Vlastní honitba

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

to patrol: ...psssst,oni to maji predsi jinak :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Pěkný příspěvek jsem vytvořil o honitbách při tom svém marodění a než jsem ho odeslal tak mi to spadlo.
Tak to zkrátím do podstaty.
LČR pronajalo honitby, zbavilo se péče o zvěř, krmení, odlov a škody.
Jen to dozorujou, pokutujou a my se předháníme, kolik jim za to zaplatíme, když to budeme moct dělat.
Zajímalo by mě, jestli ten kdo to vymýšlí tu zvěř opravdu v lese nechce nebo chce a je rád za ty prachy co dostávají.
Jestli ta zvěř je pro ně zdrojem peněz, nebo ty peníze prostředkem pro to aby se zvěře zbavovali.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

To patrol:
chceš snad říct,že revírník ve svém revíru nesmí provozovat myslivost?
Bude to tak jak říkám a jestli si myslíš,že se ve všech honitbách platí více jak 250 000,-,tak se mýlíš.Někde se platí i daleko míň.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

vhoole,ty by jsi snad i mrtvýmu tvrdil,že není mrtvej.Máme to zde prostě trošku jinak.
Není to myšleno ve zlém.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Jo, jsou i honitby za trochu peněz. Jeden nájemník měl 7 let honitbu, těžil tam hlava nehlava, vědělo se to široko daleko, do nových výběrovek dal cenu o 30 % nižší než doposud měl a vyhrál , jelikož byl jediný zájemce, nikdo honitbu po něm nechtěl.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:vhoole,ty by jsi snad i mrtvýmu tvrdil,že není mrtvej.Máme to zde prostě trošku jinak.
Není to myšleno ve zlém.
no zase az tak ortodoxni nejsem ale v tvem pripade jsi bud velmi naivni nebo vis vic nez lidi ktere problematika kolem lcr zivi vcetne me :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

Vhool:
ruka ruku myje...
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

no tak v tom pripade jsi asi naivni ze se tim jeste chlubis verjne :wink: :D
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Tommy »

To co naši otcové zde vytvořili budeme chránit,dokud to půjde.Teď se tady bavíme o pronájmech a jsme rádi,že na to ještě máme,ale až to ta banda z hradu rozprodá,tak bude s naší lidovou myslivostí amen.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

no za sebe se uz nemuzu dockat az bude konec s "lidovou myslivosti" tak jak ji tvorila gottwaldova generace,konkretne z hesla "ruka ruku myje " je mi na zvraceni a take diky tomu je nase myslivost tam kde je.nerikam,ze vsude je to spatne ale ono staci jen porovnat uroven spolecnych honu v "lidovem MS" kde vladnou lide kovani udery petiletek a uroven napr. u slechticu treba Lobkowitzu nebo jinych.podobne srovnani je treba i u zazvereni reviru ci skladby populace.nic naplat ale tve prispevky me presvedcily o tom ,ze pokracovat v teto diskuzi je pro mne osobne zbytecne ....
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kasari »

to vhool - do dnešního rána jsem přemýšlel, co sem napíšu, protože mě tu včera pár příspěvků mírně na..., ale tys to udělal za mě. Buď je to tady úplně jinak než jinde, anebo nestojíme v tý správný frontě...
Ulkomaalainen...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kasari »

čím dál víc jsem přesvědčen, že největším problémem naší myslivosti jsou právě pronájmy honiteb.

Takže k příspěvku - ano, vlastní honitbu, ale VLASTNÍ, ne pronajatou... :evil:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od figi »

kasari píše:čím dál víc jsem přesvědčen, že největším problémem naší myslivosti jsou právě pronájmy honiteb.

Takže k příspěvku - ano, vlastní honitbu, ale VLASTNÍ, ne pronajatou... :evil:
A tak to je.
Nevím, jestli LČR se chovají všude stejně, nebo jsou rozdíly, ale velké odchylky asi nebudou.
Ta realita je opravdu dost děsivá. V nájemní smlouvě je spousta sankcí, které vrcholí i ukončením nájemní smlouvy, a toto opatření je např za nesplnění plánu lovu. Takže u nás je praxe taková, že na sčítání zvěře s námi chodí revírník ( vždy ) a LČR nám pak schvalují plán lovu. Tady jakýkoli záměr chovatelský nebo jiný neobstojí, protože jde jen o to, aby se lovilo co nejvíce. Takže zástupce LČR odmítne plán lovu podepsat a požaduje navýšení, bez kterého to nepodepíše. Takže nic jiného nezbývá. Pak se musí hlásit a předkládat každý kus ulovené zvěře spárkaté, kromě černé. Takže " ostrá tužka " nefunguje.
A že je to míněno vážně - telefonáty z LČR před koncem roku, jestli nesplníte, okamžitě posíláme ukončení nájemní smlouvy.
Chápu to - jako zaměstnanci musí vyžadovat to, co po nich jejich chlebodárce chce. A my chceme mít honitbu, aby bylo možné se někde s tou flintou projít. A to máme jen dančí, vysoká je největší zdroj problémů.
Kdo to ale sakra vymýšlí ? Protože kdybych napsal čísla, kolik kusů na kolik hektarů, nevěřili by jste.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

tentokrat s tebou figi 100% souhlasim a myslim ze jediny rozdil v praxi LCR bude prave v tom ze bud chodi revirnik s tebou nebo nechodi ... :(
Odpovědět