270Win

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

270W

Příspěvek od titamita »

Zdravím vo spolok.Keď už ste tak pekne napísali svoje skúsenosti s touto rážou,tak pripojím sa aj ja.270-ku mám asi tak poldruha roka,ale som s ňou zatiaž vežmi spokojný.Rozmý?lam o kúpe SAKO Hammerhead 10,1g.Nemáte s tým niekto skúsenosti?
A tu sú moje úlovky:
3 lan?tiaky-dvaja v ohni-RWS 9,7g KS a Hirt.Nosler Part.
jeden odbehol cca.20m- SB 9,7g
4 srnce - traja v ohni - RWS,Hirt.
jeden cca.25m - PMC
6 lí?ok - pä? v ohni - PMC,Hirt.,RWS
jedna odskočila cca.3m - RWS
2 jelene - prvý odbehol dobrých 100m(trochu ma to zaskočilo) - RWS
druhý cca.40m - RWS
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Příspěvek od Sauer »

titamita:
tie? používam RWS KS 9,7g a spokojnos?. O spomínanom SAKO počúvam len samú chválu, troch požovníkov čo s ním lovia osobne poznám a nevedia vynachváli?-vraj najvyrovnanej?ie strelivo do .270win
jeden z nich je profesionálny lesník, vyskú?al už všeličo....takže na základe kladných referencií mô?em len doporuči?....
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Na Sako Hammerhead 10,2g 270W jsem presel, protoze se mi SB cka sekaly pri nabehu do komory, predskakovaly pred zaver a prusvich byl na svete..Saka tam padaji jako nemci do krytu, rekl bych ze jsou o neco tuzsi nez SB (teda lisku to pretrhne vejpul taky) a maji subektivne mensi spetny raz nez SB, teoreticky i vetsi energii jak udava vyrobce, coz jsem nemeril, cena nyni velmi dobra, skoro na urovni SB... Ja mam jasno a doporucuji severskou kvalitu.
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

Sako

Příspěvek od titamita »

Ďakujem za rady...to s tým záverom a osekávaním strely sa stávalo aj mne,preto SB nechcem už ani vidie?....ale tie Sako určite vyskú?am
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

RWS

Příspěvek od titamita »

Dnes sa mi večer podarilo ulovi? po dlhej dobe prasiatko(30kg).Na tom by nebolo nič,ale chovanie praSaša po ulovení ma dos? prekvapilo.Musel som ho dohladáva? s otcom,samozrejme začalo pr?a? takže paráda.Na nástrele kúsky pžúc,spenená farba.Prasa s prestreleným srdcom a pžúcami odbehlo po rane cca. 70m do kopca! a potom ešte cca.20m do strany.Keby som si nebol istý zásahom,myslel by som že som minul.Strielal som s RWS KS 9,7g.Neviem,ale toto mi už spravilo RWS po druhýkrát a nemám z toho dobrý pocit,keď jedno prasa musím dohžadáva? takmer hodinu.Asi budem musie? fakt vyskú?at tie SAKO už v najbli??ej dobe.Čo vy na to chovanie?
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Popí?u mou zkušenost ze čtvrtka. Potřebovali jsme prasátko do tomboly na Hubertskou zábavu, kterou pořádalo naše sdružení. Jak na potvoru se to nedařilo a tak jsem v tom lese i skoro i spával. Zima byla jak v rusku a ve čtvrtek mi v 00.15hod. přišla na hromadu ba?ka s šesti selaty. Měsíček už lezl, takže jsem pěkně viděl vybral jsem jedno na okraji, zamířil a vystřelil. V tu chvíli jsem nic neviděl, jen rachot, jak se prasata rozprchla po lese. Poseděl jsem tak čtvrt hoďky a jist zásahem jsem šel hledat nástřel. Na hromadě jsem Nenašel nic a tak jsem vlezl do lesa a procházel směr kam jsem slyšel prasata odbíhat. Najednou jsem našel otěr na stromě, ale ve výšce 1,2metru. vždy» jsem střílel na sele?! K silnějšímu stromu tvořil menší takovou vidličku a prase se do toho nějak zamotalo, a jak se snažilo vyprostit, skákalo pěkně vysoko, od toho ta barva v takové výšce. Pak jsem ho uviděl le?et na okraji lesa. Od nástřelu odběhlo tak 30metrů. Rána ?la těsně za plecko, rozbila játra a u posledního žebra vy?la ven. První barvu jsem našel po 15 metrech. Střílel jsem na 30metrů, 270 Win. střelou RWS KS 9,7g ,sele mělo vyvržené 26kg. když jsem ho vyvrhoval, uslyšel jsem ránu. Za chvíli už mi volal kámoš, že taky střílel po praseti. Asi tak za hodinu, jsem k němu do?el. Říkal, že mu prase stálo pěkně na ?iroko, na sedmdesát metrů. Na nástřelu cákanec barvy. Po pár metrech jsme našli část duté kosti, po dalších metrech další. Stopa byla silně pobarvená, ale asi po dvě stě metrech, barvy ubývalo, až se nám úplně ztratila. Mezitím se k nám přiBlížila další tlupa černé. Bachyně funěla a mručela jak lokomotiva. Tak jsem na ně posvítil a to byl rachot. No, byl to zkrátka silný zá?itek. Stáli od nás snad deset metrů. V noci to opravdu jde. Pokud má člověk dobrý vítr, tak prasata dělají takový rachot, že si nás vůbec nev?imli. Dosled jsme potom nechali na ráno. Můj jezevčík nás dovedl asi čtyři sta metrů od nástřelu. Posledních dvě stě metrů, žádná barva a celý les kolem rozrytý od prasat plný čerstvých pachových stop. Obešli jsme okolní houštinky, zda tam nenajdeme kolem nějakou barvu, ale marně. Podle Těch úlomků kostí, a jak prase barvilo jsem usoudil, že mělo přestřelený běh. takže je to velká škoda, kdy prase nebylo dohledáno, věřím, že se z bolestivého zranění vylí?e a doufám, že bude co nejdřív uloveno na hromadě, nebo na blí?ících se naháňkách. Zda z toho plyne pro všechny nějaké ponaučení nevím. Viditelnost byla dobrá. když mě kámoš posílal na nástřel, tak jsem ho z místa kde prase zhruba stálo, viděl na nekrytém ?ebříku pouhýma očima. takže přes puškohled to bylo jako ve dne. Možná chyba v dosledu? Snad opravdu zkušený barvář by šel po stopě mnohem dál, ale nemyslím si, že by jsme prase někde na?ly. Střílel 7x57R, střelou SPCE.
Va?e poznatky a připomínky, jak se to mělo provést přivítám.

Zapoměl jsem na to hlavní. Se střelou RWS KS jsem velmi spokojenej, jen mám pocit, že zvěř málo barví. Mám s ní uloveno 5ks černé, z toho tři v ohni, dva do třiceti metrů. 2ks srnčího oba dva kusy taktéž těch třicet metrů. 5ks lišky, par v ohni, něktéré do dvaceti metrů při nepovedeném zásahu. 1ks vysoké, jelen 110kg ustřelené plíce odběhl třicet metrů. Barva na stopě byla až po 25metrech. Ten jelen byl střelou CDP 8.4g.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

Příspěvek od titamita »

To s tou farbou pri RWS som si v?imol aj ja,človek by čakal,že to bude lep?ie farbi?.A pri tom mojom prasati si myslím,že sa to chovalo čiastočne ako celoplá??........preto tožko odi?lo.možno keby som strielal na 80 kilového,tak ho vykotí po 10 metroch.......neviem no
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

To co píšeš je velice zajímavé. Já s touto ráží lovím od roku 1994. vždy jsem používal naše náboje se střelou SP 9,7g. Po dobré komorové ráně zvěř, když nezůstala na nástřelu, tak vždy dobře barvila a neodbíhala daleko. Teď jsem začal používat přebité náboje se střelou Hornady SST 9,7g. Zatím jedno sele, které hodně barvilo a bylo od nástřelu 15 m. LOVU ZDAR!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

270 Win

Příspěvek od hanmilan »

Právě jsem zakoupil starší ČZ 537 v ráži 270 Win. Kdysi před 19 lety jsem s touto ráží začínal - měl jem kulobrok UB, který mi slou?il více jak 7 let. Pak jsem přestal střílet lišky na kožešinu a vyměnil ho za ČZ 537 v ráži 7x64, kterou mám dodnes. vždy jsem střílel jen SB a neměl jsem ani potřebu výrobce měnit, protože jsem byl s nimi spokojen. Vedu si loveckou statistiku a za tu dobu jsem ulovil jistě přes 400 ks spárkaté a přes 80 lišek ( většinou kulí). už delší dobu jsem sháněl nějakou kulovnici na střídání a nakonec jsem se rozhodl pro 270 Win, i když je co do výkonu téměř shodná se 7x64. Byla ve velice dobrém stavu a za slušnou cenu. Dnes jsem jí byl vyzkoušet i proto, že minulý majitel měl vykleplé hledí kvůli puškohledu. Znovu jsem jí nastřelil přes mířidla a pak jsem dal 5 ran. Střílel jsem s oporou na 50 m a všemi 5 bych trefil bez potí?i krabičku sirek. Byl jsem mile překvapen, zvlášť, když jsem záměrný bod spíš jen odhadoval na terči. Zatím jí nechám bez puškohledu na naháňky a časem na ní dám (pokud ho seženu) starší Meoptu 4x32. Tímto se tedy hlásím do va?eho klubu :lol:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

Příspěvek od titamita »

Dnes som zháňal nejaké strelivo do 270-ky a v obchode mi ponúkli Sierru,strela PTS.Nemáte s tým nejaké skúsenosti?Vežmi ich chválil predávajúci...
vhool

Příspěvek od vhool »

titamita píše:Dnes som zháňal nejaké strelivo do 270-ky a v obchode mi ponúkli Sierru,strela PTS.Nemáte s tým nejaké skúsenosti?Vežmi ich chválil predávajúci...
...nevim zda jsem to pochopil spravne ale to jako strelivo sierra se strelou PTS :?: ...to je hovadina...nebo jde o dve ruzne strely? pak musis dat info o vyrobci streliva,gramazi a typu Sierry :!: :!: :!: ...PTS je jasne specifikovany typ strely a vyrobce bude nejspis SB....
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

Příspěvek od titamita »

Sorry,máš pravdu,neviem prečo som napísal,že to je sierra.Bolo to SB,na krabičke bolo PTS a mali takú umelú ?pičku.Podrobnej?ie som ich neskúmal...
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

Mám takovej zajímevej postřeh, jednou jsem někde četl (myslím že v poradně na webu Myslivosti), že někdo sřílel z 270W náboje do 7x64 ani nevím proč s vysvětlením že jsou to skoro stejné ráže (270W je 6,9x64), ale nedávno jsem našel nábojnici 7x64 a když jsem ji porovnal s 270W tak má úplně jiný tvar co se týká krčku a přechodového ku?elu takže by ani do komory 270W ne?la.

Možná jste to věděli, ale mě to překvapilo jaké informace si někdo napíše a ještě navíc to s ním někdo další řeší jako samozřejmost :lol:
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Příspěvek od Sauer »

Mne po KS zver farbí dobre. Aj keď aj po komorových zásahoch odbieha. Srnčia do 30m jelenia do 50-60m.
Minule som tie? ulovil prasa, stálo tro?ka ?ikmo, trafil som ho tesne za lopatku,strela vyletela za posledným rebrom. Po výstrele sa točilo okolo zadku, tak som myslel,že som strhol a trafil dozadu...
Na nástrele nič, prvá farba 3 m v smere odskoku(v lese). Prasa unikalo asi 20m do prudkého kopca(bolo takmer bez pžúc,preto tomu nerozumiem),potom sa stočilo a zbehlo naspa? smerom k nástrelu a asi 15m napravo od neho zhaslo...farba bola po celej trase.
Uživatelský avatar
Tom.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30.12.2007, 22:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tom. »

Zdravím všechny příznivce ráže .270W a hlásím se do klubu. Chtěl bych navázat na debatu kolem střely CDP kterou jsem uveřejnil ve fotogalerii myslivosti. Kdybych tu střelu sám nevyndal z kloubu přední lopatky prasete o váze 40 kg, nevěřil bych,že ta střela bude tak rozložená. Sám jsem hledal nějakou přepá?ku střely,ale žádnou jsem Nenašel. Střílel jsem na 60m. Vstřel byl silně podlitý(skoro celé plecko). Další zkušenost s dvojjadernou střelou CDP mám u daňka. Ta byla dokonce rozložená na 5 ks. Stříleno na vzdálenost 40m. Opět zasažená lopatka a opět silně podlité na vstřelu. U všeho jsem si pořídil foto, protože jsem byl nemile překvapen. Po tom rozčarování s CDP chci přejít na Hirtenbergr Premium- Nosler 9.7g, tak uvidím. Doufám, že to nebude špatná volba.
Odpovědět