Nissan X-Trail

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Lotr »

Přátelé díky za názory. Koukám jsme se dostali do klasické diskuze zda jsou hezčí blondýny či brunetky :D Mám načteno, že s tím podvozkem je to trošku složitější, je tam od každého modelu Nissanu kousek, něco z X-Traila, něco z Nissanu Qashqai a tak dále. Těžký terén mě trápit nebude, jak jsem psal, naším revírem se při troše dobré vůle, sucha nebo mrazu nechá projet i předohrabem, ale chci projet i při troše bláta do kopečka apod. Co se týče problémů s turbem a intercoolerem tak mám už též zjištěno, že je to problém francouzských motorů, u japonských tyhle problémy nejsou, nebo minimálně. Opravdový off-road nepotřebuju, protože ho nevyužiju. Měl jsem chvíli starou Vitaru 1,6 v benzínu, v terénu jsem se s ní strašně vyřádil, ale jet s ní po silnici z Loun do Žatce jsem se bál. Moje nové auto bude jezdit víc na silnici a lehkých polních cestách, než v opravdovém terénu alá videa na Youtube, která jsem samozřejmě shlédl. Do těžkého terénu dle Youtube bych si pořídil nejspíš UAZ v úpravě nějakého ruského off-roadisty :D Ale ruskou tajgou jezdit nebudu, využiju spíš potenciál prostorného vozu s velkým kufrem. V užším výběru byl Opel Frontera, Suzuki Grand Vitara a Toyota RAV 4. Korejce jsem vyloučil, zbytečně složitá konstrukce, kdy se kvůli výměně rozvoďáku musí rozebrat půl motoru, do toho se mi nechce. Každé z těch jmenovaných aut má svoje mouchy, např. kamarádova Grand Vitara v 1.9HDi ho už stála na opravách tolik, že by za celkově investované peníze mohl koupit Vitaru fungl novou. Volím tudíž cestu nejmenšího odporu, rozdíl na cenách náhradních dílů není až tak rozdílný a základní opravy, jako výměna výfuku, brzdových destiček, kotoučů apod. zvládám sám. Na ostatní mám kamarády automechaniky. V nejužším výběru se mi zdá X-Trail a Frontera jako ideál podle mých požadavků, X-Trail je pořád o kousek prostornější.
P.S. BVP1 jsem velel jako velitel družstva na vojně. Gumové pásy bych někde sehnal, vzadu v prostoru pro pěchotní výsadek bych mohl vozit krmení nebo ulovené kusy a pokud by se mi podařilo přestavět kanon na ráži 8x57JS, nepotřeboval bych v revíru žádné kazatelny :wink: :D Asi nakonec půjdu do BVP, co jsem koukal na netu, dá se do dvousettisíc sehnat, když ještě přišetřím, tak na něj bude :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od medo »

Lotr ,
V nejužším výběru se mi zdá X-Trail a Frontera . :D
Tieto dve autá jazdím každý deń 5 rokov . Jednoznačne frontera , zožeň si verziu so samosvorným diferákom a nemáš problém v teréne je s x trailom neporovnateľná , na ceste zaostáva za x trailom ale nič tragické . Určite do terénu neber v žiadnom prípade X trail , budeš ľutovať pri prvom vačšom blate alebo snehu .
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

jetý moderní nafťák v čr díky inteligenci českých řidičů a kvalitě nafty na pochybných pumpách bych nerisknul :wink:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

Myslíš, že jinde ve světě jsou řidiči inteligentnější? :-)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
MOSSBERG500
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 17.4.2011, 22:20

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od MOSSBERG500 »

Lotr píše pro rodinu náklad a do polního revíru.Nevím proč kdo co má proti X-Trailu.Vůz je naprosto konkurence schopný všem ostatním SUV,proto je to taky SUV a ne offroad.Já mám polně lesní honidbu a jezdím naprosto bez problémů, až se někdy sám divím co ta plechovka vyjede.Navíc jsem vášnivý alpinista takže mám vůz prověřen i v zimě na sněhu.Se zimními pneu bez problémů.Samozřejmě,že jsem i zapadl v bažině,ale stejně tak zapadl i Wrangler Rubicon.Je otázka kde,po kom a v jakém stavu je vůz koupen.Já kupoval v Německu a je to taky nebo bylo to vidět.Koupit doma stejně starý vůz je to totální rachotina.Při výletech do Alp mám prověřeno,že PHM v DE a AT je naprosto odlišné kvality jak píše Leon.Lepší chod,spotřeba a výkon a navíc motor 2,2 dci 100kw nádherně táhne v alpských kopcích.Na závěr se vrátím k sovětským bratrům.Nejprodávanější SUV v Rusku je X-Trail.Následuje BVP a T- 72 :D
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

Já jsem třeba nepsal nic o tom, že by mu nevyhovoval ohledně prostoru nebo kvůli jízdním dovednostem. Já mám proti X-trialu to, že je to japonské, že to jako každý japonec rezne už v autosalónu (leda by byl uložen ve vakuu) a že je to taková fórová hračka z lega a alobalu :mrgreen:
S kvalitou paliv souhlasím, v německu i rakousku je nafta prostě lepší (ještě že máme tu unii), ale s kvalitou vozů bych byl zdrženlivý. A hlavně i němci už se naučili vydělávat. Vozí vraky z polska, trochu naleští a hurá do bazaru. A nikdo na světě, ani nemec, neprodává auto, které by podle jeho soudu mělo ještě nějakou chvíli jezdit bez investic.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

Tady je problém ten že udělaj slevu 1kč na starý chcanky plný vody a člověk kterej dá mega za auto tam hned jede natočit plnou a nafťák si pěkně pochrupká :wink:
CZ 550 american 308win.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od palkopal »

A co brání tankovat na větších pumpách, kde mají obrat zásob? Jezdím na naftu dvanáctý rok, najeto přes 300 tisíc km a žádnou vodu jsem netankoval. Koruna na litru dělá asi 0,2 l/100 km, dávno mám vyzkoušené, že dražší nafta znamená snížení spotřeby až o 0,5 l/100 km. Sleva nebývá zadarmo.
Jinak já jezdím Dustrem, pátý rok, druhé auto a v poho.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Lotr »

Problém s naftou taky nemám, historii všech místních benzínek znám nazpaměť a kde jsem se jednou spálil, tam už nejedu. Tankuji většinou na ÖMV, když budu chtít tankovat někde na dovolené, natankuji zase u značkové benzínky, většinou zase ÖMV nebo Shell. O kvalitách Shellu nemluvě, Ford Tranzit s tunovou paletou doslova po natankování nafty na Shellu ožil, jízda před natankováním a po se nedala vůbec srovnat. Kvalitní palivo je to poslední, co mě při výběru auta trápí :)
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Tim »

Já mám pocit, že Leon to myslel spíše tak, že by měl strach, jestli netankoval ty sajrajty do auta ten před Tebou, aby pak motor neudělal papá. Ty dnešní turbochrochtáky plný pičičmundiček prd vydrží. Starej defender 300tdi jezdí i na fritovací olej a ještě hezky voní po hranolkách :mrgreen:
Kvalitu nafty od Shellu opravdu netřeba komentovat - želví paur je želví paur :-)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

Přesně Time :wink: Kamarád mě stejný hlášky jako ti nad tebou,když kupoval zánovního pašíka a pak brečel co bylo v čerpadle kovových špón.Když naftu tak né z čech,mezi čechy je spousta hladových idiotů.
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od motolada »

Podle těch řečí snad začnu jezdit 300km do Německa tankovat.
Já beru do Octavie,ze všech benzinek v ČR,i bionaftu a jezdím i za 3,5l s bio.
Zatím problém žádný,myslím že bude spíš problém v autě,třeba známý má 3 měsíce fronteru,čerpadlo KO oprava 15000.

Soused má X traila,odrovnal ho v lese,nevím co a jak ale musela ho vytáhnout mazda(osobák),slovy šoféra mazdy se mu točilo střídavě jen jedno nebo druhé kolo ze 4,takže tam asi odpálil tu haldex spojku či co.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

3,5l i s bio dělej vola z někoho jinýho :lol: :lol: :lol: A to je přesně ten příklad proč naftu né :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od motolada »

Vola dělám jen z lidí kteří si to zaslouží,přeber si to jestli je to pro tebe.
A co se spotřeby týče rád tě povozím,vem si pěřinku papuče a přijeď. 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nissan X-Trail

Příspěvek od Leon »

jeden mi to taky tvrdil a ze mě si dělal prdel že mám těžkou nohu,jenom se mnou jako spolujezdcem se mu ta spotřeba nikdy nepovedla :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět