Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

To s tím povolením závitu ,to není úplně špatnej nápad,ale ten závit na Photonu je docela krátkej -jen čvrt otáčky. A ty baterky v tomhle počasí jsou opravdu problém-v mrazech kapacita baterky dost klesne a odběr je dost velkej. Opravdu stačí chvilka v zapnutém stavu a už to svítí červeně :( Donesu to v noci domů a ráno po ohřátí ty stejný baterky ukazují plnej stav :(
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

V mrazu na sněhu jen optiku a je to. Jinak bych to řešil dvěma sadama kvalitních dobíjecích článků.
K laseru 940nm, doveze to anebo se to pošle ze Slovenska, má tam přesunutý obchod. Cenu nevím, ale bude to dost, protože 850nm od dipolu vyjde na 8,5tis. Laserluchsy jsou tuším taky nějaké 940-950nm ale cena jde kolem 10tis kč. Nejlíp vychází IR lasery od Nayivis - 850nm o které jsem kdys uvažoval vyjde myslím na 4,3tis kč. Záleží ovšem taky na výkonu laseru, jsou lasery 20mW a lasery 50mW - vtip je v tom že u 850nm udávají nerušivost (neviditelnost) právě do nějakých 20-30mW. A to bude platit asi u všech vlnových délek - nějaké omezení neviditelnosti výkonem laseru.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od lörinc »

To není laser,ale klasická dioda...... Ta se dá sehnat i od pulsaru levněji....
To spíš tento... http://www.svetvolnehocasu.cz/zbozi_det ... bozi=15687 .... ale sám vidíš tu cenu
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Jaj, já se přehlédl, nějak jsem ty dva zkombinoval, od jednoho typ a vlnovou délku, od druhého cenu :) .

Mám dilema jestli Photona objednat v zahraničí a dva až tři týdny na něj čekat, nebo ušetřit 500kč a koupit ho na jistotu tady, až se k nám někdy dostanou a náhodou na mě některý zbyde :) , nemáte někdo informace, jak vypadá dodávka photonů k nám?
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

fplisek-výrobce bere čr za náročnější trh,proto sem víc valí vyspělejší modely.Foton zatím přišel v jednotkách kusů,ale do konce měsíce,prý budou,společně s výrobkem z druhého konce nabídky.
Pokud individualně dovezeš,nebo koupíš zde od obchodníka,který provedl reexport ze země určení,můžeš mít trable.
Myslím záruční a pozáruční opravy.Vono to má všechno výrobní čísla.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon

Příspěvek od CBFranta »

Testuji Fotona XT, porovnávám s Pulsarem 550, tak něco málo poznatků. Pulsar má jednoznačně čistější obraz, dále dohlédne, ale má složitější obsluhu, ovládání není tak nějak ergonomicky optimální. Asi vyhovuje levákům. Oba přístroje byly testovány s přísvitem Pulsar 940. Integrovaný přísvit na Fotonu je katastrofa-silně zrnitý obraz, zvěř na něho reaguje nervozitou až úprkem. Možno jej použít s 940 na zlepšení obrazu nad cca. 100 metrů. Ovládání Fotona je jednoduché pro praváka. Vše ovládá levou rukou a přitom už sleduje cíl. Testoval jsem ho v lese, kdy krmeliště je pod smrky, kam ani sníh nepropadl a ani při úplňku jsem se s Meostarem R1r 3-12x56 nechytal. Foton s použitím přísvitu Pulsar 940 poskytl dostatečně jasný obraz pro obeznání zvěře jako je druh, velikost a pohlaví. Vzdálenost pozorování 45-55 metrů. Upozorňuji, že Pulsar 94O jsem musel používat v tomto případě na min. výkon, na vyšší byl obraz přesvícen a nic jsem prakticky neviděl. Toto uvádím pro případ, že si někdo pořídí přísvit 910, který má vyšší výkon. Chtělo by to testnout na louce. Tam možná bude vyhovovat. Toto hodnocení se snažím dělat objektivně, protože se rozhoduji co zůstane doma. Zatím není rozhodnuto.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Jakého máš fotona? S laserovým nebo ledkovým integrovaným přísvitem?
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon

Příspěvek od CBFranta »

Yukon Photon XT 4,6x42L
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Jako alternativu přídavného přísvitu bych viděl kuchnout integrovaný přísvit, diodu přepájet za třeba tuhle: http://laser-shop.cz/cs/laser-diody/298 ... da-ir.html . A ta by byla pro zvěř neviditelná a na kratší vzdálenosti dostatečná, tak to mám v plánu já :)
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon

Příspěvek od CBFranta »

Zajímavé řešení, bohužel v tomto oboru jsem absolutní lama. Realizuj a dej zprávu, nemělo by to chybu.
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Demmi »

Řešení s výměnou diody je opravdu lišácké. Akorát mám pocit, že by mohl být problém s případnou reklamací výrobku, když by se do přístroje vrtalo. :?
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

Přišel jsem na to,že s přesvícením se dá celkem jednoduše vydrbat. A to sklopením přední krytka na požadovanou úroven. Tím se přesvícený obraz dostatečně zatmaví tak jak je potřeba. A to překopání diody je celkem dobrej nápad,ale mě mě mnoho ostatních neproveditelné a krom to by jsi tím přišel o záruku.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak? S 940nm přídavnou diodou to kouká na těch 100m jo? To už je naprosto v klidu, nevím o případu kdy zvěř odskočila na vln.délku 940
Zajímá mě na kolik to s tím přídavkem celé vyšlo (nepočítaje montáž)?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
zexis
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17.12.2014, 18:41

Re: Yukon Photon

Příspěvek od zexis »

kopov.c píše:Přišel jsem na to,že s přesvícením se dá celkem jednoduše vydrbat. A to sklopením přední krytka na požadovanou úroven. Tím se přesvícený obraz dostatečně zatmaví tak jak je potřeba. A to překopání diody je celkem dobrej nápad,ale mě mě mnoho ostatních neproveditelné a krom to by jsi tím přišel o záruku.
S tým sklopením krytky pozor!!! Pohne sa ti obraz aj s osnovou a vystrelíš mimo okres.(moja skúsenosť v stojane)
Odpovědět