Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

crif nějak nechápu ?? on píše na FCB a ty jim odpovídáš tady??
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Dalas mě doplnil jeho banováním.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

aha tak to pak jo jen to moc nedává smysl když člověk neví na co jsi reagoval :-)
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od MartinP »

Já bych za tím Xaxara neviděl, protože maso mu chutná :-). A to i přesto, že veřejně vyhlásil bojkot na manželčin obchod. Spíš za vznik této stránky mohou "myslivci", kteří se zbytečně prezentují fotkama a videi, které nejsou úplně košer nebo je laická veřejnost nepochopí. A bohužel je takových "myslivců" poměrně hodně.

Jinak jsem navštívil Xaxarovu prezentaci o rysovi a doporučuji to každému. Přednáška je velice zajímavě udělaná, poučná. O myslivcích se tam také zmiňuje a to, že tam prezentuje fotky upytlačených rysů je fakt. Ale že by byl tak militantní jako je na webech, to zas ne. Koneckonců poznej svého nepřítele :-).
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

https://www.facebook.com/sileni.myslivc ... 2562042232

Kdesi kdosi přišel na nápad, jak připravit myslivce o honitbu a zachránit tak spousty zvířátek :lol: Akorát zapomněl, že vystoupením z HS toho moc nevyřeší, nebo bude přičleněn a prohlášení pozemku za nehonební je poměrně složitý proces, kterému se běžně z důvodu nenávisti k myslivcům nevyhovuje.

MichalP: ať už je to kdokoli, je to demagog, který překrucuje skutečnosti. Videa a fotografie jsou mnohdy ze zahraničí a nemají s naší tradiční myslivostí nic moc společného. Obklopuje se právě takovými ovcemi, jaké přesně pro svůj záměr potřebuje. Tedy vyvolání veřejné nevole vedoucí k potlačení této činnosti na nejzazší okraj společnosti. Vcelku mě napadla jedna věc, přenechat odpovědnost za zvěř těmto pitomcům po dva roky. Jestliže se dnes myslivecky hospodaří na 6 500 000 ha, přičemž průměrná škoda zvěří na 1 ha činí 250 Kč, máme to každoročně něco přes 16 miliard korun, které budou hradit tyto organizace prostřednictvím prodeje samolepek. :D Samosebou lze počítat, že škody porostou meziročně exponenciálním způsobem.

V tomhle máme totiž jediné štěstí a tím je zemědělská lobby, která tento stav nikdy nepřipustí. Přestože na ně pořád nadávám, je komplexní zemědělství primární důvodem k udržení myslivosti v dosavadní podobě.


Co se xaxapa týče, doufám, že má k chovu rysy příslušné povolení od MŽP a SVS.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Kvido »

Jelikož je Blonďák kocour , tak nás čekají zajímavé věci. Podle slov známého , který rysy odchovává, se holt to dospívání a samostatnost brzy projeví. Doufám,že kocourek aspoň nikoho neporaní , to by byl docela průšvih. Povolení asi má( výjimku MŽP) , ale ...
měl by mít CITES výjimku, kterou mu ale na zvíře z přírody nikdo nesmí vydat. No a pokud chodí bez ní na ryze komerční činnost ( i kdyby mu lidi za vystoupení dali cokoliv darem) , lepí si na další průšvih. Zvířátko potřebuje žrát a jak na to sehnat peníze ?
Vlastně by správně bez dokladů nesměl dostat povolení k chovu. Ale co platí pro obyčejné chovatele , neplatí pro ochranáře.
Asi by mi taky chov rysa v obýváku SVS nepovolila :D
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od josef k. »

Tahle debata mě vyprovokovala k aktivitě, i když si fora na netu spíš jen čtu. Byl jsem na té jejich akci v Jeseníkách, byl jsem zvědavý, co šíří. Našel jsem příspěvek na Dámách myslivosti, že prý někdo štve proti myslivcům. A světe div se,líbila se mi. Xaxap (čte se to chachar) ví o zvířatech a přírodě sakra hodně. Dokonce i o myslivosti. Má skvělé fotky, které stály jistě fůru času. O myslivosti nemluví zle, na té akci, co jsem byl, spíše umravňoval publikum, které bylo výrazně nabroušenější. Říkal, že myslivce nelze házet do jednoho pytle. Vlastně nás bránil. Docela jsem koukal. Myslivců nás tam bylo asi šest, hlavně místní. Nikdo nekřivil hubu, je to stejně více o rysech a přírodě, ne o myslivosti. O pytlácích a střílení rysů mluví jen chvíli na ukázce na mapě a na konci. Podle mě je to korektní. Nedivím se, že jsou naštvaní. Zažil jsem dříve sdružení, kde skoro všichni říkali, že by rysa střelili bez problémů, že je to v lese problém. Ti blbci jsou mezi náma, to je jistý. Já doporučuju všem se zastavit, na facebooku ohlašují akce. Je to lepší než tady vymejšlet kraviny, co tu jsou. Akorát dáváme lidem důkazy o tom, že drbem věci, o kterých nemáme páru. A Blondýn je supr kočičák. Co jsem se chlapama bavil, s Xaxapem to dělají ještě dva Jirkové, tak rys patří jednomu Zooparku, papíry budou dle všeho v pořádku, jeden Jirka je zoolog toho parku. A jezdí s ním i do Rakouska a Německa.
A jinak bysme si z nich spíš měli vzít příklad, začli v prosinci loni, plněj sály k prasknutí, školy na ně stojej frontu, furt jsou v bedně i v novinách a dneska ráno na Nově říkali už přes šest tisíc lidí na akci. Kdo z nás má takovou práci s veřejností? Já jsem dělal akce pro školy u nás, ale zdaleka nebyl takový ohlas a zdaleka nejsem tak dobrej jako Xaxap. On je ale profík, myslím, že se živí učením dospěláků. A komerčně to nedělaj, ty akce jsou zadarmo, jenom kdo chce, může jim hodit do okurkovky co chce. Kupují za to fotopasti. Taky jsem jim tam hodil. Co jsem koukal, přispěli všichni. Ten jejich počin mi dává smysl. Lidi na přírodu čím dál víc kašlou a honí prachy. Zaplatpánbůh jsou lidi, co je zkouší do ní vrátit. A vůbec si myslím, že děláme strašnou pitomost, jak se všude a furt do ochránců profíků i amatérů furt navážíme. Jen dědíme povídačky, přitom proti nim ztrácíme vliv. Já znám několik lidí kolem ochrany a všichni jsou teda dost pokorní a dá se nimi mluvit. A Martin Xaxap a Jirkové vypadaj, že nejsou výjimka. Dá se nima bavit úplně v klidu. Jak už tu psal MartinP. Xaxap je na netu ostřejší než ve skutečnosti, je to sice dvoumetrovej chlapisko, ale furt se usmívá. Zajděte na tu jejich akci, je to lepší než drbat jak staré blažkové. Já už jsem je pozval i k nám do sdružení a doufám, že budou mít čas, protože mají dost plno. Tak snad jsem to objasnil. Ten facebook je Setkání s rysem, ty veganský Myslivci musí být šílení nebudou jeho, normálně dlabe maso.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Nevím, co tím chtěl básník říci. Berousek má taky dobrý cirkus a taky chodí lidi.......
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

Přesně managero psychologie to je věc a díky tomu že s lidmi kteří tím projdou a jak na ně ti slabší jedinci reagují mám osobní zkušenosti .Tak naprosto souhlasím s tím Berouskem a nevěřím mu ani dobrý den,protože to co předvedl tady a na FB je jeho pravá tvář a nikdo mi to nevymluví :wink:
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Josefe k., chtělo by to více osobních zkušeností, než bych vypouštěl do éteru. Možná jsi byl něčím osvícen( rys PR objekt), ale je to čistě jen hra s veřejností. Mohl bych ti jmenovat X projektů, které právě ti zelení zhatili. A jak jsme se shodli s Dalasem v SZ, odpovědnost a sebereflexi nemají.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

Bravo xaxape, dobrej pokus o ospravedlnění. 8)
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Kvido »

Pokud opravdu XAXAP mluví o myslivcích relativně dobře , jsem tomu rád. Taky se znám s pár ochránci a ornitology a vůbec bych je do jednoho pytle neházel. Pokud Blonďák patří zooparku , OK. ALE - i tak musí mít výjimku z CITES. Pokud se tam vybere dobrovolné vstupné nebo příspěvek , je to dle zákony komerční činnost. Proto jsem taky přestal dělat ukázky pro děti - byť gratis . Nikdo neví , zda tam u vchodu nějaký aktivní blbec postaví kasičku. A svěřenci mají sice výjimky k držení a existenci v zajetí,ale už ne CITESy. Jinak zrovna ZOO a ZOOparky si s povinnými doklady starosti nedělají. Nahlásit držení je nutné do 4 týdnů a jeden takový subjekt sháněl doklady na odchovy v únoru , tj. cca 6 měs zpoždění. A bylo to bez sankce.
Pro běžného chovatele flastr a správní řízení se silně negativním výsledkem.
Zároveň si myslím , že z toho už dělají show , to už s normální osvětou nemá nic společného. Kocour roste, bude ho třeba nahradit koťátkem. kdepak ho seženou ?
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Jasně Kvido a toto platí u většiny druhů, které si chce člověk" podmanit" . Ono to vše má jaksi svůj " start" . Takže časem musí obměna nastat. A to vycházím z toho, co jsem jako malý kluk mohl zakusit a měl později časem zkusil.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

leone naprosto s tebou souhlasím jedna póza před televizí a úplně jiná tady včetně osobních útoků, sprostých urážek a nadávek směřovaných nikoliv na myslivce globálně ale přímo na jednotlivé lidi zde kteří si sním dovolili nesouhlasit a měli jiný názor či mu ty jeho bludy vyvraceli. A to ani nemluvím o tom divadle co tady předváděl když dostal ban to byla úplná komedie. Na otázky které se mu nehodili ani nedopovídal jen je mlčky přecházel takže za mne rozhodně cokoliv mít společného s tímto člověkem rozhodně ne
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Ano tak, myslím si, že Hirc položil zásadní otázky, které byly bez odezvy. Holá fakta k odpovědi....
Odpovědět