Zahraniční poplatkové lovy

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

patrol píše:Díky Vám za podrobnou zprávu, celkem mne zaujalo množství losů jaké uvádíte. můžete nám poskytnout kontak na agentůru se kteru jste se lovu v Bělorusku účastnil ? Moc děkuju
Kontakt na agenturu je zbrane.lickova@seznam.cz, pravidelně inzeruje v řádkové inzerci v Myslivosti. Osobně se mnou byl jako doprovod pan Ličko, mohu jen doporučit, je velice seriozní a hlavně má plno kontaktů a známých, což je v Bělorusku nepostradatelné.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

Nemohu odpovědně napsat, jak to vypadá v ostatních revírech v Bělorusku, ale v revíru, kde jsem měl možnost lovit (Krasnyj Bor - na samém severu země na hranici s Ruskem, výměra 58.000 ha) , je odlov losa prakticky tutovka. Podle mého běloruského průvodce mají průměr na jednoho odloveného losa dva lovecké dny. Mě se podařilo ulovit 2 losy během 3 dní a to jsem si ještě mohl vybírat z pěti býků, které jsem měl možnost ulovit a četl jsem je přes puškohled 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

ještě jeden důležitý postřeh. Lov v Bělorusku má jednu velikou výhodu proti lovu ve ?vedsku, Finsku a pod. a to, že si můžete vybrat podle svého uVážení a peně?enky o jak velkou trofej máte zájem. Věk ulovené zvěře nikdo neřeší a pokud bych si nevy?ádal spodní čelisti, rovnou by je při preparaci vyhodili. Podstatná je pro ně jen váha trofeje, chovnou hodnotou a věkem se nikdo nezabývá ( zvěře je tam tolik, že je jim to jedno). Navíc oproti lovům v Rusku to není žádná divočina ( střílení ze samopalů nebo brokovnic, chlast a podobně), ale jsou tam opravdu profíci, kteří to mají jako zaměstnání a jsou na to nále?itě hrdí. ještě si neodpustím jeden postřeh. Můj běloruský průvodce dělal ředitele místního loveckého dru?stva a svůj plat měl v přepočtu na dolary podstatně vyšší než já. takže tam rozhodně nejsou žádní chudáci :lol:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mohol by si este popisat trochu detailnejsie priebeh samotnej polovacky?
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

lovec píše:Mohol by si este popisat trochu detailnejsie priebeh samotnej polovacky?
V Bělorusku je podle mého průvodce povolen lov s infrapuškohledem (sám takovou zbraň vlastnil). Tento způsob lovu mi byl po mém příjezdu také nabídnut, ale odmítl jsem ho. Lov tedy pro mě začínal s rozedněním a končil se soumrakem, s přestávkou na oběd, kdy jsme se vraceli na základnu, která byla uprostřed revíru. Losi se zde neloví z posedů, na krmeli?tě nechodí, v úvahu tedy připadala šoulačka a nátlačka. Zárověň jsme v revíru lovili 4 poplatkoví lovci. každý z lovců měl k dipozici terénní auto a svého průvodce. Ráno po rozednění jsme nasedli do aut a projeli přidělenou část revíru. jelikož byl sníh, obeznali jsme losí stopy a po nejčerstvějších stopách jsme pak šoulali, nebo se snažili býkovi nadejít. protože měl průvodce výbornou znalost terénu i zvěře, snažil se vždy losího býka objet v kruhu po lesních cestách, abychom měli jistotu, že je stále v daném úseku. Postupovali jsme opatrně po stopách, a pokud jsme narazili na mlazinu, kde by mohl být los zalehlý, průvodce mi jí po větru natlačil. Několik kusů losí zvěře, především losic s losíčaty se nám takto podařilo našoulat. Zvěř však byla velmi plachá a i když byl sníh mokrý a pod nohami nekřupal, často jsme zvěř slyšeli jen odbíhat, i když vítr jsme měli dobrý. Překvapilo mě, jak se tato mohutná zvěř dokáže pohybovat nehlučně. Pokud padal sníh, zvěř se jen málo pohybovala a bylo nutné ji hledat v houštinách, kde zůstávala zalehlá, což bylo bez stop poměrně složité a málo úspěšné. Revír byl poměrně hustě zalesněný a málokde bylo vidět na vzdálenost 100 m. Navíc zde bylo velké množství rozlehlých ba?in, u kterých také většinou naše neúspěšná šoulačka končila, jelikož se nedalo dál pokračovat. větší býci prakticky neopou?těli bezpečí ba?in (pouze při říji na přelomu září a října a pak až po jejich zamrznutí v zimě). I když je to i zde zakázané, byl mi nabídnut i lov z auta, což jsem Rovněž odmítl. Na zvěři to také bylo vidět. Jedoucího auta si téměř nevšímala, jakmile však zastavilo, reagovala bleskově. Díky tomu jsem nepořídil ani jednu fotografii losa, i když jsem jich viděl dost, prostě jsem to nestihnul. Prvního býka jsem ulovil na šoulačce na cca 100 m. Byl zalehlý i s losicí v řídkém lese a zrazený již odbíhal. Druhého jsem jsem ulovil na vzdálenost cca 35 m na krk po té, co jsem téměř vyskočil z auta jedoucího po lesní cestě. Lovil jsem s naší ČZ 537 ráže 7x64, střela 9,0 g ( MH, nyní myslím že je označena SP)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

Vzhledem k finanční náročnosti jsem neměl nijak velké ambice co do síly trofejí a držel jsem se při zemi. šlo mi o to zúčastnit se tohoto lovu, poznat tuto krásnou zvěř a co do velikosti trofeje bych byl spokojený s jakýmkoliv losem s paro?ím silnějším jak ?pičák, což se mi povedlo. Jinak se zde loví losi s trofejí do cca 15 kg a jsou zde zastoupeni losi s lopatovitým i bidlovitým paro?ím. Prostuduji návod a pokusím se nějakou fotku připojit :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

Tak první pokus. Je to pro mě španělská vesnice, takže neručím za výsledek :?

http://www.ukazto.com/?img=2058955,DSC04303.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2058942,DSC04244.jpg
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

No vida, funguje to, takže pro zájemce přikládám odkazy ještě několika fotek - dvě trofeje losů odlovených týden před mým příjezdem do revíru, běh losího býka v porovnání s obalem fotoaparátu, los odlovený za mého pobytu jiným lovcem z Polska a vlk odlovený na naháňce se zradidly ( bohužel ne můj:-)) Poslední foto je preparace losího býka ze společenské místnosti

http://www.ukazto.com/?img=2059059,DSC04352.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2059041,DSC04351.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2059020,DSC04342.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2059001,DSC04276.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2058990,DSC04218.jpg
http://www.ukazto.com/?img=2058986,DSC04199.jpg
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

Během týdne by mi měl vyjít článek v Myslivosti 2/2008 i s několika fotkami. Pokud budete mít další dotazy, rád je zodpovím :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

To mě mrzí, asi místo toho Použili něco zajímavějšího :cry: :lol:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
kronda.jirka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01.2.2008, 8:36
Bydliště: Třemošná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kronda.jirka »

Zdravim všechny myslivce,
Vážení přátelé, letos se chystám na poplatkový lov na Jelena lesního a chtěl bych uvá?it jak cenu, tak i kvalitu, řekl bych "zlatá střední cesta", mátě nějaká doporučení?
PS: mam představu jet na Slovensko...
Odpovědět