Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rimar77 »

zbrojovák a kde jsi viděl laser 940 ?? koukal jsem po netu laser jsem tam v téhle délce nenašel a ani nikde ta 940 od Pulsaru není skladem
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od xtaup »

Trochu v těch přísvitech plavu, takže se zeptám. U Photonu jsou v základu dvě varianty s diodovým nebo laserovým přísvitem. Mezi variantami L a S je rozdíl v kupní ceně cca. 1300 Kč. Jelikož je u obou variant přísvit viditelný pro zvěř, pak je asi vhodnější koupit levnější variantu, neboť důležité jsou pouze vlastnosti, které přístroji dodá následně dokoupený přísvit? Je moje úvaha správná. Díky.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Tak oni sem myslím dovezli jen jednu verzi a ani ta už asi nebude k sehnání. Ale nevím,nezkoušel jsem shánět další,takže nechci dělat řeči. Ale ano,ta Tvoje úvaha je správná. Vestavěný přísvit sice svítí dobře,ale k vůli jeho vlnové délce je k lovu dá se říct skoro nepoužitelný(I když na delší vzdálenost by na to zvěř možná nereagovala) Takže jsi odkázaný na dokoupení přídavného přísvitu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

rimar77 píše:zbrojovák a kde jsi viděl laser 940 ?? koukal jsem po netu laser jsem tam v téhle délce nenašel a ani nikde ta 940 od Pulsaru není skladem
třeba zde, strana 21 - obecně v tomto dokumentu jsou základy ohledně popisu funkce NV, typů všech generací i historicky, typů ozařovačů jejich funkce, výhod a nevýhod atd.

http://www.nighttech.cz/myimages/katalog.pdf
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rimar77 »

zbrojovák no myslím že tahle firma už nic nedoveze vzhledem k soudu s majitelem a jak píšou ta 940 je na zakázku takže ta cena bude pak asi dost zajímavá vzhledem ktomu že za ten normální laser od dipolu jsem dal necelých 6.000,- a to je už pár let ale jinak máš pravdu pro zjištění základů co se klasiky NV týče velmi dobře zpracovanej katalog
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od pufr »

No naštěstí se už i trochu namnožily ty řady šikulů, co dokážou za 600 Kč koupit solidní vyzkoušenou duralovou čínskou LED svítilnu s tělem 26 mm a nainstalovat do ní značkovou diodu :)
Pufr
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rimar77 »

Pufr nojo to se maj když já co manuální zručnosti v tomto směru na tom nejsem zrovinka nejlépe :-(( takže jsem odkázán na prodejce achjoo
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Tak mám něco málo poznatku s Photonem. Za tu dobu co ho mám jsem s ním střelil 6kusů zvěře a zatím vše ok. I po výměně baterek drží nástřel tak jak má. Nějakého zpoždění bych se ani trochu nebál-připletl jsem se ke koncovce dosledu selete který probýhal skoro celý den a dostřeloval sele v běhu krerý právě štval pes a to za denního světla a přes krytku a rána šla přesně tam kam měla. Ono to,že se sele pohne nebo poklekne zrovna v okamžiku kdy mačkáte spoušt se může stát i s denní optikou.Ale digitálu,tada alespon Photonu bych to nepřisuzoval. Trošku opravím Michala-ten přísvit který používám(915nm) není diodový,ale laserový.
Jedinou slabost kterou jsem zaznamenal a to dost velkou je ted při nižších teplotách spotřeba a výdrž baterek. Skoušel jsem i řekl bych kvalitní tužkovky,ale i když dám těsně před čekanou nový,tak i bez koukání přes photon jsou po 1-2 hodinách mrtví :( Dá se to vyřešit tím,že je mám v kapse a strčím je dovnitř až když chci přístroj použít,ale to není zrovna ono a je to na úkor rychlosti která je dost často potřeba :(
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Ono to žere baterky i když to je vypnutý?
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Yukon Photon

Příspěvek od včelák »

No to jsem taky nepochopil. Vypnutý přístroj to baterky nemůže nikdy vybít. Oni jsou si myslím ty baterky mrtvý bez koukání ale ve stále zaplém přístroji nebo přísvitu.Nebo se to zaplo při manipulaci samo už při cestě do lesa.Přece zapínám před koukáním - pokokám, a za 30-40 vteřin zase vypnu. Nebo zapínáš a vypínáš ale přísvit svítí stále. Samo se to mrazem nevybije.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od lörinc »

Ale nee pánové. Jenom to má velkou spotřebu + momentální zima, která sama o sobě kapacitu baterkám bere....... Každopádně ta spotřeba je celkem velká :? . Dá tam nové baterky, dvakrát se chvíli podívá a už svítí dioda že jsou vybitý.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od motolada »

Tak to je mazec, to ten pozorovak je zlatý, baterky 4ks, drží cca měsíc, obden venku a jede v kuse asi 30min.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

kopov-laserový přísvit dosvítí dál,s tím zpožděním si hold budeš muset naběhnout.Baterky to teda žere fest.Lídlovky a podobný ze žrádlokšeftů nestojí ani za to,je dávat dovnitř.Některý jen bliknou a letí.V každém případě musíš mít připravenou náhradní sadu.Nejhorší je,když jseš v prasatech a chcípne to.Několikrát jsem prožil.Ta výměna,abys nepřepoloval a nezašustil...Zatím nej jsou Energizer ultimate litium,ale ta cena.Pak když se stane,že se to rádo zapne o kabát a vyflákáš je,to bolí.Přídavný zdroj prý vydrží 20h.
Já je raději vyndavám,protože to doopravdy něco bere i když to je ve skříni.Možná tam mají předehřev :D
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Hirc »

Nestačilo by místo vyndavání jen povolit krytku - do polohy kdy baterie ztratí kontakt (přístroj nejde zapnout)? Pak by stačilo před zapnutím přitáhnout.
Jinak jak psáno výše - do opravdové zimy jsou lithiové články nejlepší. Jaro-podzim by měli stačit Sanyo Eneloop, ideálně ty černé. Udává se, že mají vyšší odolnost vybíjení při mrazu - mě to alespoň funguje.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

Hirc-s povolováním nevím,mám v 770ce docela dlouhé pružinky kontaktů a kdyby mi to víčko někam odstřelilo...Prostě to vysypu a šlus,jistota.
U těch litiovek udávají 11x vyšší životnost,ale když to zapneš o kabát a vrazíš do trezoru,jsou pryč :D
Jinak mam samozřejmě integrovaný 915nm laser.
Odpovědět