Vlastní honitba

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

No na vrcholu hospodaření s vysokou určitě nejsme,ale bronzovýho jelena mám a jsem spokojenej.Pokud tam máte takovej bordel jako píšeš,tak to potěž pánbůh.
Ještě k těm škodám,v každé té honitbě je i členem revírník dané oblasti,který bere zvěř jako součástí přírody a ne jako nepřítele všech dřevin.Snažíme se škody co nejvíce eliminovat a když nějaké vzniknou,pomůžeme s výsadbou stromků nebo výrobou oplocenky a jsme všichni spokojeni.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:...Ještě k těm škodám,v každé té honitbě je i členem revírník dané oblasti,který bere zvěř jako součástí přírody a ne jako nepřítele všech dřevin.Snažíme se škody co nejvíce eliminovat a když nějaké vzniknou,pomůžeme s výsadbou stromků nebo výrobou oplocenky a jsme všichni spokojeni.
nic ve zlem ani nechci byt urejpanej ale toto jsi opsal z nejake prirucky vydane v sedmdesatych letech? :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

patrol:
Samozřejmě,že ta cena není nízká.
je nás v průměru dvacet,takže na každýho 12000 - 22000 za rok.Každý druhý rok máme zlatýho muflona,který je určen na poplatkový lov pro zahraniční hosty plus jeden dva srnci.Trochu nám to pomůže,ale taky nás to nevytrhne.Krmení máme zadarmo,pač mám dobré kamarády.Za tři roky si jednu z těchto honiteb pronajmu já sám možná ještě z někým schopným a nájem vyšší nebude.Někteří kolegové,kteří pro myslivost obětovali celý život už na to asi mít nebudou,ale musí se to nějak udělat,protože až tihle obětaví lidé jednoho dne nebudou,tak ani zvěř nebude a všem zbydou jen oči pro pláč.Ten les i tu zvěř z celého srdce miluji a nedovolím,aby ten kus nádhery někdo zdecimoval!
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

vhool:
ne příteli,tohle u nás opravdu funguje.Já nevím,co je to někomu nahrazovat škody.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Taky se mi vybavily doby kolem SAMETOVÉ revoluce .
Chodili jsme sadit stromky, stavit oplocenky, JZDákům stavět ohrady pro krávy, za to fasovali krmivo které nikde nechybělo.

Vysokou nemáme normovanou, můžeme lovit holou a samčí do dvou let věku, o Medailovém jelenu nemůže být řeč.
Odlovte XX kusů holé a my vám povolíme jelena. Jenže oni nejsou a my máme vybíjet i těch pár kusů holé.
To není hospodaření , mě to připomíná vydírání .
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

no jestli tohle k nám někdy dojde,tak to bude konec..
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Kdyby to tak nebylo neřešil bych to, u nás je to konec ,každým rokem konečnějším.
Na říji jezdím na slovensko, vysokou potkávám za dne, jeleni troubí přes poledne,vidívám jeleny na hranici stříbra a zlata,na chovného bych nevystřelil. Pak se z toho v noci odkopávám a kolegové doma nechápou proč nestřelím holou když tam chodí 2 kusy.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od rip-curl »

U nás je to se škodami obdobně - pomáhá se s výsadbou, nebo se na polích JZD dělá sběr kamení...
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

PATROL asi ví odkud vítr vane.
Podle mého názoru se pronájem honiteb bude dělit na dvě strany.
Na jedné straně budou honitby o které bylo dobře postaráno, pronajaté je měli skutečně finančně nezávislí lidé a dělali to s odborným přístupem.Tam kde se vyskytlo několik takových honiteb v souvislém celku, je dnes kvalitní zvěř, rozumný poměr pohlaví a je tam radost chodit.
Fandím jim aby se ve výběrech opět dostali ke svým honitbám.

Na druhé straně jsou honitby zlatokopů, kteří si je pronajali a mysleli, že je ufinancují z trofejí a zvěřiny. Z těch zvěř pomalu nebo i rychle mizí, nejdříve trofejová, potom i holá.
Na někom se podepsala krize a možná ani na jaře už honitby nezaplatí.
Ti se rozptýlí po lese, obvykle bez lovu nevydrží, často si lovem pokrývají část životních potřeb.
Tuto skupinu v podstatě LČR podporuje tlakem na snížení stavů zvěře a daří se jim to.
Snad se tyto honitby dostanou za rozumný peníz k trpělivým nájemcům a ti je pozvednou.

Mezi tím se vyskytujou honitby se setrvalým stavem ať už pronajatých od LČR nebo MS.

Jsem zvědavý na to jaký bude poměr honiteb zazvěřených a vybitých při příštích výběrovkách.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

mam obavy aby se neopakovalo posledne dost rozsirene "po nas potopa" a nedoslo v poslednich par letech k hromadnemu vybijeni zvere v honitbach .... samozrejme ze asi ne vsude ale jen si vzpomente jak to bylo .....
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

"po nás potopa" , škody zvěří + tlak na redukci stavů + vnitřní napětí se strachem o místa u LČR,

mě to připomíná písničku kde se zpívá... lidi jsou už nadbyteční ... zítra ráno vystřelí , VŠECHNO na MARS...

Stavy zvěře půjdou dolů,...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

no ...mam podobne pocity jako ty ....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

To patrol:
už jsme se o tom bavili a nájem větší nebude.Vedení LČR v naší oblasti jsou nadšení myslivci a moc dobře ví,jak by to dopadlo,kdyby to padlo do rukou těm nepravím.Už to tady totiž vedle v honitbě jednou bylo,vypráskali tam co se dalo.Člověk se tam šel projít a neviděl ani kus.Pokud někde sedí nějakej debil,kterého dělá myslivce jen lovecký lístek,tak je jásné,že to tam tak dopadne.
Odpovědět