jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Petr1970 »

zdravím všechny....
sháním tipy (co se nechá reálně sehnat a není v ceně fobie..) na Msch 03 - flinta se osvědčila, líbí, takže uvažuji vylepšit pozorovák
je tam meopta 4x32 - na den je to dobré, ale hitparáda to není..
sháním něco menšího, žádný 50-56 kanon..

napadá někoho tip na něco lepšího v rámci možností aby to bylo trošku subtilnější a koukalo tolépe za šera třeba?
něco typu 6?x42? - spíš jde o tu světelnost ...

nebo jestli se někomu někde něco válí....

je to stará flinta, malá flinta - ale zase takový ty tubusy z I. světový jako vylepšení nevidím:-) samozřejmě nečekám že to bude mít svítící osnovu, uvidím za tmy jako se Zeisem za 80k,- atd...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Co třeba Meoptu - Meopro 4-12x50 nebo 3,5-10x44 ? Je to meopta, servis a nechá se sehnat za přijatelný peníz.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od lanus »

Na staršie subtílnejšie zbrane je optimálne to MeoPro 3-9x42 resp. 3,5-10x44 ; priemer tubusu 25,4mm ; (v prípade záujmu je dostupné aj s červeným bodom) . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Petr1970 »

hm.. zajimava moznost, otazka jak moc meopro "kouka za sera", protoze za dne je spousta optik v pohodě..

co ty menší meostary? 40? je to nějakej šílenej kompromis nebo je to použitelný?
http://www.vseprolov.cz/optika/meopta/p ... -6228.html
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Petr1970 »

tak to nějak procházím - co z těchdle bude koukat "nejlíp"? za tmy? (šero, soumrak, hvězdy..) ve dne počítám že bude dobrý všechno nevím jestli třeba u těch "značkovějších Zeiss a Swarowski nejde o nějakou low-cost špatnou řadu.. vše stojí tak nějak stejně..

Zeiss Duralyt 2-8x42 iLL
Swarovski Z3 3-10x42 L
Meopta MeoStar R2 1,7-10x42 RD

případně
Meopta ZD 4-16x44
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Rogam »

To Petr1970

Na Duralyt bych se vykašlal - Zeiss z Maďarska. Zkus zvážit nějaký Leupold, celoživotní záruka, robustní optika, celkem slušný výběr mají zde: http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... 1234406487
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Petr1970 »

no nevím.. za ty prachy to bude stsejná "čína"..
to budou stejně ty levné řady "na té urovni duralytu"..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Rogam »

To Petr1970

:)
a viděl si už nějaký Leupold, zpracování, skla a tak? já mám taky na všech puškách Swarovski Z6i, byl jsem ale na jedné zbrani s původní montáží, kterou jsem chtěl zanechat, nucen hledat optiku s 1" tubusem, ale za ty prachy jsem byl opravdu mile překvapen, zkus se někde podívat, "Čína" z toho nekouká ani náhodou
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Petr 70 - měl bys dát nějakou představu o ceně. Na začátku píšeš, aby to nebyla cenová fobie ,máš tam 4x32, ale zajímá tě Swarovski, Zeis ,Leupold, Meopta R2. Chceš aby to koukalo večer a mělo to 40 mm, to je také trochu problém. Buď chceš optiku za 30 tisíc a výš nebo se bude hledat v těch do 15ti. Hele Leupold je dobrá optika, ale Amerika neřeší nějaký antireflex a koukání po nocích,jelikož tam se ze zákona po nocích neloví a čili to není u těch optik zapotřebí.Ty levné modely, které jsou na malorážky,kuše atd , kór.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od Petr1970 »

no cenový limit - víceméně "žádný", ale nechci optiku za 40 a výš, protože to v noci stejně koukat nebude, to radši koupím noční vidění... stará nebylo myšleno jako střep, ale spíš ducha:-)
rozměrově je to prostě malá flinta - celopažba metr dýlka (msch03) a bude to nosit malá osoba :) tkaže nějaký kanony na to nechci kvuli "vzhledu a když tam dam nějaou 56 tak se to bude překlápět:)

původně jsem myslel optiku typu kolem 20 000, ale i těch 27?31 v cenikov bych snesl, když to bude stat za to)
rozměr "40" jsem bral že je to menší a půjde to vzhledově a celkově k tý flintě, vím že to je horší co se týče tmy než 56 (i když teorie s pupilama atd moc neznám)

co od toho chci: za dne budou koukat všechny pěkně, to neřeším.. jde mi o šero, jasno v noci, měsíc, hvězdy - aby bylo "vidět co nejlíp" (v rámci optiky) - jasně že to nebude jako NV, ale když už tobudu pořizovat, tak jestli seženu něco co kouká nejlíp, bude to kvalitní a vydrží to..

samozřejmě když tzo bude něco jetýho staršího typu artemis 3000 a bude to koukat "pěkně", tak budu rád že ušetřím, pro srovnání sem říkal co je tam ted - 4x32 na den v pohodě stačí, ale po západu slunce nebo při úplnku (zkoušeno) to prostě nevidí nic
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od lanus »

Pozor Leupold popri "celoživotnej " záruke na optiku a mechaniku dáva len 2 r. záruku na elektriku !!! :oops:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od pufr »

Na tu elektronickou výbavu zaměřovačů mají časově omezenou záruku bohužel snad všichni výrobci.

U Leupoldu mi přijde ve smyslu tohoto vlákna škoda, že nedokázali tu výjimečně kompaktní M6 3-18x44 překlopit do civilu tak, jak je (ty malé rozměry byly primárním požadavkem taktických uživatelů - s dovětkem - a v noci si před ten krátký dalekohled tu předsádku 4. generace vpohodě nasadíme :) . Ta civilní VX6 3-18x44 je taky celkem prima, ale přecijen už je o kousek delší, má jí jeden známý a kouká i na těch 18x luxusně, kdybych hledal kompaktní puškohled, asi by to byla jedna z priorit.

O té transmisi světla asi nejlépe vypovídají německá měření z Visieru a DWJ, co jsem tu nedávno vylepil, tam je vidět, že Leupoldy VX3 a novější drží krok se světovou špičkou - musí se srovnávat srovnatelné - pro srovnání Zeisse a Swarovského si asi taky nevybereme Zeiss řady Terra vyrobený v Číně v ceně 300€ :?
Pufr
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Re: jaký puškohled na starší-menší zbraň?

Příspěvek od kpt.stone »

Jinak Leupold samozřejmě antireflex řeší. Viz. např.

http://www.leupold.com/hunting-shooting ... flescopes/
Odpovědět