoto zajice pokud mozno bez jeho smrti ?...Uz jsem i premyslel, ze bych nastrazil i oko a mozna dost smutne bych ho musel odklidit , ale co kdyz se tam chytne prave nektera kocka? Nechci bych popotahovan nekde po policajtech za to, ze sem zabil kocku ci jine zvire. Dekuji za jakoukoliv radu. Dalsi vec me napadla zadelat pletivem zahon, ale pletivo me vyjde minimalne na 3 tisice plus ta drbacka s tim jeste. Pasti na internetu jsem nasel ke koupi, ale zas kupovat klec za litr a klec vyhodit? Jest jednou diky
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Jak chytnout divokeho zajice na zahrade?

Příspěvek od Petr1k »

asi zabezpečit zahradu proti vniknutí zajíce, nebo tam žije?
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Jak chytnout divokeho zajice na zahrade?

Příspěvek od wolverin »

Řešením je kontrola a případná oprava oplocení.Potom stačí otevřít branku a pomocí kamarádů a sousedů zajíce ze zahrady vytlačit rojnicí.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Jak chytnout divokeho zajice na zahrade?

Příspěvek od kojot »

Nejlepší bude zavolat odchytové komando nejbližší městské policie. Ta za doprovodu televizních kamer zajíce uspí a převeze do záchranné stanice, kde ho umístí za peníze města do karantény. Pakliže se nezjistí žádné onemocnění, bude zajíc vypuštěn do volné přírody. Vůbec bych s tím neotálel, protože určitě nemáš výjimku ze zákona na držení volně žijícího druhu, tudíž by jsi mohl být díky tomuto veřejnému přiznání popotahován po úřadech. :lol:

Nebo lze bez televize pozvat někoho s dobrým psem a zajíce vyhnat, opravit plot a ve zbytku času, ušetřeném na shánění pastí po netu, plést proutěné košíky na ty jahody.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět