Lov losa evropského

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Byl jsem nakonec lovit sám. Druhý zájemce na poslední chvíli odřekl. Díky tomu se mi to prodražilo, ale i tak nelituji. Takové safari už v životě neuvidím 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Přidávám odkaz na fotky, snad to půjde otevřít :wink:

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 59e337bff1
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od Nik.308 »

Lovu Zdar.

Krásná příroda, fotky se otevřely bez problému.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od Pavel.x »

fotky jsou to parádní, musím říct že mě to hrozně láká jel bych hned ale ty peníze už jsou trochu moc :(

k úspěšnému lovu LOVU ZDAR
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od patrol »

Přeji lovu zdar. Můžu se zeptat na hmotnost trofeje ?
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Trofej měla po vyvaření a očištění váhu necelých 7 kg.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od tombr.a »

Krasny fotky,přiroda,prostě všecko parada.Až budu velkej :) tak bych chtěl taky něco takoveho zažit.
Lovu zdar.
JirkaN
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12.12.2010, 17:26

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od JirkaN »

Dobrý večer, měl bych zájem o lov losa, proto bych se Vás rád zeptal jestli chystáte výpravu na příští rok a kolik by vyšel los cca od 5 do 7 kg + všechny ostatní náklady? Děkuji.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Pokud bude mít někdo zájem, rád mu lov zajistím, pojedu ale jen jako průvodce s kamerou. Odlovil jsem již 4 losy, nemám dalšího kam pověsit a také to leze do peněz :wink: Kompletní náklady vyjdou na cca 100.000,- Kč (zájezd na 5 dní, letenka, ubytování, stravování, lovecký průvoce s vozidlem, vyřízení víz a dokumentů a trofej do 5 kg váhy). Přesnou částku dohodneme po upřesnění délky pobytu ( osobně jsem byl letos na 8 dní). V případě, že ještě seženete někoho do party, bude vše levnější. Doplatek za trofej 7 kg činí 500 Euro, za trofej 12 kg je to cca 2500 Euro. Jediná částka, která se doplácí osobně mimo danou cenu je poplatek za přepravu zbraně a trofeje. Abych řekl pravdu, tato částka je přímo úměrná náladě letištního personálu ať už u nás nebo v Bělorusku. Většinou jsme neplatili nic, jednou jen za zbraň a v jednom případě nám byl naúčtován poplatek za zbraň i trofej a činil pak 160 Euro na lovce. Je to jediná platba, kterou nemohu ovlivnit a je tedy třeba počítat raději s tou horší alternativou. Při rezervaci termínu lovu se skládá záloha 1000 Euro, na kterou bude vydáno potvrzení a bude započítána do ceny zájezdu. Při vážném zájmu probereme podrobnosti u videa z předchozích lovů. Další otázky rád sdělím přes SZ nebo mailem han.milan@seznam.cz
abychom nehltili fórum :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Letos jsme vyrazili za losy dvakrát, na říji jsme odlovili 4, v polovině listopadu další 2. U čtyřech losů jsem asistoval jako průvodce a podařilo se mi lov zachytit na kameru. V listopadu jsem dokonce natočil i pozimní tok tetřívků. Dávám dohromady partu na příští rok, v případě zájmu o lov mě neváhejte kontaktovat, ověřené revíry již máme dva :wink:
Přidávám odkaz na fota z lovů:

http://hanmilan.rajce.idnes.cz/Lovy_v_Belorusku
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od kopov.c »

to hanmilan - lovíš taky něco jinýho jak losy a nemáš na otevřenou loveckou cestovku? :)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Jsem myslivec jako každej jinej, navíc dělám mysliveckého hospodáře v podhůří Šumavy. Cestovka by byla pro mě už moc veliké sousto :( Nicméně přiznávám, že losi mi učarovali a rád se za nimi vracím i když už je sám nelovím. Své lovecké sny jsem si splnil, teď dělám průvodce a filmuju na kameru 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od Zbrojovák »

hanmilan píše: Nicméně přiznávám, že losi mi učarovali a rád se za nimi vracím i když už je sám nelovím. Své lovecké sny jsem si splnil, teď dělám průvodce a filmuju na kameru 8)
To je velice pěkně napsáno, takových lidí dnes moc není. Přeji ti tedy hodně úspěchů jak v lovu samotném při průvodcovství, tak v tom lovu "na kameru". :wink:

Co pro změnu větší příbuzní - kanadští losi, nebo losi na Kamčatce? Neláká tě to? :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od hanmilan »

Jó Kanada, to byl můj sen, ale za hranicema mých finančních možností. Naštěstí je evropskej los taky los a tak jsem si svůj sen splnil v Bělorusku. Na stará kolena bude rozhodně na co vzpomínat :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Petr Jihlava
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21.2.2022, 13:33

Re: Lov losa evropského

Příspěvek od Petr Jihlava »

hanmilan píše: pát 09.12.2011, 10:30 Jó Kanada, to byl můj sen, ale za hranicema mých finančních možností. Naštěstí je evropskej los taky los a tak jsem si svůj sen splnil v Bělorusku. Na stará kolena bude rozhodně na co vzpomínat :wink:
Dobrý den
prosím Vás o info ohledně možností lovu losa.
Vzhledem k možnostem, hledám spíše něco "evropského" (Kanada/Rusko zatím jen sen)
Je prosím přes Vás možnost zorganizovat lov losa pro 3 lovce?
Nebo tip/kontakt.
Děkuji
P. Prosch
Odpovědět